כותרת
> C;
1/1

הלן דורון כרמיאל

הלן דורון כרמיאל - מרכז לימודי אנגלית ומתמטיקה

הלן דורון – המובילה בעולם בתחום לימוד אנגלית כשפה שנייה

הלן דורון, בעלת תואר שני במדעי הלשון, ומחנכת בעלת ניסיון של 30 שנה, חוללה מהפכה בתחום לימוד אנגלית כשפה זרה לילדים צעירים, על ידי פיתוח שיטה המחקה את הדרך שבה תינוקות לומדים את שפת-האם שלהם. כיום, אנגלית בשיטת הלן דורון היא רשת זכיינות בינלאומית אשר מרכזיה פרושים בלמעלה מ-30 מדינות. כמעט שני מיליון ילדים, בני נוער ומבוגרים מדברים היום אנגלית רהוטה הודות להלן דורון.

איך כל זה התחיל

הכול התחיל בזכות שיעור נגינה בכינור. לפני כמעט 30 שנה, הלן דורון, לשונאית ילידת אנגליה, רשמה את בתה בת ה-4 לשיעור כינור אצל מורה שלימד בשיטת סוזוקי. היא התפעלה מהשיטה ומהצלחתה, וקיבלה השראה מעקרונותיה כשפיתחה את השיטה שלה ללימוד אנגלית בגיל צעיר.

המוסיקה של השפה

וכך התחילה ההצלחה הבינלאומית של אנגלית בשיטת הלן דורון. בשנת 1985 החלה הלן דורון ליצור חומרי לימוד משלה כדי לעזור לילדים להבין ולדבר אנגלית. היא הבינה שקריאה וכתיבה הן מיומנויות שונות מאשר הבנה ודיבור. אך בבתי הספר, המורים ידעו ללמד שפות רק דרך קריאה וכתיבה. המתודולוגיה פורצת-הדרך של הלן דורון אִפשרה לילדים ללמוד לדבר ולהבין אנגלית לפני שלמדו לקרוא ולכתוב – בדיוק כפי שהם לומדים את שפת-האם שלהם.

אפילו תינוקות למדו אנגלית עם שיטת הלן דורון. היא פיתחה את הקורס הראשון שלה ללימוד אנגלית בגיל הרך בהתבסס על העקרונות של חיזוקים חיוביים ושמיעה חוזרת ונשנית. היא הקליטה בביתה שירים, דקלומים וסיפורים, והתחילה ללמד את הילדים ביישוב שבו גרה, בגליל. התוצאות היו מדהימות. שיטתה של הלן ללימוד אנגלית יצרה סביבה תומכת, המחקה את התהליך הטבעי של למידת שפת-אם. והילדים ממש אהבו את זה! השיעורים היו עתירי פעילות מהנה ומעניינת, ושיפרו את רווחתם הרגשית, הפיזית, היצירתית והשכלית של התלמידים הצעירים.

בהתבסס על הצלחה ראשונית זו, הלן המשיכה לפתח חומרי לימוד, והתחילה להכשיר מורים שישתמשו במתודולוגיה הייחודית שלה. במשך השנים, אנגלית בשיטת הלן דורון התרחבה מהתוכנית המקורית, שהיתה מיועדת לילדים בגיל הרך, וכעת כוללת קורסים תואמי-גיל לתינוקות מגיל 3 חודשים ועד בני נוער בגיל בחינות הבגרות.

אנגלית בשיטת הלן דורון ברחבי העולם

בשנת 1995 הגיעה שיטת הלן דורון ללימוד אנגלית לראשונה לאירופה – לאוסטריה ואחר כך לגרמניה. בשנת 1998 אומץ מודל הזכיינות העסקית, ומרכזי לימוד של אנגלית בשיטת הלן דורון החלו לצוץ ברחבי אירופה. לאחרונה התרחבה רשת מרכזי הלימוד של שיטת הלן דורון והגיעה גם לסין, לדרום-מזרח אסיה, וכן לדרום אמריקה ואמריקה הלטינית.

התשוקה של הלן היתה – ועדיין – להביא למימוש מרבי את יכולות הלמידה של ילדים בכל הגילאים, ולייצר עבורם את תוכניות הלימוד הטובות ביותר. הלן דורון וצוותי הפיתוח שלה ממשיכים להיות חלוצים בתחום הלמידה באמצעות צמיחה רגשית, פיזית, יצירתית ושכלית. גני הילדים של שיטת הלן דורון הם הפיתוח החדש ביותר – מודל מצליח לתוכניות לימוד.

קרוב לשני מיליון ילדים כבר למדו אנגלית בשיטת הלן דורון, ויצאו נשכרים ממסירותה המתמשכת של הלן למצוינות בחינוך