כותרת
> C;
1/1
חדשות

ביקור של שר הכלכלה התעשייה וחברת הכנסת יפעת בגליל המזרחי

כרמיאלי חדשותפורסם: 13.09.17 , 10:27שם הכותב/ת: מערכת הפורטל

שר הכלכלה והתעשיה אלי כהן (ממפלגת כולנו) הגיע בשבוע שעבר לסיור מקצועי אצל יו"ר אשכול הגליל המזרחי אלי מלכה.  לסיור הצטרפה חברת הכנסת ד"ר יפעת שאשא ביטון יושבת ראש הועדה לזכויות הילד (גם ממפלגת כולנו)

במהלך הביקור ביקרו שר הכלכלה והתעשיה אלי כהן, צוות משרדו וחברת הכנסת ד"ר יפעת שאשא-ביטון במכון מיגל ובמפעל תוכנה BMC בגן התעשיה תל חי. מטרת הביקור הייתה לבחון את יישום תוכנית הגליל והצפון בחיזוק מפעלי הייטק והתעשיה ויצירת מקומות תעסוקה איכותיים בגליל. עוד הועלה במהלך הדיון נושא משיכת משקיעים זרים למחוז הצפון וסיוע לעסקים הקטנים בצפון שיינתן בין היתר על ידי ליווי ומתן ייעוץ והפעלת חממות אזוריות שלטובת פעולות אלו יועמדו בשנים 2017-18 44 מיליון שקלים.


ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (מפלגת כולנו): "ביקוריו התכופים של שר הכלכלה בגליל ממחישים את המחוייבות של מפלגת כולנו לגליל ותושביו. מטרת הביקור הנוכחי הייתה לבחון את יישום תוכנית הגליל והצפון בחיזוק מפעלי ההייטק והתעשייה ויצירת מקומות תעסוקה איכותיים בגליל. נבחנו ההתאמות שנעשו בקריטריונים על מנת להבטיח את מימוש התקציב. המשימה שלנו היא להקפיד על תיעדוף של עומק הגליל על מנת להבטיח שיזמים ומשקיעים יגיעו עד אלינו ולא "יעצרו בדרך" כפי שהיה עד כה. יש לנו תשתית מצויינת של מחקר ופיתוח, הייטק ואקדמיה שממנה אפשר לצמוח ולהתרחב ולכן חשוב גם לחזק אותה."