כותרת
> C;
1/1
חדשות

אות קלון לפרקליטות ובית המשפט

כרמיאלי חדשותפורסם: 24.10.19 , 08:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"הרגשתי שנעצו לי סכין בגב, הגוף רעד ופשוט חשכו עיני", במילים קשות אלו הגיב שכיב שנאן, אביו של השוטר כמיל שנאן ז"ל מכפר חורפיש על גזר הדין שהטיל בית המשפט המחוזי בחיפה- 16 שנות מאסר בפועל על אמגד גבארין מאום אל פאחם בגין סיוע בפיגוע בהר הבית בו נרצח בנו כמיל וחברו ליחידה האיל סיתאווי ז"ל מכפר מגאר באוגוסט 2017 על ידי שלושה מחבלים, ערבים ישראלים מאום אל פאחם.

בתחושה קשה וכעס רב הח"כ לשעבר שנאן מותח ביקורת קשה על הפרקליטות ובית המשפט: "המנוול הזה, גאברין הוא לא סייען אלא חוליה פעילה בפיגוע לכן פסק הדין אינו מידתי, היו צריכים לקבל לפחות שני מאסרי עולם על שותפות ברצח".

שנאן בא הבוקר לבית המשפט לבדו והופתע לדבריו מנוכחות של כעשרים אנשים, קרובי המחבל גאברין באולם שבאו להביע תמיכה במעשה.

ש: הביעו צער או חרטה בפניך?

ת: שום דבר! נהפוכו, באו לעודד את בנם המחבל.

מבחינתם הוא גיבור גדול.

כשהמבטים שלנו הצטלבו הם אפילו לא השפילו מבט ובמלוא חוצפתם חיכו לי בפנים.

התחושה הייתה קשה מנשוא, על כן עזבתי מיד את המקום.

שנאן מתרעם ואומר שגזר הדין הוא אות קלון על מצחה של מערכת החוק בישראל ומוסיף בכאב רב "הרגעים האלה החזירו אותי לאותם רגעים בהן קיבלתי את בשורת איוב על הירצחו של הבן היקר שלי, כמיל בשעה ששמר על מתפללים מוסלמים ברחבת הר הבית".

ש: מה אתה דורש מהפרקליטות ומבית המשפט?

ת: דורש ערעור לבית המשפט העליון, הריסת בתיהם של ארבעת המחבלים ושלילת הזכויות האזרחיות שלהם, ביטול הגמלה המוענקת מהביטוח הלאומי לאשתו של המחבל גאברין והבת שלו ולוודא שלא יקבל ועדת שליש.

ש: זה אומר שאין לך אמון במערכת המשפט.

ת: בהחלט אין לי אימון במערכת המשפט ובפרקליטות נוכח העובדה שהם לא הצליחו להאשים אותו בשותפות במעשה אלא רק בסיוע.

האב השכול שנאן מבטיח לשבות רעב מול משרד היועץ המשפטי בירושלים עד אשר ימולאו דרישותיו ומוסיף: "אני לא מסכים שהדם של הבנים שלנו יהיה הפקר גם במחיר של הקריאה לכל השוטרים הדרוזים שמשרתים בירושלים להחזיר את התעודות וללכת הביתה".

כמיל שנאן ז"ל

שכיב שנאן, אביו של השוטר כמיל ז"ל

האיל סיתאווי ז"ל