כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

איך לבחור עגילים ליצירת המראה המושלם?

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 30.01.22 , 10:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: קרדיט תמונה: pixabayצילום תמונות: קרדיט תמונה: pixabay

איך לבחור עגילים ליצירת המראה המושלם?

תכשיטים היו חלק מהמראה וההופעה בכל תקופה, החל מהתקופות העתיקות ביותר ועד היום. עגילים נחשבים לאחד התכשיטים הבולטים והמשמעותיים ביותר בגלל מיקומם לצידי הפנים. לכן גם המגוון בהם הוא רחב מאוד, החל מהצורה דרך החומר ועד למחיר שיכול להיות שקלים בודדים אך גם מאות שקלים ויותר. איך לבחור עגילים? איך להתאים אותם הן לנתונים הטבעיים והן לסגנון או לאירוע אליו אנו מגיעים?

עגילים בהתאם למבנה הפנים

כיוון שהעגילים ממוקמים בצידי הפנים מומלץ להתאים את מבנה העגיל למבנה הפנים. אם הפנים עגולים, בין אם עד הסנטר ובין אם הסנטר קטן, כדאי לבחור עגילים שישברו את המראה העגול, כלומר עגילים ארוכים וצרים או בצורת טיפה אך עם דגש על האורך ולא על קוטר הטיפה. פחות יתאימו עגילים צמודים או חישוקים. לפנים אובאליים יכולים להתאים עגילים בצורות שונות כי הצורה האובאלית מאוזנת והעגיל לא צריך ליצור את האיזון. לפנים בצורת לב, כלומר עם מצח רחב שהולכים ונהיים צרים לכיוון הסנטר יתאימו עגילים עגולים וחישוקים. בפנים בעלי מבנה מרובע כדאי לשבור את המראה החד עם עגילים בעלי מבנה מעוגל כמו חישוק וגם מבנה מסולסל.

החומר הוא גם הרוח

פרמטר נוסף לבחירת עגילים הוא החומר מהם הם עשויים. כל חומר יכול לתת אפקט אחר כך שאין חומר מומלץ אחד. הדבר תלוי בהופעה הכללית, בסגנון האירוע ובמצב הרוח. עגילים העשויים מזהב, בין אם זהו זהב צהוב, לבן או אדום משדרים יוקרה, כשזהב צהוב הוא דומיננטי יותר. זהב הוא גם מעולה לסובלים מאלרגיות ורגישות למתכת לא איכותית. יהלומים מוסיפים יוקרה וקלאסיות למראה. למרות זאת, אפשר בהחלט ללכת גם באופן יומיומי עם עגילי זהב ואפילו בתוספת יהלומים. תלוי בגודל העגיל, הצורה וגודל היהלום. בקצה השני נמצאים עגילים העשויים חרוזי עץ המתאימים מאוד למראה חופשי, בגדים מבד נשפך. על הטווח ישנם כמובן גם עגילים מכסף, עגילים בשילוב אבן חן ועוד.

עגיל- גם לפי הגיל

אם אתם הולכים עם עגילים מגיל צעיר, יתכן ששמרתם עגילים שאהבתם מאוד בילדות ושהחמיאו לכם ופתאום בגיל בוגר יותר הם כבר נראים פחות מתאימים. אלה יכולים להיות עגילים בצורות כמו קוביות, דמויות מצוירות ועוד, שהם כמובן עגילים חביבים מאוד אבל כנראה בשלב מסוים כבר פחות יתאימו ללוק הכולל ואפשר להעביר אותם הלאה לילדים... כמובן שלא חייבים ללכת רק על מראה רציני, אפשר למצוא עגילים משעשעים ובעלי מראה חמוד גם בגיל מבוגר יותר אבל לא מומלץ ללכת על עגיל עם מראה עדין מדי המשתלב טוב יותר אצל בנות העשרה או עשרים פלוס ופחות בגיל 40 וצפונה...

עגילים שישקפו את האופי ומצב הרוח

כמובן שעגילים בכל סגנון צריכים לשקף את האופי שלכם, הטעם האישי וגם את מצב הרוח באותו יום. לפעמים מתחשק להיות במראה קלאסי ומחוייט יותר. לפעמים מתחשק להיות במראה אפריקאי או ברזילאי ולפעמים מתחשק משהו סטנדרטי. אם אתם אוהבי גיוון, לכו על כל האפשרויות. דאגו שיהיה לכם במלתחת העגילים שלכם גם את העגילים היוקרתיים, כאשר עגילים מזהב או יהלומים יכולים להיראות אחרת עם כל לוק ולהתאים את עצמם, עגילים צבעוניים, עגילים צמודים או כמעט צמודים לימים מסוימים. ככל שתגוונו כך תוכלו להתאים את העגילים לכל יום ולכל אירוע.