כותרת
> C;
1/1
חדשות

בהובלתו של ראש העיר משה קונינסקי, שכונת ראמיה בדרך לפינוי היסטורי

כרמיאלי חדשותפורסם: 17.02.20 , 17:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בהובלתו של ראש העיר משה קונינסקי, שכונת ראמיה בדרך לפינוי היסטורי

ראש העיר משה קונינסקי שפעל רבות בשנה האחרונה לקידום פינויה של שכונת ראמיה עודכן ע"י מנהל רשות מקרקעי ישראל במחוז הצפון תמיר ברקין במהלך ישיבת עבודה משותפת עם מנכ"לית העירייה ד"ר שולה מנחם ומהנדס העיר אייל רותם על כך שנחתם הסכם עם משפחה בדואית נוספת לפינויה משכונת ראמיה לאחר מו"מ ארוך. ראש העיר משה קונינסקי, "הפינוי יאפשר הקמתן של כ- 140 יחידות דיור בשכונת רבין, כאשר לאחר החתימה על ההסכם נותרו כעת רק שתי משפחות שטרם הגיעו להסדר עם רשות מקרקעי ישראל. אנחנו פועלים כיום באינטנסיביות להשלמת המו"מ איתן ולאחר שייחתם ההסכם גם איתן, ניתן יהיה להקים בשכונת רבין בסה"כ כ- 300 יח״ד נוספות "

הסכם פינוי. לאחר מאבק משפטי וציבורי ממושך, שכלל הפגנות, תביעות להוצאת צווי מניעה נגד פינוי ושהגיע אף לבית המשפט העליון שנתן פסק דין סופי הקובע כי על תושבי ראמיה להתפנות ולחתום על הסכם משנת 1995 ולאחר מו"מ ממושך שנמשך כ-44 שנים, שבמהלכן, טענו תושבי שכונת הפחונים ראמיה בעיר, כי הקרקע הופקעה ע"י המדינה ב-1976 נותרו כעת רק שתי משפחות שטרם חתמו על הסכם פינוי משכונת הפחונים רמיה בכרמיאל.

השבוע, בישר ראש העיר משה קונינסקי כי, לאחר שנחתם הסכם לפינוי משפחה נוספת, ניתן יהיה להקים ולשווק כ-140 יח"ד נוספות בשכונת רבין בעיר. ראש העיר אמר, "שמחתי להתעדכן ממנהל מחוז הצפון ברשות מקרקעי ישראל תמיר ברקין על הסכם פינוי שנחתם עם משפחה בדואית נוספת משכונת ראמיה ולא נותר לי, אלא לברך על כך".

עוד אמר ראש העיר משה קונינסקי, "כרמיאל מצויה במגמת התפתחות והתרחבות ואני רואה בהקמתן של כ-140 יח"ד נוספות בשכונת רבין ובהמשך, לאחר שיושלם המו"מ עם שתי המשפחות הנוספות, הקמתן בסה"כ של כ-300 יח"ד בשכונה נדבך חשוב נוסף בהתפתחותה של העיר, שיתרמו לחיזוק האוכלוסייה הצעירה ויסייעו מאוד למינוף ומיתוג העיר כאטרקטיבית".

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי

(צילום - דוברות עיריית כרמיאל)