כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

ביטוח אחריות מקצועית – אל תזוזו בלעדיו

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 28.04.20 , 13:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מן האמירות הידועות בישראל, לצערנו, הן "יהיה בסדר, סמוך עלי, לי לא יקרה כלום". מדובר באמירות שכל אחד מאיתנו בוודאי אמר אותן, לפחות פעם אחת בחייו, אם לא יותר, בין אם מדובר בחייו האישיים ובין אם מדובר בחייו המקצועיים.

לצערנו הרב, הרבה פעמים אנחנו מגלים שאמירות אלו מובילות להתנהלות לא נכונה, בוודאי בכל מה שקשור להתנהלות בחיים המקצועיים. זה מוביל לרשלנות, זה מוביל להתנהלות לא נכונה, זה מוביל להרבה מאוד נזקים שאנחנו עלולים לייצר לעצמנו וכן לסביבה.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, אפשר למצוא בקרב בעלי מקצוע שבטוחים שהם אף פעם לא יעמדו בפני מצב בו הלקוחות יתבעו אותם בגין התנהלות רשלנית, ועל כן, הם בוחרים לא להגן על עצמם. הם חושבים שלהם זה לא יקרה ולכן הם לא עושים את זה. זו טעות שהם עלולים לשלם עליה מחיר יקר.

ביטוח אחריות מקצועית מאפשר לכל בעל מקצוע לקבל הגנה מפני תביעות עתידיות של לקוחות או גורמים אחרים, בגין עבודה רשלנית או בגין סיבות אחרות שקשורות להתנהלות שלהם בתור בעלי מקצוע.

צריך לומר, לא כל מי שמחזיק ביטוח אחריות מקצועית בהכרח משתמש בו, לא כל מי שמחזיק ביטוח כזה הוא בהכרח בעל מקצוע גרוע ורשלני. יש הרבה מאוד בעלי מקצוע, למעשה כמעט כל מי שרוצה להגן על עצמו מפני תביעות אפשריות בעתיד, יחזיק ביטוח כזה, זה לא אומר שום דבר על היכולות או על הדרך בה הוא עובד ומתנהל. כל מה שזה אומר, זה שמדובר באיש מקצוע מסודר ואחראי שלא רוצה למצוא את עצמו בבעיות משפטיות וכלכליות, בגין תביעה כזו או אחרת. במילים אחרות, הוא לא סומך על כך ש"לי זה לא יקרה".

מה החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית

תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. אתם רופאים שמטפלים מדי יום במטופלים שונים. אתם מביאים לכל הטיפול את כל הידע והניסיון שרכשתם, אתם עושים את זה במסירות, אהבה, דאגה, כמו שלימדו אתכם, כמו שמתבקש בתחום שלכם.

אך קורה שטיפול כזה או טיפול אחר, לא משיג את התוצאות המיוחלות. המטופל יכול להניח שזה קורה, זה לגיטימי ואפשרי. אך הוא יכול גם לחשוב שפעלתם בצורה רשלנית ולא נכונה ועל כן הטיפול לא הצליח. ייתכן מאוד שהוא יחליט לתבוע אתכם בבית משפט על רשלנות רפואית.

אתם יכולים להתמודד עם התביעה בעצמכם, כך שהעלויות השונות יצאו מהכיס שלכם. זה עלול להוביל אתכם לבעיה כלכלית לא קטנה בהווה ובעתיד. אך אתם יכולים גם להשתמש בביטוח שרכשתם, ואז כל התהליך יתבצע מול חברת הביטוח. ההשפעה הכלכלית עליכם, תהיה נמוכה, באופן יחסי.

צריך לומר, ביטוח כזה יגן עליכם גם מפני מצבים אחרים, הרבה פחות משמעותיים, ויאפשר לכם להמשיך ולעבוד בצורה מקצועית, ללא הפסקות ובעיות.