כותרת
> C;
1/1
בריאות

בקופת חולים מכבי החל מבצע חיסוני הקורונה בכרמיאל

כרמיאלי בריאותפורסם: 22.12.20 , 10:49ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לכו להתחסן - צו השעה

בכרמיאל יינתן החיסון החל מה-22.12 ,יום שלישי במרכז הקהילתי ברוך

מבצע חיסוני הקורונה המקיף ביותר שנערך בקופות החולים יוצא לדרך. ראש מחוז הצפון של מכבי ד"ר גלית קאופמן ,הראשונה להתחסן אומרת לכרמיאלי: "ננצח את הקורונה"

לאחר חודשים של ציפייה, מבצע חיסוני הקורונה יוצא לדרך. בתחילת השבוע החלו בקופת חולים מכבי לחסן את הצוותים הרפואיים והחל מיום שני הצטרפו אליהם בני 60 ומעלה. במחוז הצפון מכבי ערוכה לחסן כ-5,000 מטופלים ביום, במשך כל ימות השבוע. במכבי מקווים כי בקרוב יותר לחסן את כלל האוכלוסייה מוקדם ככל הניתן.

מתחמי החיסון הוקמו מחוץ לסניפים כך שמתאפשרת הפרדה מלאה בין אנשים בריאים שמגיעים להתחסן למטופלים חולים שמגיעים לקבל טיפול רפואי במרפאות. בדרך זו גם נמנעת התקהלות אסורה ומתאפשר הליך חיסון יעיל, בטוח ונגיש. בכרמיאל יינתן החיסון החל מה-22.12 ,יום שלישי במרכז הקהילתי ברוך.

על מנת להבטיח תהליך מהיר ונח, החיסונים יינתנו בקביעת תור מראש בלבד, כפי שבוצע השנה בחיסוני השפעת. לכל מטופל ייקבעו מראש שני תורים , למנה הראשונה ולמנה השנייה, שלשה שבועות לאחר מכן. במכבי מדגישים כי רק מי שיקבל את שתי המנות ייחשב למחוסן מפני הנגיף.

מנהלת מכבי מרחב כרמיאל, רבקה סמג'ה אומרת לכרמיאלי: "אנחנו ערוכים ונרגשים להתחיל במבצע חיסוני הקורונה לחברי מכבי בכרמיאל. אני מקווה ומאמינה שאנחנו מתחילים לראות את סופה של המגפה. מזמינה את המטופלים בני 60+ לקבוע תור ולהתחסן ובהמשך את כלל האוכלוסייה, ההתחסנות חשובה כדי להחזיר את הבריאות, הפרנסה והשגרה של כולנו".

ראש מחוז הצפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן, שהייתה הראשונה להתחסן בצפון: "מדובר בחיסון חדש ומובן שלציבור יש שאלות לגביו. בדיוק מסיבה זו בחרתי להתחסן ראשונה ואני קוראת לכל הצוותים הרפואיים לשמש דוגמא אישית ובדרך זו לעודד את האוכלוסייה להתחסן. מכבי תמשיך בפעולות ההסברה לציבור ויחד ננצח את הקורונה".

ד"ר גלית קאופמן מתחסנת 

צילום: מכבי שירותי בריאות

מנהלת מרחב כרמיאל רבקה סמג'ה

צילום: מכבי שירותי בריאות 

מרכז ברוך ערוך ומוכן

צילום: מכבי שירותי בריאות