כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

בריכות לבית – דברים שאנחנו צריכים לחשוב לפני שאנחנו בונים בריכה

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 06.05.20 , 10:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הרעיון שתהיה לנו בריכה פרטית בבית, תמיד קוסם לנו. הרי מה אנחנו צריכים יותר מזה? כך, בכל פעם כשאנחנו רוצים לשחות, כל מה שנדרש מאיתנו זה לצאת אל החצר, להיכנס אל הבריכה וזה הכל. אנחנו לא צריכים לצאת מהבית, אנחנו לא צריכים לרכוש מנוי לבריכה הציבורית, אנחנו גם לא צריכים להתקלח במקלחות ציבוריות. הכל נעשה בצורה נוחה ופשוטה אצלנו בבית.

העניין הוא, עם כל הנוחות והחוויה שבדבר, וכן הדברים שמעבר, למשל, כשיש לנו בריכה בבית אז אנחנו יכולים כמובן לארח חברים ובני משפחה למסיבות בריכה או לארח אותם לארוחה טובה סביב הבריכה וכמובן אנחנו יכולים למצוא עוד מגוון רחב של משחקים עם הילדים, הרי שיש דברים נוספים שעלינו להתייחס אליהם, בין אם זה בשביל שנוכל ליהנות מחוויה בטוחה ונוחה, וכן בשביל שנוכל להפיק תועלת מהבריכה שלנו לאורך זמן.

בריכות לבית הפכו זה מכבר למשהו מאוד פופולארי בישראל. יותר ויותר אנשים בוחרים לבנות בריכה או להתקין בריכה, כזו שניתן להציב על פני הקרקע. הכל שאלה כמובן של עלויות, אפשרויות מעשיות בשטח וכן תנאים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על הבחירה של כל אחד.

אך כאמור, כשחושבים על בריכות לבית צריך לקחת בחשבון שיש עוד דברים שיש להתייחס אליהם, דברים שהם מעבר לעניין של ההנאה הרגעית או המתמשכת, דברים שהם מעבר לחוויה שבדבר. הכוונה לדברים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם בשביל שנוכל להשתמש בבריכה בצורה נוחה ובטוחה.

לפני שנציג מספר נקודות שיש להתייחס אליהם, חשוב לציין, בכל מקרה כשאנחנו רוצים להתקין בריכה בבית, עלינו לקבל את האישורים הנדרשים בשביל שנוכל להשתמש בה בצורה חוקית ובטוחה.

מה הם הדברים שאנחנו צריכים לשים לב אליהם

ראשית, עלינו לקחת בחשבון שהתקנה או בנייה של בריכה, דורשים תכנון מקדים הן של השטח והן של היבטים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על השימוש בבריכה. אנחנו לא יכולים לבנות בריכה מבלי לתכנן היטב את אופי הבנייה והעיצוב שלה. עלינו לקחת בחשבון היבטים שונים שיכולים להשפיע הן על השימוש והן על התחזוקה של הבריכה.

שנית, מן הסתם, עלינו להיערך לכך מבחינה כלכלית. בין אם זה אומר שעלינו להיערך לכל מה שקשור לבנייה והתקנת הבריכה, ובין אם זה אומר שעלינו להיערך לכל מה שקשור לתחזוקה של הבריכה עצמה. כולל שימוש במים, חשמל והיבטים אחרים.

שלישית, יש להיערך לכל הנושא הבטיחותי, אחת כמה וכמה אם ילדים או קשישים שאמורים להשתמש בבריכה, בצורה שוטפת או מעת לעת. חשוב להקפיד שבמקום יהיו מותקנים כל אמצעי הבטיחות הנדרשים.

ארבע, חשוב שנערך לכך שנוכל להשתמש בבריכה גם בחורף וכן שנוכל לשמור עליה בתנאי מזג אוויר שונים.