כותרת
> C;
1/1
שתפו אותנו ברשתות החברתיות|עשו לנו לייק

אודותיי

דניאלה שריקי - פסיכולוגית קלינית וחינוכית

מעניקה טיפול פסיכולוגי לילדים ובוגרים.

מתמחה בתחומים הבאים:

*התערבות במשבר ועיבוד טראומה.

*טיפול בהפרעת קשב ולקות למידה.

*הדרכת הורים.

*טיפול בחרדות ודיכאון.

תחום ראשי: פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה קלינית

תחום משני: הקהיה ועיבוד מחדש באמצעות תנועות עיניים (EMDR), טיפול באובססיה ו-OCD, טיפול דיאדי, טיפול בחרדה, טיפול בילדים, טיפול בנפגעי אלימות, טיפול בפוסט טראומה, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), ייעוץ להורים, סיוע לנפגעי תקיפה מינית, טיפול בהפרעות קשב וריכוז

דניאלה שריקי פסיכולוגית קלינית
דניאלה שריקי פסיכולוגית קלינית

דניאלה שריקי - נפש אל נפש

הגעתי אל הקליניקה של דניאלה, אישה חביבה חייכנית, נשואה עם שני ילדים.
היא מספרת לי בקול נעים על עצמה, על עבודתה.

דניאלה נולדה בגרמניה, למדה שם פסיכולוגיה עד לתואר שני, ואז עלתה לארץ. את ההתמחות שלה עשתה בבית חולים צפת, במחלקה הפסיכיאטרית. בזמנו פתחו מרפאת חרדה ומאז ועד היום פעמיים בשבוע, דניאלה עדיין עובדת שם.

הקליניקה שלה נמצאת בשכונה שקטה, בבית קרקע. החדר מואר, עץ לימון גדול משתקף מהחלונות והחדר דומה יותר לפינת סלון חביבה בבית. חדר שכבר לא דומה למה שאנחנו מכירים מסיפורים, סרטים או ממקום אישי, את הספה המפורסמת עליה שוכבים ומתחילים לדבר.

מה שלא השתנה זה קופסת הטישיו שעל השולחן. לפעמים כשאנחנו נוגעים בנפש, בכאב שלנו, אז גם בוכים, דניאלה מספרת לי כמה היא נקשרת ללקוחות שלה "פעם אפילו בכיתי עם המטופלת שלי, זה לא פשוט לצאת מהקליניקה, לסגור את הדלת ולהשאיר את הכל שם, אבל אני משתדלת לא להביא את העבודה הביתה".

היא עובדת עם ילדים על הפרעות קשב ולקויות למידה, ומדריכה הורים שיש להם ילדים הסובלים מחרדות.

דניאלה היא פסיכולוגית שמצליחה לעזור למטופל להבין את הבעיות בכוחות עצמו וגם כמובן להגיע לפתרון, מטרת הטיפול היא לשפר איכות החיים באופן נפשי ורגשי להביא לרמת תפקוד שיוכלו להשתלב בכל מסגרת בחיים, בית עבודה וחברה.

פעם היו מתחילים את הטיפולים עם הקשר לסבתא, הורים ופרשניות, הטיפול הפסיכולוגי היה ארוך ומתמשך, לאורך שנה ואף יותר.

אומנם בשיטות הפסיכולוגיות החדשות ישנן כלים לעבוד עם הבעיה ולהגיע לפתרונות בכמה מפגשים בודדים, על ידי טיפול ממוקד.

דניאלה מתמחה בטראומות מכל סוג, תוצאות מדהימות,לאנשים שהגיעו עם משברים בחיים, חלקם גם מופנים מקופת חולים, יש הרבה לקוחות מרוצים, שמסיימים טיפול שולחים אחרים מהמשפחה, זה לא ממש מקצוע שמדברים עליו עם חברים.

"לא כל אחד רוצה שידעו שהוא מגיע אליי", אבל אין ספק שדניאלה רוצה להגיע אליכם, לכל מי שזקוק לה.

דניאלה שריקי פסיכולוגית קלינית חינוכית

דניאלה שריקי - על התמודדות עם תגובות לעישון חומרים מסוכנים

א', גבר צעיר בשנות העשרים הגיע אלי מבוהל. הוא סיפר שלפני מספר חודשים הוא יצא לבילוי עם חבריו. אחד החברים נתן לו סיגריה "לא טובה".

בהתחלה הוא הרגיש טוב ונעים אך כעבור מספר שעות פתאום הרגיש סחרחורת, דופק מהיר ומועקה בחזה. הוא התחיל להזיע והרגיש מאוד לא טוב. הוא ביקש מהחבר שילווה אותו הביתה. בבית הוא הרגיש באי שקט והתקשה להירדם. למחרת חשב שהכל עבר לו אך כעבור מספר ימים אותן תופעות שוב תקפו אותו ובהמשך זה קרה לו לעתים קרובות.
הוא התחיל לחשוש לצאת לבדו מהבית, הפסיק לנהוג ואם נהג אז רק בתוך העיר ולא בכבישים בין עירוניים מחשש שגם בנהיגה זה יכול לקרות ואז לא ידע מה לעשות.
הוא כבר לא נהנה מחברתם של חבריו והעדיף להיות לבד.
א' הבין שמשהו לא בסדר ושמשהו בחייו השתנה והחליט לפנות לטיפול פסיכולוגי.

כמו א' הרבה צעירים נקלעים למצבים כאלה. לאחר עישון של חומר לא טוב או לקיחת חומרים ממסטלים הם נתקפים בחרדות. חרדות אלה חוזרות בגלים והולכות ומתחזקות עד שהצעיר מגיע לרמת מצוקה גבוהה ולאובדן הביטחון העצמי. במצב זה, לרוב, הקשרים עם החברים מתנתקים והצעיר נשאר בודד.

המלצתי שנעבוד בEMDR, שיטה מאוד יעילה לעיבוד טראומות.

לאחר שלב ההכנה התחלנו בעיבוד הטראומה הראשונית, האירוע מאותו ערב שבו הוא עישן את החומר והתחיל להרגיש לא טוב. תוך מספר קטן של פגישות עיבוד, מצבו השתפר. החרדה תקפה פחות והוא הרגיש יותר בטוח בעצמו ותחושת השליטה חזרה אליו. בהמשך כעבור מספר שבועות לא היה זכר לחרדות ויכולנו לסיים את הטיפול.

דניאלה שריקי פסיכולוגית קלינית חינוכית

מאמרים