כותרת
> C;
1/1
ספורט

האם ראש עיריית כרמיאל מתכוון לסגור את "מכבי נדב"?

כרמיאלי ספורטפורסם: 21.04.21 , 10:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בן 20 היה סמ"ר נדב באלוה ז"ל כאשר נפל בקרב במרון א-ראס, במהלך מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006.

נדב השאיר אחריו את האחים רועי, יותם ונטע ואת הוריו אליפז ותמי, מאז המשפחה מובילה פרויקטים להנצחתו ולזכרו של נדב ז"ל במשך שנים רבות.

כחלק מהנצחתו, פרויקט "מלגת לוחם" אשר חולקו לסטודנטים לוחמים, מכינה לבני נוער לשרות ביחידות מובחרות, קבוצות ריצה וגולת הפרויקטים היא קבוצת הכדורסל "מכבי נדב".

לאליפז, כדורסלן עבר, היה קשר מיוחד עם בנו נדב בנושא הספורט ומטבע הדברים נדב ז"ל הלך בעקבות אביו והצטרף לקבוצת הכדורסל שאביו אימן בה.

בשנת 2015 הוקמה קבוצת כדורסל להנצחת בנו, נדב ז"ל.

קבוצת כדורסלנים ותיקים ששיחקו להנאתם, בהמשך גם שילבו שחקנים נוספים, סטודנטים שלא גדלו בעיר כרמיאל והמשיכו לשחק בה.

שלוש קבוצות נוספות היו בכרמיאל, המשתייכות לשלוש אגודות.

עצמת כרמיאל, הפועל הישגי כרמיאל ומכבי כלנית כרמיאל שהתחרו בניהם, חילקו משאבים בניהם, חילקו זמן אימוני אולם ותהו מנהליה, איך מקדמים את הכדורסל בכרמיאל?

בשולחן עגול ישבו, חשבו והחליטו: במקום שתהיינה שלוש קבוצות שנמצאות בליגות נמוכות, לאחד ולהקים קבוצה אחת חזקה שתייצג את העיר כרמיאל, עם יותר שעות אולם ותקציב גדול יותר.

בתמיכתו של קונינסקי אוחדו הקבוצות לקבוצה אחת מובילה באגודה אחת.

"מכבי עירוני כרמיאל".

באלוה, שמנהל את הקבוצה של "מכבי נדב" מתנגד למתווה החדש שהוחלט בעבורו בפרט שלא רק ההנצחה חשובה לו אלא גם לעשות הכל למען הכדורסל בכרמיאל.

השבוע עלה פוסט בפייסבוק על ידי רועי באלוה, בנו של אליפז, פוסט שמכפיש את ראש העיר קונינסקי בו נכתב כי קונינסקי מאיים על סגירת הקבוצה של "מכבי נדב".

תגובת אליפז באלוה לכתבה שנכתבה בעקבות הפוסט:

"אין לי מה להוסיף על הפוסט המדובר שנכתב שבעקבותיו כרגע אנחנו נמצאים במשא ומתן עם העירייה והמועדון להסדרת הנושא.

לא ארצה להגיב לכתבה".

תגובת שרון זריהן, יו"ר מכבי עירוני כרמיאל:

"מועדון מכבי עירוני כרמיאל מצער על הפרסומים הכוזבים בדבר סגירת קבוצת מכבי נדב ע"י משפחת באלווה המועדון ע"פ הסכם האיחוד ב2019 מפעיל את הקבוצה בהתאם להחלטות ראש העיר מר משה קונינסקי.

מועדון מכבי עירוני כרמיאל ימשיך להנציח את זכר נדב ויפעל ע"פ חוקי מדינת ישראל -החלטות משרד התרבות והספורט וכמובן החלטות הנהלת המועדון .צר לי שגורמים כושלים באופוזיציה מכניסים את הפוליטיקה לספורט ומלבים ומנסים בכל דרך לפגוע בראש העיר גם דרך משפחות השכול ולא בודקים את העובדות .

מועדון מכבי עירוני כרמיאל הינו מועדון ערכי הדוגל בשקיפות -הגינות -יושר-ומקצוענות וכך ימשיך לפעול לא נכנע לשום איום והמטרה היא אחת לייצג את העיר כרמיאל במפעלי הכדורסל במדינה".

תגובת העירייה:

"בעיריית כרמיאל רואים חשיבות רבה בקיום מפעלי הנצחה לחללי מערכות ישראל ושימור אנדרטאות לזכרם ברחבי העיר.

העירייה, איננה נוהגת להתערב בניהול מועדוני הספורט בעיר וראש העיר משה קונינסקי מעולם לא הנחה לפרק את הקבוצה ולא התערב ולא מתערב בניהול הקבוצה, אך למרות זאת ולאור העובדה שהנצחת החללים בני העיר וסיוע למשפחות השכולות קרוב מאוד לליבו, ראש העיר משה קונינסקי ביקש מראש המטה שלו אלי שדה לבדוק לעומק את הנושא ולפעול למציאת פתרון הולם במסגרת מועדון מכבי עירוני כרמיאל. שדה כבר קיים שיחה משותפת עם יו"ר מועדון מכבי עירוני כרמיאל ועם אליפז בלואה אביו של נדב ז"ל וסוכם כי הנושא יוסדר ותימשך הפעלת הקבוצה ע"ש נדב ז"ל".

צילום: רביד פרי