כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

ההייטק הישראלי מקדם את התעשייה היצרנית בכרמיאל

כרמיאלי טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 20.10.20 , 11:12ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אסף הברצילום תמונות: אסף הבר

פסגת הסטרטאפים בתעשייה 4.0 - 2020 התקיימה למרות הקורונה

בסוף השבוע האחרון נערכה "פסגת הסטרטאפים" - כנס התעשייה 4.0, ביוזמת חממת i4Valley‏ מכרמיאל לקידום תעשיה 4.0 בתעשייה הישראלית ומאיץ הגליל, בחסות המכללה האקדמית אורט בראודה, משרד הכלכלה , מעוף, עיריית כרמיאל , המועצה האזורית משגב וגופים נוספים.

הפסגה והתחרות כללו 450 משתתפים , יזמים, משקיעים, תעשיינים, אנשי טכנולוגיה וממשל מהארץ והעולם. האירוע התקיים לראשונה במתכונת וירטואלית ובמהלכו משקיעים ותעשיינים נחשפו לסטרטאפים עם פתרונות שמטרתם לענות על אתגרי העתיד.

i4Valley היא חממה טכנולוגית המשקיעה במיזמים בשלבי Pre-Seed ו Seed-בתחום Indudtry 4.0. החממה שואפת לטפח את הדור הבא של יזמיות ויזמים הפורצים את חזית הטכנולוגיה ומחוללים מהפכה בתהליכים, מוצרים ופריון של התעשייה היצרנית. חברות המתקבלות לחממה נהנות מהשקעה כספית, מעטפת שירותים כוללת, חברות אקוסיסטם יזמי חזק ושותפות בקהילת חדשנות תוססת של קשרים, חיבורים והזדמנויות.

תעשייה 4.0 (Industry 4.0) הנקראת על שם המהפכה התעשייתית הרביעית, היא שם נרדף לטרנספורמציה דיגיטלית וחדשנות טכנולוגית המשולבות ברצפת הייצור ובתהליכים לוגיסטיים. הטמעת טכנולוגיות מידע ותקשורת חדשות כמו רובוטיקה, אוטומציה, סייבר, הדפסת תלת-ממד, בינה מלאכותית, IOT, אקולוגיה ודיגיטציה - מייעלת תהליכים, מקצרת זמן, משפרת את איכות המוצר, השירות ומגדילה פריון בתעשייה המסורתית.

סיוון יחיאלי ,ראש המועצה המקומית כפר ורדים לשעבר, היזם ומנכ"ל i4Valley‏: "ההיענות המדהימה לכנס מרשימה מאוד, בעידן הקורונה מאות משתתפים מרחבי העולם בחרו להשתתף בפסגה. אנו גאים ביזמים הישראלים שלא מפסיקים לחדש ולהציע פתרונות מקוריים. השילוב של סטרטאפים ותעשייה יצרנית הוא מפתח להצלחה, זוהי בשורה נפלאה לכל מי שהכלכלה והחברה הישראלית חשובה לו. אני שמח שבחרנו בכרמיאל כבסיס לאקוסיסטם המרשים הזה, ואני משוכנע כי בדרך הזו נסייע לכלכלה הישראלית ולחברה בישראל להתמודד אל מול האתגרים הכלכליים בכלל ואל מול האתגרים החדשים בעידן הקורונה. אני מודה למאות המשתתפים ולמארגנים על ההצלחה בכנס מרשים וראשון מסוגו. ".

האירוע נפתח בדבריו של שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ. השר בירך את המשתתפים והדגיש את הצורך בפיתוח התעשייה במיוחד בימי משבר אלו שבתקופת הקורונה. בהמשך, נאם אהרון אהרון , מנכ"ל רשות החדשנות במשרד הכלכלה שסיפר בתחילת דבריו כי הוא תושב היישוב גילון שבמשגב, בהמשך הציג את החשיבות הרבה שהוא מייחס לחיבור בין תעשיית הייטק לתעשייה היצרנית.

יחיאלי ‏ הציג את החממה החדשה שהוקמה בכרמיאל והוכרזה כמרכז האקוסיסטם לתעשייה 4.0: "תפקיד החממה להוות בית למי שרוצה לחולל שינוי בתעשייה 4.0 ולהעניק לה ערך, מדובר בהזדמנות ראשונה מסוגה למיזמים היכולים לצמוח, להוביל ולעשות שינוי בכל שרשרת הערך בתעשייה". יחיאלי הציג את האתגרים וההזדמנויות שמציבה הקורונה בפני הכלכלה בכלל והתעשייה בפרט, "הדרך לחיזוק הכלכלה והצפון הוא בעזרת תעשייה חכמה" הסביר.

21 סטרטאפים בחזית הטכנולוגיה הציגו בתחרות והתמודדו על הפרס הראשון שעמד על עשרת אלפים דולר. היזמים הציגו פתרונות חדשניים ושונים לקידום התעשייה היצרנית והשימוש בטכנולוגיות עילית פורצות דרך. שלושת החברות שזכו בתחרות זכו בסל של שירותים בעלי ערך משמעותי לכל חברת הזנק: Infibotics - העוסקים בנחילי רובוטים מתקדמים - RobotAI - העוסקים בתחום הבינה המלאכותית ברובוטים - AQUALITAS - העוסקים מערכת סנסורים לבדיקת איכות המים.

נוסף נטלו חלק בכנס , ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי, ראש המועצה האזורית משגב דני עברי, נשיא המכללה האקדמית אורט בראודה , פרופסור אריה מהרשק, מנהל מאיץ הגליל ,רמי גזית, מנכ"ל המכון ליצור מתקדם בני אמויאל, יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב צפון - הנרי צימרמן ותעשיינים נוספים.

סיון יחיאלי, צילום: אסף הבר 

פסגת הסטרטאפים