כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

"הורות כמעשה ניסים"

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 29.05.19 , 11:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בסתיו שנת 2013 הוזמנתי לשמוע הרצאה בכרמיאל, המרצה היה בחור בשם שי אור שהכרתי פעם בעבר הרחוק הקיבוצניק שלי, הוא כתב את הספר "הורות כמעשה נסים", בהרצאה זו נחשפתי לגישה מהפכנית הזו, כיום אני מלמד את הגישה בארץ וגם בסין ומלווה הורים ובוגרים באותה גישה.

לפי הגישה הקשבה עמוקה לילדים דורשת מההורים נכונות ופתיחות להסכים לשים בספק את מה שיודעים על חינוך ילדים, באופן כללי, ועל התייחסות והקשבה לילדים בפרט. (בעיקר כי זה לא "עובד").

הדוגמה המהפכנית ביותר שאני יכול לתת לכם זה שלפי הגישה האימונית שאני מלמד כאשר ילד או ילדה "עושה בעיות" ולא משנה כרגע לצורך הדוגמה על איזה בעיות מדובר זה סימן טוב ולא סימן רע, זה סימן שהילד או הילדה טרם וויתרו על ההורה כ"פרטנר" לפגוש את החיים האלה.

בדרך לפרש את הקושי שהילדים שלנו מביאים לפתחנו נצטרך ללמוד להקשיב בגישה חדשה ומרתקת שתלמד אותנו להיפגש עם הקושי שבניהול מערכות יחסים בתוך המשפחה מזווית חדשה ומפתיעה מאוד שכבר אומצה ע"י מאות משפחות בארץ ובעולם.

לפי "הורות כמעשה ניסים" אנו וילדינו מגיעים לעולם עם 7 בקשות מאוד ברורות ויסודיות שאנו וילדינו זקוקים לתשובה הולמת להם כדי להתקיים בריאים ושלמים מבחינה רגשית, במידה ולא נקבל תשובות הולמות בעיקר מהורינו (או ילדינו מאתנו) אז ייווצר פער פנימי שיוביל אותנו לוויתור על בטחון העצמי שלנו ברבדיו השונים, או שיוביל למאבק אין סופי למלא את החסר בצורות שונות שלרוב הם פוגעות בנו ובסביבה שלנו.

במפגש עם קושי מול ילדינו ב50 שנים האחרונות הורים מבקשים מהמומחים תשובה ברורה :מה עושים? מה לענות כשהוא אומר ככה...?, מה להגיב כאשר היא מתנהגת ככה...?

השאלה המרכזית שמונחת לפנינו לפי גישה אימונית חדשה זו היא- מי אנחנו הולכים להיות כהורים? לפני השאלה מה עושים...? כאן מתאפשרת בחירה בתהליך ברור עם אבני דרך סדורים שמוביל להקשבה חדשה ומאפיינת מערכת יחסים מתאימה להתפתחות האנושית של המאה ה21.

המאבקים הכואבים בין הורים וילדים בכל הגילאים יוצרים המון סבל שמרחיק ופוגע קשות במרקם העדין של מערכות היחסים בתוך המשפחה, זו בדיוק הסיבה שנמשכתי ללמוד ולהבין לעומק את הגישה שמאפשרת ריפוי עמוק של היחסים החשובים לנו ביותר.

לפי גישת "הורות כמעשה נסים" לתת עצות מגירה "תעשו ככה" – "תגידו ככה" – "תגבילו ככה" זה בעצם "לזלזל" בחוכמה הפנימית של כולנו, לפי דעתי כמאמן וותיק מאוד, עמוק בתוכנו נמצאים כל התשובות להתנהגות ראויה שלנו כמנהיגים וכמנהלים את המשפחות שלנו.

אבל עקב קצב הקדחתני של "אוטוסטראדה" של החיים שלנו והתערבות גסה של אידיאולוגיות חינוכיות ותרבותיות "איבדנו" את הדרך ללב שלנו ושל ילדינו.

אני שמח על האפשרות להכיר לכם את יסודות הגישה דרך כתבות אלה, אני גם מזמין אתכם להתייחס ולשאול שאלות דרך האי-מייל שבתחתית.

בברכה ראובן (בני) כהן - אימון אישי מאוד – 0523488113 info@reubeni.com