כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

הסכם קיבוצי ראשון במפעל הטקסטיל תפרון

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 07.03.19 , 16:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במפעל הצפוני, שלפני כעשור עמד בפני קריסה ומאז פעילותו התייצבה, נחתם לראשונה הסכם קיבוצי שיחול על כ-140 עובדים
כחלק מההסכם תחולק תוספת שכר בגובה 2.5%, תוספת ותק של עד 3.5%, מענק בסך 1,000 שקל ועוד

ההסתדרות במרחב כרמיאל בראשות יואב קליין והנהלת חברת הטקסטיל תפרון מאזור התעשייה תרדיון במשגב חתמו על הסכם קיבוצי, לראשונה ב-40 שנות פעילות החברה.

תפרון עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי הלבשה תחתונה וספורט, המיועדים ברובם הגורף לייצוא. בין לקוחותיה של תפרון ניתן למנות ענקיות ספורט וקמעונאות כמו וולמארט, ניו באלאנס, ויקטוריה סיקרטס, קלווין קליין ואדידס.

נזכיר כי בסוף שנת 2009 עמד מפעל תפרון בפני קריסה. בעקבות התערבותו של עופר עיני ששימש אז כיו"ר ההסתדרות, וועדת הכספים של הכנסת, התחלפה ההנהלה והוכנס משקיע זר שהזרים הון למפעל וייצב את פעילותו.

ההסכם חל על כ-140 עובדים ממחלקות הייצור, הפיתוח, האחזקה והטכני של החברה, ותוקפו שלוש שנים. הוא מסדיר בין היתר את תנאי העבודה וההעסקה במפעל כפי שהיו רב חתימת ההסכם, לרבות ההפרשות הפנסיוניות, גמל, פרמיות, הסעות, ביגוד, ארוחות ועוד.

ההסכם מעגן תוספת שכר בשיעור של 2.5% אשר משולמת רטרואקטיבית מחודש אוקטובר 2018. בינואר 2020 יקבלו העובדים שצברו ותק של חמש שנים לפחות במפעל, תוספת ותק בגובה של עד 3.5%. לרשות החברה עומדת האופציה להאריך את ההסכם בשנה נוספת תמורת תוספת שכר נוספת בגובה 2.5%.

בנוסף לכך הוסכם כי העובדים יקבלו פעמיים בשנה שי לחג בסך של 350 שקל, שי לרגל נישואים בסך 300 שקל, 200 שקל מתנה לרגל הולדת בן/בת ועוד. כמו כן, עם חתימת ההסכם יקבלו העובדים מענק חתימה בגובה 1,000 שקל.

המו"מ לחתימת ההסכם לווה על ידי מזכיר האיגוד המקצועי ממרחב כרמיאל איברהים טאהא ויועמ"ש המרחב עו"ד ענבר בן סימון.

יו"ר ההסתדרות במרחב כרמיאל, יואב קליין, מסר: "אני מברך על חתימת ההסכם החגיגי וההיסטורי במפעל. בזכות הנחישות וההתמדה של ועד העובדים שעמד על הדרישה לקיים הליך של הידברות לצורך עיגון ההסכמות, הצלחנו להסדיר את מעמדם של עובדי המפעל המסורים ולשפר את תנאי העסקתם".

יו"ר ועד העובדים, וליד חדיפי: "ההסכם מהווה ציון דרך משמעותי לחיזוק הקשר בין ההנהלה לעובדים, לטובת כלל הצדדים. אני מאחל לחברה שגשוג וצמיחה ומודה להנהלת החברה, לנציגי ההסתדרות במרחב כרמיאל בראשות יואב קליין על הליווי והמקצועיות במהלך המו"מ".

בתמונה מופיעים יו"ר המרחב יואב קליין (שלישי משמאל), יו"ר הוועד וליד חליפי (שלישי מימין) וכן נציגי המרחב וחברי הוועד.
קרדיט צילום: דוברות ההסתדרות