כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

"הפרח בגני" המחודש יוצא מכרמיאל

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 24.03.20 , 16:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אמיר שמאי בדואט עם הזמר גילי ארגוב, בנו של זוהר ארגוב, עם השיר המוכר כל כך "הפרח בגני" שבוצע במקור בשנת 1982 ע"י זוהר ז"ל, מי שמכונה עד היום "המלך.

אמיר שמאי, דמות מוכרת ומוערכת מאוד בכרמיאל והצפון, היה בעליו של עיתון מקומי ובשנים האחרונות מלווה עסקים להצלחה.

מילדות גר בכרמיאל ובשנים האחרונות העתיק את מגוריו לנהריה.

לפני כשנתיים וחצי החל לעלות שירים בפייסבוק וזכה להגדיל את כמות החברים ששמחים להקשיב לו ולפרגן.

מתי התחלת לשיר ?

למעשה בילדות שרתי בערבי שבת ובשבתות בבית הכנסת שם קיבלתי תפקיד קבוע. לאחר גיל הבר מצווה ובמשך שנים לא העזתי לשיר כלל עד לפני ארבע שנים, כשהתחלתי ללכת לערבי קריוקי עם חברים.

בהמשך החלטתי לקחת את העניין יותר ברצינות וגם להשקיע בתחום השירה, הפכתי את השירה למשהו יותר מקצועי תוך כדי למידה.

באיזה שלב התחלת להעלות שירים לפייסבוק?

לפני כשנתיים וחצי גלעד ארוש חבר ומוסיקאי העלה סרטון בו שרתי והוא על קלידים, פעם ראשונה מבחינתי ששרתי מול מצלמה. זה היה שונה ולא מוכר, אבל בהמשך הנושא הפך לדבר רגיל מבחינתי.

מתי נוכחת לדעת שאוהבים את שירתך ?

קודם כל תמיד ישנם כאלה שאוהבים ולא אוהבים, יש מפרגנים וכאלה שלא יקשיבו לך לא משנה מה. עם הזמן הבנתי גם שזה לא נורא שלא כולם אוהבים וזה לא נורא שישנם כאלה שתמיד יהיו להם הערות גם אם תהיה זמר טוב וגם אם לא. יש כאלה שלא אוהבים את אייל גולן או זוהר ויש כאלה שלא אוהבים את מתי כספי או אביב גפן וזה בסדר. עם הזמן והלמידה ועליית המחמאות והתגובות האישיות באופן ישיר אליי, הבנתי שהרבה אוהבים את השירה שלי ומתרגשים ממנה שזה בעצם הדבר הכי חשוב לי, להעביר את מה שאני שר למאזין.

מה הביקורות עושות לך ?

קודם כל אני במהותי נבנה מביקורות בונות, מנסה לשפר ולתקן, מודע ליכולות ולמגבלות. מנסה להבדיל בין מחמאות כנות מהלב לכאלה שלא ובין כאלה שיעירו בכדי לשפר ולעזור לבין כאלה שיעירו כדי להעיר. אבל הדבר הכי חשוב בעיניי זה להשתפר, לתקן ולהבנות וזה נכון לכל תחום.

מה הסגנון שבעיקר אתה שר ?

האמת שאני מתחבר רק לשירים שקטים, עם רגש, שבאים לבטא משהו פנימי עמוק. הסגנון העיקרי אצלי הוא ים תיכוני אבל זה יכול להיות גם שירי יהורם גאון שאני אוהב, צביקה פיק, שלמה ארצי . לא הזמר הוא הקובע אלא השיר, המילים, הלחן . בעצם כמעט לכל זמר יש שיר שאני מתחבר אליו, ישנם כאלה יותר וישנם כאלה פחות.

איזה סגנון שירה אהבת ואתה אוהב ?

במהלך חיי עברתי המון סגנונות שירה. זה התחיל בחיפושיות, זוהר ארגוב בקסטה הראשונה שלו, דוראן דוראן, המון לועזי בימי הנערות, אח"כ רוק כבד ואז עם מותו של זוהר ארגוב עזבתי הכל והתחלתי לשמוע זוהר ארגוב והמון מזרחי. בשנים האחרונות אני שומע מגוון רחב אבל בד"כ עברית, שירים שקטים ועמוקים. כמו שציינתי חשוב לי מאוד הלחן והמילים.

אתה מתכוון להפוך את השירה למשהו מקצועי ?

האמת שכן. בשנתיים האחרונות הכיוון הוא יותר להקליט שירים, להופיע מידי פעם, לבצע שירים שלי מקוריים (כרגע ישנם רק כמה שירים שכתבתי את המילים וערכתי עיבוד חדש ללחנים קיימים) כמובן תוך כדי למידה והדרך עוד ארוכה ב"ה.

איך הכרת את גילי ארגוב?

את גילי הכרתי לראשונה בכרמיאל, בפסטיבל המחולות של שנת 1999 הוא הופיע בכרמיאל, נפגשנו, עליתי על הבמה והצטלמנו יחד , דיברנו קצת וזהו. לפני כשנתיים וחצי שמעתי שהוא התנקה מהסמים התחתן והתחיל בדרך חדשה.

יצרתי קשר והזמנתי אותו כאורח כבוד שלי לכרמיאל. בינתיים הוזמנתי למופע שלו ושל אמנון ארגוב בחולון כאורח, נפגשנו שם והפעם קבענו תאריך למפגש בכרמיאל. הוא הגיע וערכתי לו סיור בעיר. הפגשתי אותו עם מכובדים בעירייה, בהנהלת ההיכל והפסטיבל וחברים מתחום המוסיקה בעיר. נוצרה ביננו חברות אמיתית והאמת שאני מאוד רוצה שיצליח בדרכו כזמר בתחום הלא כל כך פשוט והצפוף בישראל, הוא חבר יקר וכשרון גדול.

איך נולד רעיון השיר ?

לפני כחצי שנה גילי הציע שנקליט יחד שיר, קסם לי הרעיון והחלטנו על השיר הכל כך מוכר וחשוב "הפרח בגני" שכתב אביהו מדינה הכותב המוכשר והלחינו אביהו מדינה ומשה בן מוש. קבענו עם אולפן ההקלטות הגדול של כרמיאל אצל אלכס אייזנברג, ערכתי עיבוד מחודש לשיר וביצענו את השיר.

האם יש בגילי אבק של כוכבים ?

שמעי, גילי הוא בכל זאת בן של זמר ענק "המלך" וזה איתו מלידתו ולמשך כל חייו. מהיכרותי איתו ולדעתי האישית גילי נולד להיות זמר גם אם הוא היה מנסה לברוח מזה. השירה המיוחדת והמרגשת שלו ונשמתו האדירה הם הכלי המיוחד שלו. רבים כל כך חיכו לגילי וציפו ממנו שיכנס לנעליו הגדולים של אביו וגם כיום מצפים ממנו להרבה. גילי שעבר תלאות ודברים לא קלים, עכשיו בונה את עצמו מחדש. מאחל לו את כל ההצלחה בשירה ובחיים בכלל.

ומה עכשיו ?

מקווה שהשיר יתפוס ואנשים יאהבו, צריך את עזרתם של הקהל שיעזרו לקדם וב"ה בהמשך להוציא עוד שירים גם מקוריים ולעשות את מה שאני אוהב.

אני וגילי כבר תכננו מופע משותף עם שירי זוהר וגילי ארגוב אך מגפת הקורונה עצרה את התוכניות לתקופה הקרובה. ב"ה יקרה בעתיד.

קצת על גילי ארגוב – בן המלך.

גילי ארגוב בן 47 גרוש פעם שניה, בן לברכה וזוהר ארגוב ז"ל, אב ל 4 . נולד ומתגורר בראשון לציון . לאחרונה הוציא שירים חדשים מתוך אלבום חדש שיראה אור בקרוב "אהובתי" מילים ולחן דודו מתנה, "הילד בתוכי" מילים ולחן שמואל כהן, "לחיות עם הכאב" מילים ולחן שמואל כהן .

גילי, מה השיר הזה עבורך? אחד מהשירים עליהם גדלת?

השיר הפרח בגני מסמל עבורי פריחה שגשוג ואהבה ובעיקר את אבי היקר, זוהר ארגוב ז"ל , מלך המוזיקה הים תיכונית.

מה זכור לך מתקופת השיר הפרח בגני ?

התקופה של הפרח בגני זכורה לי היטב. כילד ישבתי לידו בחזרות בביתה של סבתא יונה עורקבי על השיר הפרח בגני שגם הביא לזוהר אבי את החשיפה בתקשורת הממלכתית והפריצה הגדולה אותה כל כך רצה.

זכיתי להקליט את השיר הפרח בגני עם חברי הטוב הזמר אמיר שמאי . ההרגשה היא סיומת והמשכיות, אני גאה להמשיך את דרכו של אבי על הצד הטוב ביותר.

והיום?

כיום אני נקי כבר חמש שנים מסמים קשים שנפלתי אליהם בעבר ומרצה במתנ"סים וויצ"ו מול קהל בנושא סמים ואלימות. מרגש אותי להחזיר לחברה בטוב לסייע ולעזור.

המוזיקה היא המון בשבילי, הדרך לבטא את סיפור חיי ובכלל להעביר לקהל רגשות ושמחה, אהבה והתרגשות.

להאזין לשיר:

https://www.youtube.com/watch?v=dMRyGnP64oA&feature=youtu.be

מילים: אביהו מדינה

לחן: אביהו מדינה ומשה בן מוש

עיבוד: אמיר שמאי

הפקות אש שמאי פרסום ויזמות בע"מ

צילום גילי ארגוב : תמיר סאסי מטאור גרפיקה ופרסום

צילום אמיר שמאי: הפקות אש

עיצוב עטיפת סינגל: יניב אמיתי