כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

הרגלים פשוטים בכדי לפתוח יום באנרגיות חיוביות

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 13.07.20 , 14:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כולנו רוצים להתעורר בוקר אחרי בוקר כמו מלכים אמיתיים: מרגישים נפלא, עם חיוך על הפנים ומלאים מרץ ותשוקה להתחיל יום חדש. אבל איך אומרים? האדם מתכנן ואלוהים צוחק. ולא באמת כל בוקר יכול להיפתח כמו שהיינו רוצים. אז מה עושים כדי לשפר את מצב הרוח ולהתעודד? לפניכם הרגלים פשוטים לפתיחת יום באנרגיות חיוביות, שאפשר להתמיד וליישם מידי יום ולהפוך כל בוקר לקסום במיוחד:

השמיעו מנטרה, משפט השראה או שיר אהוב

למילים ולצלילים יש כוח עצום על הנפש והמודעות שלנו. לכן משפטי מוטיבציה הופכים לא פעם לגורם המחזק והמעורר שאנו זקוקים לו, בעיקר בימים שבהם לא מתחשק לנו לצאת מהמיטה. אם יש לכם משפט מעורר השראה שאתם נוהגים להשתמש בו או לומר, יש לכם שיר שתמיד משמח אתכם לשמוע כדי להפיג לחצים ותחושות רעות, או שאתם פשוט אנשים של מנטרה או צליל מסוים שאפשר להשתמש בהם באופן רפטטיבי, התחילו ליישם זאת מידי בוקר. התוצאות יפתיעו אתכם לטובה.

שתו מים עם לימון

ידוע שפעולת הלימון היא חזקה וחיובית במיוחד על הגוף. הלימון דואג לטהר, לנקות ולסלק רעלים מהמערכת הגופנית ולכן יש מי שצורך אותו כל בוקר באופן קבוע. מחקרים מראים ששתיית כוס מים עם לימון משפרת פלאים את התפקוד היומי, מביאה לעירנות גבוהה ולחיוניות מוגברת, לתחושה קלילה ולאפקטיביות גבוהה יותר בביצוע פעולות פשוטות. מומלץ לסחוט לימון טרי לתוך הכוס ולא להכין את התערובת או את המיץ לילה קודם.

טהרו את הבית עם מרווה

אנשים רבים ברחבי העולם מצביעים על המרווה כצמח מטהר אנרגיות. מטיילים ישראליים רבים שחוזרים מהודו מאמצים את המנהג ומקפידים לטהר את ביתם באופן קבוע מידי בוקר עם מרווה. לפי האמונה (וגם הדיווחים), המרווה שמתפזרת בחלל מביאה לתחושה נינוחה, מרגיעה ונעימה יותר. ללא ספק מכלול התחושות שאתם זקוקים לו כדי לפתוח את הבוקר באנרגיות חיוביות וכמו שצריך.

בצעו מתיחות

מתיחות הגוף מסייעות לגמישות, לזרימת הדם ולפירוק הדופאמין, שאחראי במוחנו על התחושה הטובה. המתיחות יעזרו לגוף לעבור ממצב השינה הסטטי למצב תנועתי, להפחית עומסים וכאבים שקשורים בשנת הלילה ולשפר את מצב הרוח באופן מיידי. תוכלו להתמתח בכל תנוחה שתרצו: ישיבה, עמידה או שכיבה במיטה. דאגו למתוח את הידיים, הרגליים, הצוואר והגב מתוך תנועתיות נעימה ולא חזקה מידי. במקביל, כדאי לנשום מספר נשימות עמוקות.

מקלחת במים פושרים-קרים

אם יש לכם כמה דקות לפני הקפה ואחרי ההשכמה, למה לא לנצל אותן למקלחת קצרה? אנחנו יודעים שבחורף מדובר בפעולה בלתי אפשרית, אבל מקלחת במים פושרים ואפילו קרים ממריצה מאוד את מחזור הדם ומטעינה בגוף את האנרגיות הדרושות למהלך היום. קצרים בזמן? הרטיבו את הפנים במים קרים ותראו בקלות את השיפור.