כותרת
> C;
1/1
לימודים

הרשמה למבחן פסיכומטרי – מתי, איך ומדוע?

כרמיאלי לימודיםפורסם: 18.09.19 , 12:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

האם ידעתם שהמבחן הפסיכומטרי, הנחשב בעיני רבים בתור המבחן החשוב ביותר לפני לימודים גבוהים, נערך ארבע פעמים בשנה? מי שעומד לבצע הרשמה למבחן פסיכומטרי יכול להתאים את מועד הבחינה לאורח חייו ובעיקר – להתכונן אליה היטב מראש. רישום לפסיכומטרי איננו מסובך והוא ידרוש מכם בעיקר תשומת לב בהקשר לכל הפרטים הקטנים בטפסים. אבל לאחר מכן יתחיל התהליך האמיתי שלכם: ההכנה לבחינה. כאן כבר מדובר בעניין מורכב ומאתגר, אשר תצטרכו לעבור בכוחות עצמכם או בקבוצה, בהתאם למה שתבחרו שתהיה הדרך המיטבית עבורכם, זו שתוביל אתכם להיות כמה שיותר טובים ומוכנים במועד הבחינה עצמו.

למה חשוב לבצע הרשמה למבחן פסיכומטרי זמן רב מראש?

ככל שתקדימו להירשם למועד שאתם מעוניינים להיבחן בו, כך ייטב. יש להרשמה המוקדמת למבחן מספר יתרונות:

  1. הרשמה למבחן פסיכומטרי אשר בוצעה בזמן, תהיה זולה יותר – ניתן אמנם להירשם לאחר התאריך שהוגדר כאחרון להרשמה, אבל הרישום ברגע האחרון יגבה מכם תוספת כסף.
  2. רישום לפסיכומטרי בשלב מוקדם, יוכל להבטיח לכם לקבל מקום הקרוב לביתכם, לצורך ביצוע הבחינה.
  3. כאשר אתם יודעים מספיק חודשים מראש שהבחינה "ממתינה לכם", אתם יכולים להתכונן אליה בצורה האופטימלית.

הכנה מיטבית למבחן הפסיכומטרי היא קריטית, במיוחד למי שעובר את המבחן בפעם הראשונה או לחילופין קיבל ציון נמוך וכעת מבקש לעבור אותו וניגש למועד נוסף. כל הרשמה למבחן פסיכומטרי עולה כסף וכל דחייה בקבלת הציון הנכסף דוחה גם את תחילת הלימודים שאתם באמת רוצים. חבל לכם להתפשר ולהירשם ללימודי מקצוע שאינכם מעוניינים לעסוק בו, רק בגלל שלא תוכלו לגשת שנית למבחן הפסיכומטרי ועליכם להסתפק בציון נמוך שהשגתם.

למי יתאים קורס הכנה למבחן?

מכיוון שישנם מסלולים שונים של למידה עבור המבחן הפסיכומטרי, הרשמה למבחן פסיכומטרי מוטב שבכל מקרה תיעשה רק לאחר שהנבחנים ניגשו לקורס הכנה המתאים להם. לא כל אחד יכול להתאים ללמידה קבוצתית וישנם, ללא ספק, מי שיעדיפו להירשם לבחינה הפסיכומטרית רק לאחר שלמדו בכוחות עצמם בבית. כך או כך, זהו איננו מבחן שמבצעים אותו כלאחר יד והוא מחייב למידה הן של החומר עצמו – זכרו שמדובר בשלושה מקצועות שונים: מתמטיקה, עברית ואנגלית – והן של שיטת הפתרון הייחודית.

קורס ההכנה למבחן הפסיכומטרי יכול להתאים לכולם: גם למתקשים במיוחד שיש להם אתגרים בהבנת הנקרא, גם למומחים למתמטיקה אבל כאלו שיש להם שגיאות כתיב, גם למי שמצוינים בכל המקצועות וגם למי שאין לו כלל אמונה בעצמו. הרשמה למבחן פסיכומטרי לאחר שביצעתם קורס מתאים לאישיות וליכולות הלימודיות שלכם, תגרום לכם להיות מצוינים ובעיקר להאמין ביכולתכם "לפצח" את המבחן הייחודי הזה, לעבור אותו במינימום של תחושת לחץ ובמהירות ויעילות רבה. לאחר שתצליחו במבחן תוכלו להרגיש שהשמיים, לפחות אלו הקשורים בהשכלה גבוהה – הם הגבול בעבורכם.