כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

חושבים לעבור לרעננה? עצרו לבחון 3 נתונים חשובים!

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 14.06.21 , 11:09ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תמ"א 38 מזרימה תנועה חדשה לעיר, השכר הגבוה של התושבים ממצב את העיר כאמידה, הריאות הירוקות מעניקות ערך מוסף, החינוך שנחשב איכותי מעניק אור ירוק לגדל בעיר משפחה לטווח הרחוק, המיקום המצוין מאפשר לפתוח את אופציות התעסוקה ומחירי הנדל"ן הנוכחיים ללא ספק מעלים את רמת העניין. אז אם גם אתם חושבים לעבור לעיר שגובלת עם כפר סבא והרצליה, ושמאז שנת 1982 (השנה בה הוקמה) רק הוכיחה שהיא אחת מהערים החזקות בארץ, אתם מוזמנים ללמוד קצת יותר לעומק אודות המגמות הנדל"ניות של העיר.

מחירי המשרדים צנחו ואתם יכולים לנצל זאת!

אם נבחן מה קורה ממש כיום עם מחירי הנדל"ן, נמצא נתון מעניין ביותר. המחיר הממוצע של שטחי משרדים צנח השנה במגוון ערים, ואילו ברעננה המחיר צנח גם כן ואף בצורה דרסטית - ב11%. מכאן שאם עד לפני שנה המחיר הממוצע של מ"ר משרדי עמד על 78 ש"ח, הרי שנכון להיום המחיר עומד על 54 ש"ח למ"ר. מה נתון זה בא ללמד אותנו? 3 דברים:

  1. בעלי המשרדים ברעננה מבינים שהם מחזיקים בנכסים ששווים לא מעט, ועל כן גם אם נכון להיות מצב הנכס אינו מזהיר, הם אינם ממהרים למכור במחיר רצפה. יש להבין שמדובר בתוצאה ישירה של השנה האחרונה, בה עובדים רבים בחרו לעבוד מהבית. הנקודה היא שלמרות המחירים העכשוויים, עדיין מדובר בנכסים ששווים הרבה, כך שבתוך שנה שנתיים ערך הנכס צפוי לחזור לעצמו.
  1. אם מבקשים לעבור להתגורר בעיר ולמצוא בה משרד לצד תנאי שכירות כדאים, הרי שנכון להיום מוטב למהר ולממש זאת, לפני שהמחירים שוב מטפסים.
  1. אם מחפשים השקעה נדל"נית כחול לבן, בהחלט שווה לחפש משרד ברעננה שממוקם היטב, שמחזיק בביקוש יציב ושמוכן למכור, רק כי הבעלים קצר במזומנים.

ללא חוצפה - מציצים לתושבי רעננה בכיס

לנו הישראלים אין בעיה לשאול חברים ושכנים כמה הם מרוויחים, אך למה לשאול אם ניתן לקבל את הנתונים באופן פשוט, אמין וברור. אז אם גם אתם חושבים לעבור לרעננה, אתם מוזמנים לגלות כמה השכנים העתידיים שלכם מרוויחים, וכתוצאה מכך לקוות שגם אתם תיכנסו לנעליים שלהם. שנעבור למספרים? בשמחה! נכון לטרום הקורונה, לשנת 2019, השכר הממוצע של שכיר תושב רעננה עמד על 16,837 ש"ח (השכר הארצי עומד על 11,906 ש"ח), ההכנסה הממוצעת של עצמאי תושב רעננה עמד על 12,392 ש"ח (השכר הארצי עומד על 10,208 ש"ח) ואילו אחוז השכירים שמרוויחים מינימום עמד על 21.5% (לעומת הנתון הארצי שמצביע על 26.9%).

מצניחה לצמיחה - הפרויקטים שמעידים לאן העיר רעננה נעה

ציינו שנכון להיום מחירי השכירות של המשרדים בעיר נמצאים במצב צניחה, אך פה אנו באים לומר שעדיין קמים פרויקטים חדשים בתחום המשרדים, וזאת מתוך הבנה שהעיר רעננה נמצאת במגמת צמיחה. המיקום שלה אידאלי עבור עסקים רבים, הביקוש עבור משרדים יוקרתיים קיים ובמקביל אין מספיק מענה לעומת הביקוש הרב. כדוגמה לכך נעצור לבחון את אזור העסקים המזרחי של העיר, בו עתיד לקום מגדל משרדים מרשים ביופיו. המגדל עתיד להכיל לא פחות מ30 קומות וכ60,957 מ"ר שמיועדים אך ורק עבור צורכי תעסוקה.

חיפשתם אישור? קיבלתם!

אז אם גם אתם מתמקדים בקטגוריית דירות למכירה ברעננה, עתה קיבלתם "אישור" שאכן עומדים בפני החלטה נבונה. מדובר בעיר שנמצאת במגמת צמיחה, שטובה עבור הפרנסה, שהרשויות משקיעות בה רבות ושהיא יודעת להציע שלל הזדמנויות. עתה רק נותר להבין עד כמה מבקשים להשתקע בעיר ואיזה סוג של נכס מעדיפים. בהצלחה!