כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

חניכי בית הספר ניצנים בכרמיאל לומדים מהעבר

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 03.11.20 , 14:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אילנה שבבו צילום תמונות: אילנה שבבו

חצי יובל לרצח יצחק רבין, מפגש עם עדי אלדר

במלאת 25 שנים לרצח הנורא שזעזע כל אזרח במדינה, צוין שבוע הזיכרון לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין.

במסגרת ציון המאורע המטלטל, יצאו חניכי ומחנכות בית הספר ניצנים, במסגרת יום החוץ השבועי שלהם, לפארק רבין למפגש ושיחה עם ראש עיריית כרמיאל לשעבר עדי אלדר.

אלדר סיפר לחניכים על תפקידיו השונים של רבין לאורך השנים מהם ניתן ללמוד את ההבנה שפיתח רבין , באשר לצורך של מדינת ישראל בשלום.

בהמשך השיחה תיאר את רצף האירועים שטלטלו את החברה הישראלית באותה התקופה בעקבות הסכמי השלום ומדוע היה לו עצמו חשוב להיות בין מארגני עצרת התמיכה ביצחק רבין- העצרת שבסופה נרצח על ידי מתנקש יהודי שלא הסכים עם דעותיו.

אלדר סיפר על ההיכרות האישית בינו לבין רבין, דבר שחיבר מאד את חניכי כיתת רימון לשיחה ולסיפור הרצח. החניכים למדו שריבוי דעות הוא עניין חשוב. למדו שזכות ההפגנה חשובה אך יש לדעת להפגין בגבולות החוק בצורה לא אלימה. למדו שהסתה מפלגת את העם ויש לעשות הכל כדי לשמור על הדמוקרטיה.

חניכי ביס ניצנים עם עדי אלדר, צילום: אילנה שבבו

החניכים: "היה מרתק ומלמד לשמוע את הסיפור המרגש של עדי אלדר". בנוסף בבית הספר ניצנים עברו כל הצוותים החינוכיים, שכבות החניכים מפגשים ושיעורים שונים בנושא פועלו של רבין, פתרון סכסוכים ושמירה על הדמוקרטיה. חניכי שכבת ו', קבוצת אננס הכינו טקס מרגש בזום לכלל בית הספר.

חניכי ביס ניצנים עם עדי אלדר, צילום: אילנה שבבו