כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

טקס התנעת פרויקט הבנייה של המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 15.03.22 , 10:56ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במעמד מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין, מפקדי החיל וראש העיר כרמיאל משה קונינסקי, התקיים טקס התנעת פרויקט הבנייה של המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל (ביה"ס הטכני).

בטקס החגיגי שהתקיים ביום ראשון, השתתפו גם ראש העיר השני של כרמיאל עדי אלדר , מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך. ד"ר אורנה שמחון , סגני ראש העיר עו"ד אליסה דריקר-מן ו פנחס סירוקה , מנכ"לית העירייה ד"ר שולה מנחם , מפקדים, חיילים ועובדי עירייה נוספים.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי : "טקס ההתנעה מהווה יום חג לעיר ולאזור כולו וכמובן יום חג לחיל האוויר".

משה קונינסקי התייחס בדבריו לקודמו בתפקיד: "אני רוצה להודות לראש העיר השני של כרמיאל, עדי אלדר , שהצליח להביא להחלטה ההיסטורית להעביר את המכללה לכרמיאל .

לכל ראשי הממשלה והשרים בעבר ובהווה שסייעו לפרוייקט לצאת לדרך: בנימין נתניהו, אהוד ברק, סילבן שלום, גדעון סער, אביגדור ליברמן, משה כחלון ועוד, למפקדי חיל האויר הקודמים אלופים במיל' עידו נחושתן ואמיר אשל וכמובן למפקד חיל האוויר כיום אלוף עמיקם נורקין על כך שלא הורידו את הרגל מהגז וגרמו לזה לקרות. תודה מיוחדת לסגן שר האוצר לשעבר, אזרח הכבוד של כרמיאל – איציק כהן .

למנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון

ולכל צוות המחוז והמשרד, למנכ"לית העירייה ד"ר שולה מנחם ולעובדי עיריית כרמיאל בעבר ובהווה על העבודה המסורה בליווי הפרוייקט לאורך שנים רבות, ל דני חדד שמלווה את הפרוייקט מטעם העירייה וגורם לחלום להפוך למציאות, לאנשי משרד הבטחון, משרד האוצר ומשרד החינוך. תודה על השותפות".

ראש העיר כרמיאל אמר עוד: "לפני כעשור הונחה אבן הפינה למכללה לתעופה וחלל בכרמיאל ואלו היו 10 שנים של תכניות, ועדות ושולחנות עגולים, אתגרים וקשיים והינה בעוד חודשיים-שלושה יעלו הטרקטורים על השטח הזה ויחלו בבניית קריית החינוך של המכללה לתעופה וחלל של חיל האויר".

בית הספר הטכני – המכללה של חיל האוויר יוקם בכרמיאל על מתחם ענק בכניסה המערבית לעיר, בשטח של כ-60 דונם, כאשר על-פי התכנון העבודות להקמתו אמורות להסתיים תוך כשלוש שנים.

במכללה ילמדו את מקצועות העתיד של עולם התעופה, החלל והמחשבים "ומכאן" אומרים בעיריית כרמיאל ובחיל האוויר, "ייצאו נערים ונערות אל שירות משמעותי בצה"ל ובחיל האויר".

ראש העיר משה קונינסקי שיזם ומקדם גם את הקמתו של מתחם מגורים החדש לאנשי כוחות הביטחון, שיעבדו במכללה, אמר השבוע: "אני משוכנע שהמעבר של ביה"ס הטכני לכרמיאל והקמת מתחם מגורים חדש לאנשי כוחות הביטחון יביאו לחיזוק האוכלוסייה הצעירה ויתרמו מאוד למינוף ומיתוג העיר כאטרקטיבית. זו גם תהיה לדעתי הזדמנות יוצאת דופן להודות לאנשי כוחות הביטחון על שירותם למען המדינה".

בנוסף הדגיש ראש העיר משה קונינסקי : "אין לי ספק שלבנייתה של המכללה של חיל האוויר תהיה תרומה משמעותית לפיתוחה של העיר, ולחיזוקה כעיר מטרופולין ולשגשוגה".

הוא הביע את תקוותו כי, "בעוד כשלוש שנים ניפגש שוב והפעם לגזור את הסרט"..

צילום: אייל מן
אולי יעניין אותך גם