כותרת
> C;
1/1
חדשות

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מצטרף לחברי פורום קו העימות במאבק למיגון הצפון

כרמיאלי חדשותפורסם: 11.10.19 , 12:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מצטרף לחברי פורום קו העימות במאבק למיגון הצפון - "מיד לאחר החגים אנו מתכוונים לכנס ישיבת חירום של הנהלת השלטון המקומי ולהוביל צעדים שיחייבו את ממשלת ישראל לממש את מחויבותה לפיתוח והגנת הצפון. "

ראשי רשויות רבים הגיעו אתמול (יום ה' 10.10) למפגש שיזם יו"ר מרכז השלטון המקומי, מר חיים ביבס עם פורום קו העימות בכדי לדון בפערי המיגון בצפון ולהעלות על סדר היום את החשיבות הרבה במעטפת הגנה לתושבי הצפון, כפי שהתחייבה לספק ממשלת ישראל אך טרם עמדה במחויבותה.

לפני כחודש (2.9.19) קיבלה מדינת ישראל תזכורת מדאיגה לשבריריות השקט בגבול הצפון, עם תקיפת רכב צבאי בסמוך למוצב אביבים, באירוע שעלול היה להתפתח במהירות למערכה גדולה בהרבה, שבו ראשי הרשויות ודרשו את תקציב תוכנית מיגון הצפון, שהיתה אמורה לצאת לביצוע בתחילת שנת 2019.

התכנית למיגון הצפון שאושרה בממשלה, ע"ס 5 מילארד ₪, צפויה להיפרס על פני כעשור ולטפל בסוגיות פערי המיגון הכבדים המתקיימים ביישובי קו העימות במרחב הציבורי והפרטי כאחד.

משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות אמר במהלך הסיור שקיימו ראשי הרשויות בגבול הצפון: " שמח מאד על התגייסותו של חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, למאבק הקריטי למיגון ישובי הצפון. הממשלה חייבת להעביר את תקצוב תכנית המיגון באופן מיידי. יכולת תושבי הצפון להגן על עצמם היא משימה לאומית ואחריות מדינית. הגיע זמן למעשים ולא הצהרות."

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעים מכבים רעות: "כפי שאויבנו בגבול הצפון לא מחכים שתקום ממשלה, אסור לנו לדחות את הליך מיגון הצפון בהמתנה לכזו. מיד לאחר החגים אנו מתכוונים לכנס את הנהלת השלטון המקומי ולגבש תכנית מקיפה לפיתוח כולל של יישובי הצפון בתחבורה, תעסוקה ותקציבים ועוד. יחד נוביל צעדים שיחייבו את ממשלת ישראל לממש את מחויבותה לפיתוח והגנת הצפון שתאפשר חיים בטוחים ואיכותיים למאות אלפי תושבי הצפון."

לבסוף סיכמו חברי הפורום ויו"ר מרכז השלטון המקומי כי יכנסו את הנהלת השלטון המקומי לדון בצעדים שינקטו במטרה לחייב את ממשלת ישראל לתקצב ולהוציא לפועל את התכנית למיגון הצפון עוד החודש.

קרדיט צילום: דוברות מטה אשר

ביקור חיים ביבס בצפון

קרדיט צילום: דוברות מטה אשר

ביקור חיים ביבס בצפון

קרדיט צילום: דוברות מטה אשר