כותרת
> C;
1/1
אל כרמי

יותר מאלף איש בסיורי סליחות

כרמיאלי אל כרמיפורסם: 13.02.19 , 11:10ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
רבים מתושבי כרמיאל נהנו מניחוח מיוחד של ימי הרחמים והסליחות בזכות המיזמים השונים בתמיכה ובהובלה של המחלקה לתרבות וחינוך ערכי בחודש האחרון.
המחלקה הייתה שותפה ליציאה של יותר מאלף איש, ילדים, נוער ומבוגרים מכל הסוגים, לסיורי סליחות.
מעל 20 אוטובוסים יצאו מכרמיאל, במהלך ימי הסליחות, לסיורי סליחות בירושלים ובצפת. חלק מהאוטובוסים יצאו כחלק מ"תוכנית הפריפריה" שיזמו השר בנט וסגן שר החינוך וורצמן בחסותו של סגן ראש העיר רותם ינאי, תוכנית חדשה ועוצמתית, שנקראת גם "פוקוס", אשר מתקיימת ב15 ישובים בלבד ברחבי הארץ, ומטרתה לדאוג להעצמת החינוך והערכים להכרת הארץ ולחיזוק התרבות והזהות היהודית של תושבי הפרייפריה. במהלך סיור הסליחות של "פוקוס" קבוצות שונות התאספו לנסיעה, בני נוער והוריהם, הורים וילדים, מבוגרים, דתיים וחילונים, דוברי עברית וקבוצת דוברי רוסית. הסיור החל בהופעה מדהימה של ניגוני סליחות ושירים לקראת הימים הנוראים של יצחק מאיר ולהקתו. משם בקבוצות קטנות יצאו המשתתפים לסיור רגלי בשילוב משחק וסיפור סיפורים, מודרך ומותאם לאופי הקבוצה, בעיר החדשה והעתיקה עד לכותל. בשעה 24:30 הגיעה הקבוצה לכותל המערבי יחד עם המונים מעם ישראל לאמירת סליחות ולתפילה אישית.
המחלקה לחינוך ותרבות ערכי רואה חשיבות בתמיכה בסיורי סליחות ובפרויקטים של מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית כדוגמת סיור סליחות שהתקיים השבוע בירושלים של קן הנוער העובד והלומד מכרמיאל. מיזם נוסף היינו של בית ספר פסגות. בתמיכת המחלקה הוציא בית הספר את שכבת ז' לסיור סליחות חוויתי בצפת, סיור מושקע בהפקת "בשביל הלב", חברת סיורים רוחניים מובילה בצפת. בית חינוך אמי"ת הוציא את כל תלמידי בית הספר למעמד סליחות מרגש בקברי צדיקים בגליל. גם בית ספר עתיד השתתף בסיורי הסליחות כאשר יצא עם כלל תלמידי בית הספר לסיור סליחות מיוחד בירושלים במהלכו התלמידים השתתפו במופע סליחות מיוחד וסיירו ברחבי ירושלים. סיור סליחות מיוחד לנשים, בהובלת בית חינוך אמי"ת, יצא השבוע לצפת ולקברי צדיקים. קבוצה נוספת יצאה מבית הכנסת של הקהילה ההודית בעיר למעמד הסליחות הארצי המרגש שהתקיים בכותל.
המחלקה לתרבות וחינוך ערכי כבר עובדת על מיזמים ופרויקטים נוספים לרווחת תושבי העיר בחג הסוכות ובמהלך כל השנה.