כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

כאשר הילד.ה שלך מפתיע.ה

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 22.02.22 , 11:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

קרה לכם שהילד נכנס באמצע הסקס? הילדה לא הקישה בדלת ונכנסה ברגע אינטימי או פרוע במיוחד? אתם בכלל נגד סגירת דלתות? מה קורה כאשר הילד או הילדה שלכם, איך לומר… תופסים אתכם בשלב כל שהוא של מפגש לוהט עם בן/ת הזוג? איך להגיב? מה להגיד? כיצד להימנע?

כאשר הילד או הילדה מפתיעים בזמן הסקס…

את הרגע הזה לא כל ההורים חוו ואולי לא יחוו, אך להרבה זה קרה ורבים חוששים מכך שהילד יפתיע אותם בזמן הסקס. זו תופעה נפוצה מאוד שקל להימנע ממנה.

יש מקרים שהילד/ה הופתע/ה יותר משהפתיע. ברגע שאתם חוששים לסגור את הדלת, משאירים אותה פתוחה ומחכים שהצאצא יירדם, למשל, יכול להיות שמשהו העיר אותו והוא הגיע לחדר ההורים, ראה מה שראה וחזר לחדרו. ההורים לא ראו ולכן לא מודעים לחשיפה. כיוון שהם לא יודעים, אין שיחה בנושא והנזק לא ידוע ולא מטופל. לעיתים זה מתגלה רק בבגרותם או כלל לא..

אני בעד אינטימיות ליד הילדים, כמובן עד גבול מסויים.

זה נהדר וחשוב שילדים יראו ויחוו סימני אהבה כחיבוק, נשיקה, מגע שובב… אך מכאן ועד חשיפה ליחסי מין הדרך ארוכה.

אז מה עושים כדי להימנע ממצב לא נעים ומביך כזה?

נכון, פשוט נועלים את הדלת להבטחת פרטיות. נעילת הדלת והידיעה שאף אחד לא יכול להפתיע אתכם באמצע תורמת ליכולת ליהנות יותר ולהגיע לאורגזמה.

הורים רבים חוששים לנעול את הדלת שמא הילד יזדקק להם והם לא ישמעו. אז הרשו לי להרגיע אתכם, רוב הסיכויים שהילד יגיע לדלת וכאשר יגלה שאיננה נפתחת, יקיש עליה או יקרא לכם בקול.

אין זה אומר שעל הדלת להישאר נעולה, לאחר מכן פותחים אותה והולכים לישון.

כמה תשובות לשאלה “מה אתם עושים” שמעתי: “אנחנו משחקים”. “אנחנו מתאמנים בהאבקות”. וגם “צא/י מהר מכאן”. “אוי ואבוי, לא קרה כלום”….

איך להתנהל כאשר זה קרה?

לדבר על זה.

לא להתעלם, לדבר בהתאם לגיל הילד. אם לא תדברו על זה, יהיה מביך יותר עבור כל המעורבים וגם ישדר לילד שמדובר במשהו אסור ונורא, שלא מדברים עליו – במקום משהו לגיטימי וחשוב. כאשר מדובר בתינוק שישן בחדר, נראה כי אין זה מפריע ופוגע בו במידה והתעורר וראה מה שראה.

ילדים קטנים

פעוטות עד גיל גן חובה ואולי אף בגילאים גדולים יותר, לפעמים יכולים לחשוב שנעשה מעשה אלים או מפחיד ויש להתייחס לזה ולהרגיע ללא היסטריה ולחץ; להסביר שזה זמן פרטי שלכם ואתם נהנים ולא פוגעים זה בזה. במידה והילד לא שואל שאלות, אפשר להשאיר את זה כך. לשאלת שאלות יש לענות ענייני וברור בהתאם לגיל הילד.

ילדים צעירים

בגילאי 8-11 בדרך כלל מתעניינים בסקס ובדרך כלל לא מעוניינים לדבר על כך. היו קשובים לילד שלכם ואל תאלצו אותו לשמוע על יחסים אינטימיים אם הוא אינו מוכן לכך.

ילדים על גבול הנוער

בגילאי 11-14 כבר בדרך כלל יודעים דברים מסוימים על סקס שראו באינטרנט או שמעו מחברים. בגיל הזה הם יכולים להבין מה הם רואים ואף להשמיע קולות של גועל; “איכס…” “יותר מידי אינפורמציה” . גם אם הם אומרים שאינם רוצים לדבר על זה, זו יכולה להיות הזדמנות , ששווה לנצל, ולספר להם שיחסי מין הם פעילות פרטית מהנה במערכת יחסים בוגרת.

בני נוער

בני נוער יכולים להיות משועשעים. הם יכולים להתמודד עם הרעיון שהוריהם מיניים, אבל באמת שהם לא רוצים לראות את זה. תקף גם לבוגרים החיים עדיין בבית. עם בני נוער כבר אפשר לשוחח על נושא המיניות בצורה מורחבת. לשאול על דברים אחרים שהם נתקלו בהם מחוץ לבית. לשוחח על עינוג עצמי, פורנוגרפיה ועם הבוגרים יותר גם על אביזרי מין.

ילדים נחשפים היום לסרטי פורנו בגיל צעיר מאוד.

אני ממליצה לדבר עם הילדים על פורנו לפני שהם נתקלים בזה, מומלץ, אם אפשר, באותה הזדמנות לדבר על ההבדל בין יחסי מין אוהבים בין אנשים במערכת יחסים בוגרת לבין מה שרואים בסרטים וקוראים בעיתונים.

כבר מסביבות גיל 9 אפשר להסביר שלפעמים אנשים מסתכלים על תמונות או סרטים של אנשים המקיימים יחסי מין. זה נקרא פורנוגרפיה ואין זה מתאים לילדים. יש צורך בבגרות ובשלות נפשית לכך. נשמח שתספר לנו אם יצא לך לראות פורנוגרפיה. אתה לא תהיה בצרות ואנו לא נכעס, נרצה לוודא שאתה בסדר ואולי יהיו לך שאלות שנוכל לענות עליהן.

בשיחות על מין, יש צורך ברגישות רבה וחשוב לתת את התחושה שזהו נושא לגיטימי וחשוב לחיים האישיים והזוגיים, כדאי לתת להם לראות ולהבין שניתן לדבר איתכם ואתם עונים לכל שאלה, גם אם היא מביכה אתכם.

לסיכום, כך תימנעו ממקרים מביכים:

  • נעילת החדר בזמן האינטימי חשובה.
  • שמירה על פרטיות: נקישה על הדלת.
  • חשוב שילדים ידעו ויתרגלו שיש זמן פרטי של ההורים ואין להפריע שלא לצורך.
  • להראות חיבה מול הילדים זה חשוב ונפלא, לנשק, לחבק, להחזיק ידיים.
  • זיכרו שאתם הדוגמא עבורם ליחסי כבוד הדדי ודרככם הם ילמדו איך לבטא אהבה בדרך בריאה.

מזמינה אתכם ליצור עימי קשר לשיחת היכרות לא מחייבת.

רות – יועצת זוגית ואישית מוסמכת, מתמחה בטיפול קצר ויעיל בשיטות מגוונות המותאמות באופן אישי לכל אחד ואחת.072-3925386

הצטרפו אלי בפייסבוק