כותרת
> C;
1/1
שתפו אותנו ברשתות החברתיות|עשו לנו לייק

אודות

בית הספר להכשרת מאמנים – כיוונים – לדרך עם משמעות הוקם ע"י ד"ר מגי בן יהודה

מגי הינה מאמנת בכירה חברת לשכת המאמנים שאמנת ומלווה אנשים להצלחה כבר 14 שנה.

לאחר 10 שנות קבע בתפקידים שונים ו 15 שנים של ניהול עסק עצמאי בן כ- 35 עובדים החלטתה מגי לחפש שינוי שיהווה את המהות לשמה אני שואפת בחיים.
אל האימון והיעוץ הארגוני נחשפהבמהלך לימודי התואר השני ומייד הבנתה שזהו יעודה בחיים. התחלה את לימודי האימון בבית הספר לאימון של ICU בשנת 2005 ומשם התקדמה להכשרות שונות כגון אימון עסקי , אימון להעצמה, אימון לזוגיות ואימון למבוגרים, ילדים ובני נוער בעלי ADHD.

בשנת 2010 הוכשרה כמאמנת מקצועית וסופרוויזרית באימון דבר שהקנה לה את היכולת ללוות מאמנים חדשים בתחילת דרכם


בשנת 2017 סיימה את לימודי הדוקטורט כאשר המחקר הייחודי שלה עסק באימון אישי אקדמי בו חקרה את תרומת האימון האישי על העצמת לומדים, פיתוח המסוגלות העצמית שלהם והצלחתם בלימודים.


מגי מביאה אל האימון את הניסיון האישי שלההן מבחינה אקדמית והן מתוך תהליכי הניהול והתובנות שלה בחיי היום יום.

בחזון שלה באימון היא שואפת לראות אנשים קשובים יותר, אנשים המאמינים בעצמם וביכולתם בעלי דימוי עצמי מנצח, אנשים אשר ממצים את הפוטנציאל הטמון בהם.


כיום 14שנים בתוך האימון עם יותר מ 2500 שעות אימון אישי ואימון לקבוצות מגי החליטה לפתוח את בית הספר להכשרת מאמנים הראשון בכרמיאל בו יוכלו אנשים לאפשר לעצמם לרכוש את מקצוע האימון האיש, להעניק לעצמם פיתוח ומודעות ע"י סדנאות שונות.

בית הספר פונה לארגונים שונים להעניק ללומדיהם העצמה ופיתוח אישי ומקצועי.

בבית הספר צוות של מרצים ומאמנים מוסמכים, מקצועיים ובכירים המוכרים ע"י לשכת המאמנים ונמצאים בתחום האימון שנים רבות.

בית הספר מקיים קורסי הכשרת מאמנים, סדנאות העצמה לאוכלוסיות שונות ומגוונות, ימי עיון לארגונים, קורסים בארגונים שונים בתחומי ניהול זמן, עבודת צוות, אסרטיביות ניהולית ועוד.

סדרת הרצאות לדוגמא

1.עבודת צוות – מהי עבודת צוות איך לבנות עבודת צוות בקרב עובדים, איך לשמר אותה ואיך היא יכולה לעזור לעובדים ולמנהלים להגיע להשגים טובים יותר.בסדנא זאת ניתן להעביר את החשיבות בעבודת הצוות לתהליכי העבודה בארגון, דרך תהליך של משחקים בקבוצה ניתן להעביר את חשיבות עבודת הצוות וכיצד הוא יכול לעזור לכל עובד בקידום עצמו בעבודה וכן לעבוד באוירה תומכת ועוזרת.

2. מצבי לחץ ושחיקה – כולנו חיים בלחץ ושחיקה כל יום, איך מתמודדים איתם, מה עושים כדי למנוע את הלחץ, איך להנות מהעבודה שאנחנו עושים, ואיך לראות את החשיבות של מה שאנחנו עושים (אפילו אם הוא הדבר הפשוט ביותר)- סדנא מעצימה שמשלבת ידע ביחד עם פעילות והמון מוטיבציה.

3. תקשורת בינאישית – איך לדבר עם העמיתים לעבודה? איך לדבר עם הבוסים שלנו, איך למנוע עימותים ומאבקים בעבודה ובחיים בכלל- סדנא שמעניקה מודלים מעשיים, המשרתים אותנו בכל מערכת יחסים: אישית, מקצועית, זוגית והורית. סדנא שיכולה לעזור לנו לבחון את עצמנו ואת הסובבים אותנו, לבחון מה מניע אותם, מה "מקפיץ" אותם, מדוע אנחנו מתנהגים כפי שאנחנו מתנהגים ומאפשר לנו לצפות ולחזות את התנהגותם המשוערת של האנשים איתם אנו באים במגע.הסדנא תאפשר לנו להיפרד מה"טייס האוטומטי" שלנו - בכל הנוגע להתנהגויות ותגובות, שאנו מאמינים שהן אינסטינקטיביות ואינן ניתנות לשליטה או לשינוי.

4. ניהול זמן- איך לנהל את הזמן שלנו, מה זאת דחיינות ולמה היא קיימת בחיינו, ניהול זמן היא סדנא שמקנה כלים לתהליכי העבודה, מאפשרת לבחון מה אנחנו עושים היום מה גורם לנו לבזבז את הזמן ומשם להשתמש בכלים לניהול נכון ויעיל של הזמן.

5.גישור ומו"מ – בתפקיד מנהלי הביניים יש המון תהליכים של "בין הפטיש לסדן" איך לנהל מערך של גישור בין עובדים או בין עובדים לדרג ניהולי, איך לנהל מו"מ עם עובדים או כל גורם פנים ארגוני או חוץ ארגוני-סדנא שמאפשרת לקבל כלים מעולם הגישור , תהליכי הקשבה, ובניית אמפטיה לעובדים, בסדנא משולבים ידע תיאורטי עם תרגולים של אירועי אמת מ"השטח".

6. שיווק עצמי- איך לשווק את עצמנו, לפעמים אנחנו לומדים מקצוע מסוים יודעים המון, מקצועיים מאוד אבל לא יודעים איך לשווק את עצמנו ולהביא את הידע שלנו לכלל עשייה מעשית.סדנא זו באה לתת כלים איך לשווק את עצמנו בכלי המדיה הקיימים, איך להגיע לראיונות עבודה, מה משדרת שפת הגוף שלנו ושל עמיתנו ואיך להתאים אותה להשגת מטרותינו

7. חשיבה וחשיבה יצירתית- מהי חשיבה? מהו תת המודע? כיצד ניתן לפתח חשיבה יצירתית? סדנא מלווה בתרגילים רבים של פיתוח החשיבה היצירתית ומועברת בהומור רב.

8. ארגז כלים לאימון אישי- סדנא להכרת כלי האימון האישי, מהו אימון? במה הוא עוזר לנו בחיי היום יום שלנו, האם מחשבה יוצרת מציאות? כיצד המחשבות שלנו משפיעות על המעשים שלנו ומכוונות את דרכינו בחיים כלים מעשיים לחשיבה "קצת אחרת" ולשינוי באורחות חיינו.9. העצמה ומנהיגות נשית - סדנה לפיתוח מודעות אישית לנשים שמטרתה לחזק את הדימוי והביטחון העצמי ולפתח את הצמיחה האישית. במהלך הסדנה יוקנו כלים מעשיים ראשוניים לפיתוח כישורי חיים אישיים, ויועשר "ארגז הכלים" המעשי של המשתתפות המשרת את ההתמודדות עם מצבי חיים שונים.

10. שיפור הזיכרון - מסע חוויתי ומרתק אל נבכי הזיכרון. נדון בחשיבות הזיכרון ככלי קריטי לתפקוד חיוני וללמידה, נעלה אירועים מחיי היום יום של כל אחד ואחת

11. קורבן- אחראי- סדנא מאלפת המבהירה את ההבדל בין אחראי לאשם. ומאפשרת לכל אחד מאיתנו לקחת אחריות לחייו ולמצוא את דרכו אל האושר שלו. בסדנא נלמד להבחין בין אחריות לקורבנות כיצד אנחנו יכולים לשלוט בחיינו ולהיות אחראיים להם. סדנא מעצימה מאוד.

12. תהליכי קבלת החלטות בהיבטים שונים בחיינו- מהו תהליך קבלת החלטות? איך אנחנו מקבלים החלטות? מה קורה כאשר ערכים בחיינו מתנגשים עם החלטות שאנחנו צריכים לקבל? על אלה ועוד עונה הסדנה הייחודית ביותר לקבלת החלטות

• כל הנושאים מועברים הן כסדנאות חד פעמיות , כסדנאות חווייתיות וכלה בקורס מתמשך• ההרצאות משלבות חומר תיאורטי, תרגילים ודיונים קבוצתיים וכמובן מותאמות לקהל היעד.

• דרך ההנחיה הינה בגישה אישית, מלאה בהומור שמאפשרת תובנות אישיות ומאתגרות.

סילבוס קורסים

בית הספר להכשרת מאמנים – כיוונים – לדרך עם משמעות

בית הספר מקיים קורסי הכשרת מאמנים, סדנאות העצמה לאוכלוסיות שונות ומגוונות, ימי עיון לארגונים, קורסים בארגונים שונים בתחומי ניהול זמן, עבודת צוות, אסרטיביות ניהולית ועוד.

הקורס להכשרת מאמנים – הקורס הבסיסי

הקורס מקנה חשיפה לתחום האימון האישי, הקורס מקנה כלים ישומיים בתחום האימון ומאפשר ללומד לייצר שינוי ממשי בחייו שלו תוך בחינת האופציה להיות מאמן אישי בחייו המקצועיים.

בקורס ניתנים כלים אימוניים והתנסויות עם מיומנויות אימוניות שיכולות להוות קרש קפיצה אישי ומקצועי בבית ובקריירה.

כדי לאפשר ללומד לחוות את עוצמת תהליך האימון מתקיים הקורס בדרכים שונות כמו הרצאות פרונטליות, דיון כיתתי, משחקי תפקידים, סימולציות ודוגמאות אימונים חיים בכיתת הלימוד.

כל משתתף מקבל חוברת קורס וחומרי קריאה שילוו אותו במהלך הלימודים בקורס

הקורס מוכר ע"י לשכת המאמנים

מבנה הקורס

קורס הכשרת המאמנים הבסיסי הינו בן 70 שעות אקדמיות. הקורס מתקיים פעם בשבוע במשך 12 מפגשים בני 6 שעות אקדמיות.

במהלך הקורס יקבלו הלומדים 10 מפגשי אימון פרונטלי/טלפוני בני שעה /כ"א עם מאמן מוסמך.

תעודה

בסיום הקורס יקבל כל משתתף תעודת סיום קורס החתומה ע"י כיוונים וזאת בהמשך לדרישות הקורס (נוכחות וביצוע מטלות )

קורס אימון אישי מתקדם

קורס האימון המתקדם מאפשר קבלת הכשרה במקצוע האימון האישי. הקורס מעניק ללומד שיפור ושידרוג מיומנויות בינאישיות המאפשרות לו להיות מאמן מן השורה.

הקורס מאפשר התמקצעות בתחום האימון ויצירת ארגז כלים מקצועי המשמש ללומד בסיס למקצוע האימון האישי.

תכני הקורס:

  • הכרות עם סוגים שונים של מודלים לאימון והתנסות בהם
  • קבלת כלים ומיומנויות אימוניות כגון, זיהוי ערכים, זיהוי פרדיגמות, כתיבת חזון, העצמה, עידוד ועוד
  • רכישת כלים אימוניים מעשיים- הקשבה, שיקוף, שאילת שאלות, טיפול בהתנגדויות ועוד
  • למידה ויישום של יחסי מאמן מתאמן וכללי האתיקה באימון האישי

מבנה הקורס

קורס הכשרת המאמנים המתקדם הינו בן 110 שעות אקדמיות , הקורס נערך אחת לשבוע במשך 18 שבועות במפגשים בני 6 שעות אקדמיות.

תהליך הלמידה בקורס המתקדם מתחלק לשעורים הרצאתיים של הקניית ידע, סימולציות ודיונים כיתתיים

בכל מפגש יתקיימו הדגמות אימוניות של מרצה הקורס ותרגולים בזוגות (תוך מעקב והנחיה של מתרגלים שעוזרים וממשבים את תלמידי הקורס)

דרישות הקורס

1.כל לומד נדרש להכין את שיעורי הבית כנדרש.

2. כל לומד יקבל רשימת קריאה עליה ידרש כל לומד לכתוב תמצית הספר והעברתו לשאר חברי לומדי הקורס.

3. כל הלומדים מקבלים במהלך הקורס כלים אימוניים וכן רוכשים את הידע לכתוב כלים משל עצמם, כאשר כל כלי מועבר ע"י הלומד בכיתה, מעובד ומוחלק לשאר הלומדים.

4. כל לומד יעבור תהליך אימון אישי בעצמו ע"י מאמן מוסמך מוכר ע"י לשכת המאמנים.

4. על כל הלומדים לעבור בסיום הקורס מבחן תאורטי ומעשי וכן לעבור סדנת אתיקה ומבחן אתיקה.

5. על כל לומד חובת נוכחות של 85% לפחות בשיעורים.

תעודה

בסיום הקורס ובכפוף לעמידה בתנאי הקורס יקבל כל לומד תעודת סיום קורס מתקדם

(תעודת סיום מסלול הכשרת מאמנים תינתן ללומדים לאחר סיום תהליך הסטאג')

תהליך הפרקטיקום – סטאג'

תהליך הפרקטיקום הינו תהליך אותו עוברים הלומדים תחת הדרכה של מאמן בכיר, בו עולות סוגיות מתחומי האימון שהם מקיימים תוך תהליך הסופרויז'ן.

הלומדים מתנסים באירועים שונים מתחום האימון, החל מגיוס מתאמנים, בניית חוזה אימוני וכלה בסוגיות שונות העולות במהלך האימונים

מבנה הקורס

בחלק זה של הקורס מקבל כל לומד סופרויז'ין אישי בין 10 מפגשים פרונטיליים/טלפוניים עם מאמן בכיר להעלאת דילמות אימוניות

כמו כן מתקיים סופרויז'ן קבוצתי הכולל 15 מפגשים בני 3 שעות אקדמיות. המפגשים יהיו דו שבועיים בהם יועלו דילמות מתהליכי האימון אותו הם מעבירים.

כל משתתף חייב במהלך תקופה זו לנהל 8 תהליכי אימון בני 10 מפגשים כל אחד לפחות.

דרישות הקורס

  • כל לומד ימלא דוח לאחר כל מפגש אימוני
  • בתום כל תהליך יוגש ע"י הלומד סיכום לכל אחד מהמתאמנים האישיים
  • בתום הקורס יתקיים מבחן מעשי וכן מבחן מסכם קורס

תעודה

בסיום המסלול ובכפוף לעמידה בדרישות המסלול יקבל כל לומד תעודת מאמן החתומה ע"י כיוונים המוכרת ע"י לשכת המאמנים.

תעודה זו מקנה ללומד את האפשרות לפנות ללשכת המאמנים ולקבל הכרה כמאמן מוסמך.

תמונות

אשמח לעמוד לשירותכם,
ד"ר מגי בן יהודה, חברת כיוונים
072-3925275

magi5499@gmail.com