כותרת
> C;
1/1
בריאות

כיצד מעלון לכסא גלגלים מקל על ההתנהלות של בעלי מוגבלויות?

כרמיאלי בריאותפורסם: 12.07.21 , 09:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כיצד מעלון לכסא גלגלים מקל על ההתנהלות של בעלי מוגבלויות?

כאשר אדם נזקק לכסא גלגלים, נוצרים מצבים המחייבים לבצע שינויים בבית או לעבור דירה. אך רוב האנשים אוהבים את ביתם ורגילים אליו ולכן לא מעוניינים לבצע שינויים פיזיים בתוך הדירה או מעבר דירה.

שימוש באביזרים מתקדמים עבור כסא גלגלים

כאשר גרים בדירת דופלקס או בבתים פרטיים שיש בהם כמה קומות או כמה מפלסים, מתמודדים עם בעיית העלאת והורדת כיסא הגלגלים והאדם המוגבל מדי יום. לאחרונה הוחל שימוש בטכנולוגיה חדשה המאפשרת ירידה ועליה מהירה וקלילה ללא מאמץ מיוחד. האבזור החדש מתאים לשינוע של כיסא הגלגלים שהוא כבד יחד עם האדם בעל המוגבלות ששוקל עשרות קילוגרמים.

אופן השימוש במעלון עבור כסא גלגלים

המעלון הוא תושבת יציבה ומתוחכמת אשר מחברים אליה את כיסא הגלגלים, נועלים אותו בכמה כיוונים כדי למנוע תזוזה. לאחר מכן מי שמסיע את האדם המוגבל אוחז בידית והמעלון מעלה בקלות את הכיסא במעלה המדרגות. המעלון מסוגל לעלות בבטחה בכל סוג של מדרגות כמו עץ, בטון, שיש, אבן, מתכת וכו'.

האדם שיושב בכיסא הגלגלים חש בנוח גם בעת העלייה או הירידה במדרגות, לא נוצר אצלו חשש שהכסא יתנתק או שהוא ייפול לאור האבטחה הקיימת הן בעת נעילת הכסא בכמה כיוונים והן לאור הפעולה הממוקדת של הזחל שעולה ויורד.

הצורך במעלון עבור המדרגות

קניית מעלון לכסא גלגלים מעניקה איכות חיים לאדם המוגבל. בזכות המעלון הוא מסוגל לעלות לחדרו בקלות ובנוחות וגם לרדת לסלון כדי להיות עם כל בני המשפחה ולא להיות לבד לאור המוגבלות שלו. העובדה שהמדרגות אינן מגבילות אותו משפרת גם את מצבו המנטלי והוא חש שהוא יכול להתנהל כמו שאר בני הבית והמוגבלות שלו הזמנית או הקבועה אינה מפריעה לו לבצע דברים רבים כמו בעבר.

המעלון מסוגל לפעול בכל זווית נדרשת ולכן הוא מתאים גם במקומות שיש בהם כמה גרמי מדרגות וכך עולים עד סוף המדרגות, מסתובבים וממשיכים הלאה עד ההגעה לקומה הרצויה.

שינויים במגורים

בעבר כאשר לא הייתה אפשרות של קניית מעלון לכסא גלגלים, הדבר יצר מצבים נעימים פחות בבתים רבים. יש מקומות שבהם האדם המוגבל נשאר לאורך כל היום בחדר אחד ללא אפשרות תנועה למעלה או למטה. משפחות אחרות נאלצו לרכוש או לשכור בית אחר שהוא בעל מפלס אחד, או בקומת קרקע כדי לאפשר מעבר נוח ברחבי הדירה.