כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

כך נהפוך את הסמארטפון לאמצעי הקלטה איכותי ויעיל

כרמיאלי טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 17.09.20 , 20:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הסמארטפונים נמצאים כיום בכל כיס ובכל בית, ומשמשים אותנו במגוון דרכים שונות. המצלמות האיכותיות המאפיינות את הדורות החדשים יחסית של הסמארטפונים מאפשרות לעשות עם המכשירים הללו דברים שבעבר לא היינו מעזים לחשוב עליהם. למשל – ניתן להפוך את הסמארטפון הקטן והפשוט שלכם למכשיר הקלטה (של ווידיאו וסאונד גם יחד) איכותי ויעיל ביותר, וכך להקליט באמצעותו אינספור דברים שונים, החל מסרטונים וסרטים ועד לתיעוד איכותי של כל מה שקורה סביבכם. כיצד ניתן להפוך את הסמארטפון שלנו לפריט ציוד הקלטה משוכלל ויעיל ביותר?

האביזרים הנכונים שיתגברו את הסמארטפון במקומות בהם הוא זקוק לסיוע חיצוני

סמארטפונים כיום הם אמנם משוכללים ביותר, הרבה מעל ומעבר למה שמסוגלים היינו לדמיין רק לפני חמש עשרה או עשרים שנים, אך עדיין מאפיינות אותם מגבלות מסוימות אשר עשויות להקשות עליכם להשתמש בהם כאמצעי הקלטה איכותי ואפקטיבי.

לכן, רצוי לצייד את הסמארטפון באביזרים הנלווים הנחוצים, במידה ומעוניינים להשתמש בו כמכשיר הקלטה איכותי. אביזר ראשון והכרחי ביותר בהקשר זה הוא מיקרופון טוב – המיקרופון של הסמארטפון (אחו של כל מצלמה באמצעותה מעוניינים לתעד באופן איכותי) הוא כמעט תמיד אינו חזק ואיכותי מספיק על מנת שיוכל לקלוט בצורה טובה מספקת את הסאונד של המתרחש בסביבה אותה מעוניינים לתעד. מיקרופון חיצוני, כזה המיועד ספציפית לסמארטפון או למצלמה, יכול לפתור עבורנו את הבעיה הזו בקלות, בפשטות ובמחיר לא נורא כלל וכלל (ניתן למצוא כיום מיקרופונים איכותיים ביותר לסמארטפונים ו/או למצלמות בעלות של מאות בודדות של שקלים, ואף פחות מכך).

אביזר הכרחי נוסף עבור מרבית סוגי הצילומים והתיעודים המקצועיים הוא חצובה. זו מאפשרת להניח את המצלמה (בין אם מדובר במצלמה של ממש ובין אם במצלמה של הסמארטפון) בצורה יציבה לאורך זמן, כך שהתמונה לא תקפוץ ותרעד כל הזמן כפי שאנו מכירים מסרטונים שאנחנו מצלמים כשהמצלמה או הסמארטפון מוחזקים ביד. גם כאן, ניתן למצוא כיום מגוון רחב של חצובות ייעודיות עבור סמארטפונים, או עבור מצלמות מכל סוג, צורה וגודל, בעלות נמוכה ביותר וברמת איכות גבוהה. מדובר בחצובות מתכווננות ונוחות לתפעול, כאלו המסייעות להציב כל סמארטפון או מצלמה בכל מקום ובכל זווית, ולקבל תמונה יציבה ואיכותית לאורך זמן.

השקעה מינימאלית אשר פותחת בפנינו עולם חדש של אפשרויות צילום

אביזרים דוגמת מיקרופון לסמארטפון/מצלמה או חצובה ייעודית מצריכים מאיתנו כאמור השקעה מינימאלית ומבחינת מרבית האנשים כמעט זניחה, ובתמורה מקבלים שדרוג משמעותי ביותר לסמארטפון או למצלמה, המאפשר להפוך אותן לסוג של מצלמות סמי מקצועיות, המאפשרות לתעד ולהקליט מגוון עצום ביותר של אירועים ומצבים. החל מהחופשה המשפחתית או כל דבר חשוב אחר אשר קורה בבית או במעגל החברים הפרטי ועד לשיעורים באוניברסיטה או בבית הספר, הרצאות למיניהן, הפגנות ומאורעות חברתיים מסעירים וכל דבר אחר הראוי לצילום שרק עולה על הדעת – באמצעות הצטיידות בשני אביזרים קטנים, פשוטים וזולים, תוכלו לתעד את הכל ללא יוצא מן הכלל, ובאופן מקצועי ואיכותי ביותר.

קרדיט לתמונה: פוטוליה