כותרת
> C;
1/1
בריאות

כל האמת על פיסול אף ללא ניתוח

כרמיאלי בריאותפורסם: 26.10.21 , 15:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ניתחו אף הם אחד מההליכים הקוסמטיים הפופולריים כיום. אנשים מבקשים לעצב מחדש את האף מסיבות שונות, הן אסתטיות והן פונקציונאליות, בין אם כדי להיפטר מבליטה על גשר האף או כדי לפתור בעיות נשימה. תוסיפו לכך שהאף הוא נקודה משמעותית בהשפעתו על מראה הפנים, זוהי סיבה שמאוד מניעה אנשים להגיע לניתוחי אף.

החל משנת 2017 החלה מגמת ירידה ניכרת של ניתוחי אף בארה"ב לעומת השנה הקודמת. לאחר מחקר מעמיק הובן כי אחד מהגורמים לירידה הוא היכולת לבצע עיצוב אף אופנתי שאינו דורש ניתוח כלל וכלל, תהליך זה נקרא - פיסול אף. במאמר הבא נחלוק עמכם מספר רעיונות מצוינים למתנות כאלו.

במידה והחלטתם שאתם רוצים לבצע את הניתוח, ישנו הרבה מידע על כך. אם עשיתם חיפוש מעמיק בטח נתקלתם בכך שיש שתי גישות עיקריות לביצוע ניתוחים אלו:

  1. ניתוח אף פתוח, עליו נרחיב בהמשך.
  2. ניתוח אף סגור, המכונה גם ניתוח אף אנדונאסלי או ניתוח ללא צלקת.

מהו פיסול אף?

מדובר בתהליך שהוא פולשני באופן מינימלי בלבד וכרוך בהזרמת חומרי מילוי לאף כדי לשנות את צורת האף, הנחיריים או גובה גשר האף. פיסול אף ללא ניתוח יכול להשיג רבים מהדברים שמציע הניתוח, אם כי מדובר בתוצאות זמניות.

תהליך הפיסול מתבצע באמצעות חומרי מילוי. הוא נמשך בין 15 ל20 דקות , אבל עשוי להתארך אם לפני ההזרקה מורחים חומר הרדמה על האף, שזקוק ל-10 עד 15 דקות, עד שהוא מתחיל לפעול. הליך עיצוב האף בעזרת חומרי מילוי הוא נטל כאב, אם כי חלק מהמטופלים מדווחים על אי נוחות מסוימת במשך תקופה קצרה לאחר הניתוח.

למי מתאים פיסול אף?

המועמדים הטובים ביותר לביצוע פיסול אף הם אלה שגודל האף שלהם קטן, והציפיות שלהם מתמקדות בקבלת האף שיהיה יותר ישר או שקצה האף יהיה פחות שמוט ויותר נאה.

באופן כללי, יש לראות בפיסול האף פתרון לטווח הקצר, המתאים מאוד לשימוש, בהתאמות קלות למדי, שלא יוכל להצר או להקטין את האף שלכם. לפיכך, נראה טיפול זה פחות מתאים כשמדובר בהצהרת אף רחב.

תהליך העיצוב ופיסול האף בהליך שאינו ניתוחי משתמש בחומרי גלם מסוימים. מרבית חומרי המילוי הללו מאושרים לאנשים שהם בגיל 18 עד 21 לפחות. יחד עם זאת, בני נוער יכולים להשתמש בעיצוב אף שאינו כירורגי ובתאני שקיימת הסכמה מפורשת של ההורים והרופא של הנער או הנערה. ללא הסכנה לא יתבצע ניתוח כי זה מנוגד לחוק.

עיצוב אף ללא ניתוח - לא יכול להקטין את האף. פיסול אף יכול לעזור לאף להיראות ישר יותר, אבל הוא לא יכול להקטין אותו. טיפול לא כירורגי זה פשוט לא מסוגל להקטין את האף. למעשה, חומרי המילוי מוסיפים נפח לאף שלכם, והופכים אותו לגדול יותר. יחד עם זאת, המילוי יכול להפוף את הבליטה לפחות גלויה, והוא גם יכול לעדן את צורתו הגסה של האף, שכל כך מפריעה לכם.

האם יש הבדל בין פיסול אף לנשים ובין פיסול אף לגברים?

מבחינה אנטומית, העיצוב הטבעי של האף הגברי שונה מהאף הנשי. לרוב הגברים יש שכבת עור עברה יותר מלנשים, מה שקובע את סוג הטיפול שיוכלו לקבל. בדרך כלל גברים יש גם אף ארוך ובולט יותר בהשוואה לנשים, והם עשויים לחפש תהליכים לקיצור האף או להקטנתו.

משום שפיסול האף מתאים יותר למי שמחפש תיקונים קטנים, ולא כוללים הקטנת גודל האף, נראה כי פיסול אף עשוי להתאים פחות לגברים. אבל ליתר ביטחון, עדיף להגיע לקליניקה ולבחון את הדברים בעיניו המקצועיות של המומחה לדבר.

הנחיות לפני ואחרי

אין הנחיות מיוחדות לפני הטיפול. לאחר התייעצות עם הרופא, בה תביעו את התוצאות הרצויות לכם, תתבקשו לשכב על הגב, ייתכן שתקבלו הרדמה מקומית כך שלא תרגישו בדקירת מזרק חומרי המילוי. הרופא יזריק את המילוי לאיורים סביב האף ואולי גם לגשר עצמו.

לאחר הניתוח יש להניח קרח על האזור כדי למזער את האדמומיות והדלקת. כמעט ולא קיים זמן החלמה ותוך שעה - שעתיים, תוכלו לחזור לחיים רגילים. התוצאות יהיו גלויות לחלוטין תוך שבוע- שבועיים.

המאמר נכתב באדיבות האתר
https://dreamnose.net