כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

כל מה שחשוב לדעת על טיימר אנלוגי

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 28.11.19 , 15:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

טיימר אנלוגי הוא מכשיר המאפשר לתזמן הפעלה של מערכות חשמליות על פי הגדרות מראש. בישראל רבים מכירים את המכשיר הזה בשם "שעון שבת".

הטיימר אנלוגי משמש לרוב את שומרי השבת בכדי לתזמן הפעלה של מערכות חשמליות כמו תאורה, מערכות מיזוג אוויר, פלטה לחימום מזון ועוד, בשעות מוגדרות ביום השבת בו הם לא יכולים להפעיל מערכות חשמליות. אך רבים לא יודעים כי טיימר אנלוגי יכול לשמש לא רק בשבת, ולא רק לצרכים דתיים, אלא ניתן לתזמן באמצעותו פעולות רבות באופן שיכול לסייע לכם לשלוט טוב יותר על מערכות החשמל בבית.

כיצד זה עובד? ומה היתרונות שלו? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כיצד עובד טיימר אנלוגי?

טיימר אנלוגי כולל לוח של זיזים אשר כל אחד מהם בדרך כלל שווה ערך לרבע שעה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לכוון את השעון המרכזי לשעה הנוכחית ואז לשנות את כיוון הזיזים הרלוונטיים לשעות בהן אתם רוצים שהמערכת החשמלית תפעל.

אז מכניסים את שעון השבת אל השקע, ואת הכבל החשמלי של המכשיר או המערכת הדרושים, מחברים אליו. בצורה הזו בכל 24 שעות מערכת החשמל תפעל על פי השעות המוגדרות, ובשעות שאתם לא מעוניינים שהיא תפעל, שעון השבת יעצור את זרימת החשמל אל המערכת הרלוונטית.

אילו שימושים ניתן לבצע באמצעות טיימר אנלוגי?

מלבד הפעלה וכיבוי של מערכות חשמליות באופן אוטומטי ביום שבת, טיימר אנלוגי יכול לאפשר לכם לבצע מגוון רחב של שימושים כמו למשל:

  • תזמון הפעלת מערכת ההשקיה בגינה שלכם באופן קבוע כך שלא תצטרכו לבצע הפעלה ידנית, וכך גם תפעל מערכת ההשקיה גם בימים בהם אתם לא בבית ולא יגרם נזק לצמחיה.
  • הפעלה וכיבוי של מערכת התאורה בבית גם כאשר אתם לא נמצאים בו, על מנת להרחיק פורצים ולתת תחושה שיש אנשים הנמצאים בתוך הבית גם כאשר אתם לא באמת נמצאים שם.
  • תזמון הפעלה של מערכות חשמליות שתרצו שיהיו מוכנות עבורכם מיד עם ההגעה אל הבית. לדוגמא הפעלה של דוד חשמל כשעה לפני שאתם חוזרים מהעבודה, הפעלה של מערכת מיזוג חצי שעה לפני ההגעה הביתה וכדומה.

כל שימוש כזה יכול להקל מאוד על החיים שלכם, הוא יכול לאפשר למערכות החשמליות בבית שלכם לפעול בזמנים המתאימים לכם ללא הפעלה ידנית מצדכם, מה שיהפוך את הבית שלכם לחכם והרבה יותר פרקטי.

לכן כדאי להחזיק בכל בית כמה טיימרים אנלוגיים, שיהיה לכם לכל שימוש נדרש, רק שימו לב בימים שאתם לא רוצים שהחשמל יפעל על פי ההגדרה, כבו את הטיימר והחשמל ימשיך לזרום ולפעול באופן רצוף.