כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

כספת – איך היא באמת תגן על החפצים שלנו?

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 29.03.21 , 19:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מהי המשמעות והחשיבות של כספות ואיך תוכלו לדעת בוודאות שהחפצים שבתוכה באמת מוגנים? במאמר זה נענה על שאלות אלה וגם נסביר כיצד לבחור את הכספת המתאימה ביותר לצרכים שלכם!

כספת – המשמעות והחשיבות

כידוע, המטרה העיקרית של הכספות היא לשמור על החפצים המאוחסנים בתוכן ולהגן עליהם. זאת, מפני שעל פי ורב מה שנמצא בתוכן הוא יקר ערך ובדרך כלל מדובר על ערך כספי. אם כן, הדבר החשוב ביותר לגבי כל כספת הוא היכולת שלה להגן על מה שנמצא בתוכה באמצעות מנגנוני הגנה שונים, עליהם נרחיב מיד.

קדמת הטכנולוגיה

ככל שהזמן עובר, כך הטכנולוגיה הולכת ומתקדמת וכך גם לגבי מנגנוני ההגנה הטכנולוגיים המגנים על הכספות. כיום ישנם מנגנונים טכנולוגיים שונים, שנועדו למנוע מאנשים שאינם מורשים לפתוח את הכספת ולוודא, שרק בעל הכספת יוכל לפתוח אותה להיות חשוף לחפצים השמורים בתוכה.

המנגנון הסביבתי

אחד הפרמטרים המכריעים ביותר בבחירה בין כספת ביתית לכספת בבנק הוא הפרמטר של סביבת הכספת. כלומר, כיום יותר ויותר אנשים מבינים, שלמרות מנגנוני ההגנה של הכספת עצמה, חשוב להגן גם על סביבתה ולמנוע יכולת להתקרב אליה שלא לצורך. הכוונה היא לכך, שאם ניקח כדוגמה את הכספת הביתית, הרי שהיא מוגנת רק מפני פתיחה, אבל קל מאוד להגיע אליה ואילו אם היא נמצאת בבנק, הרי שקשה מאוד לחדור אל מתחם הכספות וכך הדרך אל החפצים שלכם היא ארוכה וקשה עוד יותר.

המנגנון האנושי

אם החפצים שלכם חשובים לכם מאוד, ודאי תרצו להגן עליהם בכל דרך אפשרית ולכן קיימת האפשרות להגן עליהם גם באופן אנושי. כלומר, על ידי מאבטחים מקצועיים, שיודעים כיצד לעשות כל מה שצריך כדי שלמור על הכספות שנמצאות במתחם הכספות מפני פלישה אליו. כאשר יש הגנה טכנולוגית, סביבתית ואנושית, הכספת מוגנת וגם החפצים שבתוכה ובעליה יכולים לישון בשקט בכל לילה מחדש.

לא מה שחשבתם

הבנקים אמנם מציעים מנגנוני הגנה מאוד טובים לכספות שהם משכירים, אבל לשירות זה יש גם חסרונות ולכן לא מדובר על המלצה חד משמעית. חסרונות אלו כוללים בעיקר את חוסר הגמישות מבחינת גודל הכספת והזמינות שלה עבור בעליה וכמו כן, גם בכמות הפעמים שניתן לגשת אליה כדי להכניס אליה חפצים או להוציא אותם ממנה.

אז מה כן מומלץ?

אם אתם רוצים ליהנות הן מאבטחה מקסימלית והן מגמישות מקסימלית, האפשרות של השכרת כספת מחברה פרטית היא האפשרות הטובה ביותר בשבילכם. זאת, מפני שכך הכספת שלכם תהיה מוגנת לא פחות מהכספות שבבנק וגם תוכלו ליהנות מגמישות מקסימלית מבחינת הגודל הדרוש לכם, תקופת ההשכרה, אופי חבילת ההשכרה של הכספת ועוד. מה שחשוב הוא, לבדוק מה בדיוק החברה מציעה ולבחור בהתאם.