כותרת
> C;
1/1
חדשות

כרמיאל לא מחכה להחלטות הממשלה! מערכת החינוך לגיל הרך ופעילות העסקים והמסחר יחזרו לפעילות ביום ראשון

כרמיאלי חדשותפורסם: 12.10.20 , 18:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר משה קונינסקי : "מערכת החינוך לגיל הרך - גני ילדים מגיל 3 עד 6 והפעילות המסחרית בכרמיאל, תופעל החל מיום ראשון הקרוב ללא קבלת קהל אם העיר תהיה ירוקה"

משה קונינסקי : אין בכוונתי להמתין יותר להחלטת הממשלה בנושא החזרת מערכת הלימודים לגיל הרך ופעילות העסקים והמסחר! ולכן, הנחיתי את מינהל החינוך בעירייה להיערך להפעלת מערכת החינוך לגיל הרך ביום ראשון הקרוב גם אם זו תופעל אך ורק ע"י סייעות ואף הנחיתי את אגף הפיקוח הביטחון והשיטור הקהילתי בעירייה שלא להטיל דו"חות וקנסות על בתי עסק ומסחר בעיר החל מיום ראשון ".

ראש העיר משה קונינסקי מבהיר, "אני אאפשר את פתיחת מערכת החינוך לגיל הרך ובתי העסק והמסחר אם כרמיאל עפ"י תכנית הרמזור של הפרויקטור פרופ' רוני גמזו תהיה ירוקה! אנחנו קרובים לכך ולכן, נערכים בהתאם ליום ראשון".

לדבריו, החלטתו תקל על הורי הילדים בגיל הרך ותאפשר להם חזרה לשגרה מותאמת קורונה ועל בעלי בתי העסק והמסחר השרויים במצוקה כלכלית קשה.

משה קונינסקי מסביר את המניעים להחלטתו גם לאור השבחים שהורעפו על העירייה בשבוע האחרון ע"י פיקוד העורף ולפיהם כרמיאל היא עיר מצטיינת ודוגמה לאחרות ! בריסון התפשטות השטחת גרף ההידבקות בקורונה ואת עבודת העירייה בהתמודדות עם שני גלי הקורונה וכי בזכות המאמצים והאכיפה שהעירייה מבצעת, חלהירידה משמעותית בתחלואה בעיר.

ראש העיר משבח את פעילותם של ראשי המכלולים לשעת חירום ועובדי העירייה על עבודתם ומסירותם הרבה בתקופה מאתגרת זו וכי , "מי שהלכה למעשה כיום מבצעים את החקירות האפידימיולוגיות של חולי הקורונה בעיר הם עובדי העירייה ובכך, אנו מצליחים לנתר את המגעים עם החולים ולבקש להיכנס לבידוד".

בנוסף, צוותי עירייה מתשאלים את המבודדים והחולים המאומתים בכל צורך או בקשה שניתן לסייע אם ברכישת מזון או תרופות ועד לפינוי אשפה. צוות העירייה נמצא איתם בקשר יומיומי שוטף, כולל מתן סיוע פסיכולוגי תמיכתי ככל שנדרש.

ניתן לתאם ראיונות עם ראש העיר משה קונינסקי

אילוסטרציה, תמונה: pixabay