כותרת
> C;
1/1
חינוך

כרמיאל , אשכול הפייס 'כרמים': כנס רכזי פדגוגיה מחוזי לחטיבות הביניים בצפון

כרמיאלי חינוךפורסם: 27.11.19 , 20:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'לרכז הפדגוגי בחטיבת הביניים תפקיד מסדר גבוה . חשיבותו ומקומו מקבלים משנה תוקף בעולם חינוכי דינמי , מתחדש ומשתנה .מרכזיותו מקבלת ביטוי יחודי , בין היתר , בהיותו רפרנט למהלך לשיפור איכות ההוראה והלמידה בבית הספר , להטמעת פדגוגיות חדשות ולקידום שינוים בדרכי ההוראה .
להשכלה ולשיפור המתמיד של החינוך, ההוראה, הלמידה, הרווחה הנפשית והישגי כל התלמידים יש משמעות אמיתית רק כשהם משתלבים ומצטלבים עם ערכים .
כמנהיג פדגוגי, המנהל מתכנן, מוביל ומעורב במשימות החינוכיות המרכזיות של בית הספר, בשיתוף הקהילה הבית ספרית. אבל , מנהל בית הספר אינו עושה את הדברים בעצמו אלא מוביל את צוותו לכך ומסתייע בצוות ניהול, בבעלי תפקידים ובכללם הרכז הפדגוגי'.
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון , בכינוס מחוזי של רכזים פדגוגיים לחטיבות הביניים .
במפגש המחוזי שהתקיים בכרמיאל ( אשכול פייס 'כרמים') לקחו חלק כ 150 רכזים פדגוגיים מכל החט''ב והמגזרים ברחבי המחוז מוסר דובר המחוז , דויד גורלי ומוסיף כי בהרצאת פתיחה מאתגרת ומעוררת חשיבה הציגה מנהלת המחוז הציגה את שלל השינויים , האתגרים וההזדמנויות העומדים בפני מערכת החינוך לצד הגדרת תפקיד המפקח. בהמשך נערכו סדנאות - עבודה בהנחיית המפקחים הכוללים .
אפרת בן צור , מתכללת הנושא : 'בסדנאות העבודה שהיו איכותיות ומושקעות , תורגמה התורה כולה הלכה למעשה. מהמשובים עולה שהכנס היה מכבד ועורר עניין רב בקרב הרכזים .בסיכום העידו המשתתפים כי עבורם היה הכנס משמעותי , מלמד , מעשיר ומפרה . יש מי שהדגישו עד כמה היה המפגש מקצועי , מעניין ומשמעותי ואחרים ציינו את תחושת ההעצמה שחוו. אני מנצלת את ההזדמנות להודות לשותפי
המפקחים , לשלומית ולמדריכות ריטה , מלי וסילבי . יחד נמשיך ליצור ולהשפיע' .
תיכלול , ניהול , ארגון והפקה : אפרת בן צור . מפקחת כוללת ומתכללת ורפרנטית מחוזית לתחום וריטה לוי , מדריכה מחוזית לתחום .
אולי יעניין אותך גם