כותרת
> C;
1/1
בריאות

לאזן את הכולסטרול עם אורח חיים בריא שמתאים עבורנו גם כאשר אנו יוצאים משגרה

כרמיאלי בריאותפורסם: 05.04.22 , 11:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הכולסטרול הוא לא גזירת גורל אם יודעים איך לטפל בו באופן טבעי בעזרת כמה עקרונות פשוטים.

אנשים רבים סובלים מכולסטרול. ביום בהיר אחד, לאחר שביצעו בדיקות דם, הם מגיעים אל הרופא והוא מבשר להם את הבשורה, כי מעתה יצטרכו לקחת תרופה חדשה לכולסטרול כדי לאזן אותו בדם. לסבול מכולסטרול זה לא דבר טוב ולצערנו הוא מגיע גם עם סיבוכים אפשריים שעשויים להיות לא פשוטים ואף פוגעים באיכות החיים של האדם הסובל. אז מה עושים? האם נצטרך מעתה לקחת תרופות לכולסטרול באופן קבוע? האם מדובר בגזרה?

כיום כבר יודעים שלסבול מכולסטרול זו לא גזרה הרת גורל ויש אפשרות לטפל במדדים גם באופן טבעי. זה לא אומר שלא תזדקקו יותר לתרופות, אלא שמינון התרופות ירד בהדרגה ובמקומו יכנס אורח חיים בריא.

מהו אורח חיים בריא עבור אדם הסובל מכולסטרול?

אורח חיים בריא לאיזון רמת הכולסטרול בדם כולל שני דברים חשובים ומהותיים. הדבר הראשון הוא פעילות גופנית. כל פעילות גופנית תוכל להיות טובה במקרה זה, אך אם באמת רוצים להוריד את רמת הכולסטרול בדם באופן רציני ואף קבוע, יש לבצע פעילות גופנית מותאמת אישית.

הדרך הטובה ביותר להתאמת פעילות גופנית באופן אישי היא באמצעות שירותיו של מאמן כושר אישי . מאמנים אלו יודעים לאזן בין פעילות אירובית לפעילות אנאירובית. כמו כן, הם ישבו אתכם לפני התאמת האימונים, יבינו מה המצב הגופני ומה המטרות שלכם ובעזרת נתונים אלו יצרו לכם תכנית אימונים מותאמת לכם.

הדבר השני שהוא חלק מאורח חיים בריא הוא תפריט דיאטה המותאם לאנשים הסובלים מכולסטרול. כאשר המיקוד הוא הפחתת המאכלים השומניים בתפריט האוכל שלנו.

להכיר את הכולסטרול מקרוב

הכולסטרול הוא חומר שומני חשוב מאוד בגוף ויש לו תפקידים רבים, אך אנו רוצים שהוא יהיה מאוזן. מצד אחד הוא בונה תאים, יוצר הורמונים חשובים והוא חלק חשוב מאוד בוויסות של קרום התא. מצד שני, כאשר הוא במינונים גבוהים מהרגיל, הוא לא מצליח להתפנות כמו שצריך מהדם, שוקע בדפנות כלי הדם, מצר אותם וגורם למחלות לב וכלי דם. 70 אחוזים מהכולסטרול מיוצרים על ידי הכבד ו-30 האחוזים הנותרים מגיעים מהמזון שאנו אוכלים. מכיוון שאנו יכולים לשלוט על התחום של המזון שנכנס לגופנו, שם העבודה צריכה להיות כאשר אנו רוצים לאזן את הכולסטרול.

אורח חיים בריא הכולל דיאטה משפיע עלינו גם באירועים משמחים

החלק הקשה ביותר עבור אנשים שעושים דיאטה להפחתת הכולסטרול הוא כאשר הם יוצאים מהשגרה הרגילה שלהם. דבר זה עשוי להתרחש לדוגמא כאשר מוזמנים לאירוע. לא משנה אם מדובר באירועים גדולים או אירועים קטנים, האוכל המוגש עשוי להיות מאוד שומני ואנו גם לא בישלנו אותו בעצמנו, כך שאנו לא יודעים כמה שומנים הוא באמת מכיל.

כדי שתוכלו להנות מהאוכל באירוע בדיוק כמו כל אורח, עליכם לסגל לעצמכם עקרונות שבהם אתם בוחרים לאכול בשולחן רק מה שיכול להיות מתאים עבור הדיאטה. כך לדוגמא, אם מוצע לכם בתפריט האירוע דג או בשר אדום, תעדיפו כמובן את הדג. אותו דבר ניתן לעשות כאשר מוצעת לכם פרגית או סטייק, כמובן שהפרגית תהיה עדיפה במקרה זה.

מבחינת תוספות, תוכלו להכניס אל הצלחת שלכם סלטים ירוקים וסלטים של ירקות חיים שבדרך כלל מוגשים בשפע לשולחן. שימו לעצמכם הגבלה וקחו אל הצלחת שלכם רק מה שעשוי להתאים לדיאטה. בפעם הראשונה אולי זה יהיה קצת קשה, אך בפעמים הבאות סביר להניח שכבר תתרגלו וזה יהפוך לחלק בלתי נפרד מכם

תמונה: FREEPIK