כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

למה גם לכם כדאי להתקין דשא סינטטי?

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 15.07.20 , 08:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אנחנו חיים בתקופה שמציעה לנו הרבה יותר אפשרויות מבעבר, ובהתאם חופש הבחירה שלנו הולך ומתרחב. החלטות נכונות משדרגות מאוד את איכות החיים, ודומה מצוינת לכך היא התקנת דשא סינטטי.

סינטטי – אבל בעל מראה טבעי

בעבר היה נהוג להאמין שהטבעי עדיף על הסינטטי, אבל ככל שהמוצרים הסינטטיים ובהם דשא הלכו והשתכללו, כך האמונה הנ"ל הלכה והפכה ללא רלוונטית ובעצם למיתוס שכבר אין לו אחיזה במציאות. כשבוחרים מוצר איכותי, כלומר דשא סינטטי בעל צפיפות סיבים של 15,000-20,000 סיבים למ"ר, וכשלכל סיב קוטב רחב יחסית, התוצאה נראית אותנטית לחלוטין ובהחלט מרהיבת עין.

אין צורך להשקיע זמן וכסף בתחזוקה

עוד יתרון משמעותי של הדשאים הסינטטיים הוא העמידות שלהם. אם בדשא "רגיל" צריך להשקיע זמן רב וגם לא מעט כסף בתחזוקה – השקיה מרובה, דישון, כיסוח הדשא כשהוא הופך גבוה מדי וכו' – הרי שמי שבחר להתקין אצלו בחצר דשא סינטטי פטור מהטרחה הנ"ל וגם מההשקעה הכספית הבלתי מבוטלת הכרוכה בשמירת הדשא במצב טוב.

עוד כדאי להדגיש כי האופציה הסינטטית עמידה לכל פגעי מזג האוויר, ונשמרת היטב גם בשימוש אינטנסיבי. בהתאם ניתן למצוא דשא מלאכותי גם בגני ילדים, גינות משחקים, מגרשי ספורט ובעוד מקומות שבהם דורכים על הדשא לאורך שעות רבות מדי יום ולא "רק" בגינות של בתים פרטיים.

חיסכון משמעותי במים

בתחילת העשור השלישי של המאה ה-21 כבר אי אפשר להכחיש יותר את משבר האקלים. הוא נוכח, ומשפיע על החיים של כולנו ועוד ישפיע הרבה יותר אם לא נשנה הרגלים. בעידן שכזה חיסכון במים הוא צורך הכרחי, ובאופן טבעי הדשא הסינטטי, שלא זקוק להשקיה, מאפשר למי שבוחר בו לחסוך כמויות יפות מאוד של מים – יתרון כספי ואקולוגי גם יחד.

בלי חשיפה לכימיקלים בעייתיים

טיפוח דשא "רגיל" כרוך במרבית המקרים גם בשימוש בחומרי הדברה ודישון. חומרים אלה מכילים שלל כימיקלים, שחלקם עלול להיות בעייתי. כשבוחרים במוצר סינטטי מתייתר כמובן הצורך בחומרים הנ"ל, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם לא נחשפים לכימיקלים מזיקים. גם ליתרון זה היבט אקולוגי, שכן הכימיקלים הבעייתיים מזיקים גם לסביבה.

איך להבטיח מקסימום תועלת בזכות דשא סינטטי?

על-מנת להפיק מקסימום תועלת מהתקנת דשא סינטטי כדאי להקפיד על מספר דגשים:

א. צפיפות סיבים גבוהה – כאמור כמות הסיבים למ"ר משפיעה על האסתטיות של הדשא. בנוסף היא גם תורמת לעמידותו. רף המינימום להגדרה של דשא מלאכותי כאיכותי הוא 15,000 סיבים למ"ר ויש דשאים שמגיעים גם ל-25,000 סיבים למ"ר.

ב. ללא עופרת וחומרים רעילים – אם בחרתם במוצר שיש לו תו תקן ישראלי, אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שהדשא לא יפלוט חומרים מזיקים.

ג. ספיגת מים יעילה – כדי שגם אחרי הגשם תוכלו לעלות על הדשא הסינתטי בלי שהוא יהיה רטוב מדי.