כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

למה חשוב לשמור על העובדים בארגון

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 14.01.20 , 13:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אתם מנהלים ארגון ורוצים לעשות הכול כדי שהוא יצליח? חשוב לכם שכל מי שזקוק לשירות שהארגון שלכם מציע יידע מראש שאצלכם הוא יקבל מענה מקצועי ומהיר? אם כך, כדאי שתדעו שהסוג טמון בשאלה איזה עובדים יש לכם. האם אתם מחליפים אותם על בסיס קבוע? או שלמעשה אתם משקיעים בשימור של העובדים כדי ליצור ארגון יציב? כאשר מדברים על שימור עובדים מדברים על אחד מהדברים הכי חשובים שיש, כי ארגון שעובדים בו אותם אנשים מזה עשרות שנים הוא ארגון שאפשר לסמוך עליו. חשוב להשקיע בשימור של עובדים כי עם השנים הם רוכשים ניסיון והופכים להיות הרבה יותר מקצועיים, מה שאומר שכל אחד מהם מבצע את המוטל עליו בצורה מהירה וטובה יותר. בנוסף, להכשיר עובדים חדשים בכל פעם זה עניין שדורש השקעה כלכלית וזמן, אז למה לא לצמצם את ההתעסקות הזאת למינימום האפשרי?

איזה פעולות כדאי לבצע למען שימור עובדים?

האמת היא, שכאשר מדברים על שימור עובדים צריך לחשוב איך עושים זאת. אומנם זה נכון שהשכר שאתם משלמים לעובדים בארגון שלכם זה נתון שישפיע על השאלה האם הם ירצו להמשיך לעבוד אצלכם או לא, אך מצד שני, זה לא הנתון היחיד. כשמדברים על שימור של עובדים כדאי גם להשקיע בגיבוש ביניהם, כי עובדים שמרגישים טוב מבחינה חברתית יגיעו בשמחה לעבודה בכל בוקר. הם לא ירצו לחפש בכל שנה מקום עבודה חדש ולכן, אם אתם יכולים להשקיע בנושא הגיבוש, למה שלא תעשו זאת? אומנם זה נכון שמדובר על השקעה כלכלית לא קטנה, אך אתם תראו שזה ישתלם לכם. עובדים מרוצים לא עוזבים את הארגון לטובת עבודה בארגונים אחרים, מה שמוביל לכך שהארגון צומח, מתפתח ונהיה מוצלח יותר עם הזמן.

האם כדאי לקבל עזרה מקצועית בנושא?

שימור עובדים הינו עניין שמבוצעים בו לא מעט מחקרים. כלומר, אתם לא היחידים שרוצים לשמר את העובדים בארגון שאתם מנהלים ולכן ברור מדוע ניתן לקרוא אינספור מאמרים בנושא. בנוסף, כדאי לדעת שאתם יכולים גם לפנות אל המומחים ולקבל מהם סיוע, אז למה לא לחשוב על כך ברצינות? שימור של עובדים שנעשה על ידי הטובים ביותר יעזור לכם לכל אורך הדרך. בעזרת הטיפים והעזרה שתקבלו מהמקצוענים תוכלו לבצע פעולות גדולות וקטנות כדי לשמר את העובדים הוותיקים שלכם בקלות. שימו לב: אפילו אם כחלק מהדרך אתם צריכים להעלות את השכר שאתם משלמים לעובדים או לשפר את התנאים שלהם על ידי טלפונים ניידים וכדומה, זה כדאי. לאורך השנים אתם תראו שכל ההשקעה שאתם משקיעים בשימור העובדים תוכיח את עצמה. לכן אין סיבה לחשוב פעמיים וכל מה שכדאי לכם לעשות הוא להתחיל עוד היום להשקיע בנושא החשוב הזה.