כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

למה תמיד כדאי לקבל ייעוץ משכנתאות?

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 21.10.21 , 10:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משכנתא היא מוצר יקר מאוד ומורכב מאוד. מצד שני, ללא פתרון מימון זה חלק גדול מהישראלים לא יכולים לרכוש את הדירה שבה הם חושקים – ולכן אין ברירה אלא לשלם עבור ההלוואה ארוכת הטווח. מאחר שלרוב האנשים אין מספיק ידע פיננסי כדי להבין בכוחות עצמם מהי המשכנתא האופטימלית עבורם, גם בהווה גם בעתיד (שהרי ההחזרים נמשכים שנים רבות), כדאי לפנות לשירות ייעוץ משכנתאות.

חיסכון כספי משמעותי

השירות שמספק יועץ משכנתאות מנוסה הינו שירות מועיל במיוחד שמסייע למצוא את המוצר הספציפי הטוב ביותר עבורכם, כלומר את המשכנתא עם העלות המינימלית גם בהווה וגם בעתיד. החיסכון בזכות בניית התמהיל הנכון וקבלת החלטות נוספות על בסיס בקיאות מקצועית אמיתית וחישובים מדויקים עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים – כך שגם בניכוי שכרו של איש המקצוע שסייע לכם לקבל משכנתא נכונה, הרווח משמעותי מאוד.

מהו סכום המשכנתא האידיאלי עבורכם?

אחת הטעויות הנפוצות של מי שלוקחים משכנתא ללא ייעוץ מוקדם היא בקשת סכום גבוה מדי או לחילופין נמוך מדי. משכנתא גבוהה מאוד מובילה באופן טבעי להחזרים חודשיים גבוהים מאוד כך שאיכות החיים השוטפת נפגעת, וזאת למשך שנים רבות. משכנתא נמוכה מדי עלולה לאלץ אתכם להתפשר על דירה פחות טובה מכפי שהייתם יכולים לרכוש.

ייעוץ משכנתאות יסייע לכם להבין מהו כושר ההחזר הריאלי שלכם, מהי תקופת הזמן האידיאלית להחזר ההלוואה – ועל בסיס נתונים אלה מהו הסכום שנכון לבקש מהבנקים.

בניית תמהיל

הפעולה העיקרית של יועצי משכנתאות היא לבנות את התמהיל הנכון של מסלולי המשכנתאות השונים הקיימים – פריים, קל"צ (ריבית קבועה ולא צמודה), ריבית קבועה צמודה, ריבית לא צמודה אשר משתנה אחת ל-5 שנים, ריבית צמודה אשר משתנה פעם ב-5 שנים ועוד.

לכל מסלול גם יתרונות וגם חסרונות, הן מבחינת גובה ההחזר בטווח הקרוב והן מבחינת עתיד המשכנתא, כלומר עד כמה היא חשופה לסכנת התייקרות משמעותית בשל אירועים שונים דוגמת העלאת שער הריבית במשק. בהתאם בניית תמהיל מאוזן על בסיס המאפיינים הספציפיים של מבקשי המשכנתא היא מלאכה מורכבת שרק אנשי מקצוע מנוסים יודעים לבצע באופן מיטבי. בהתאם ההבדל בעלויות בין הלוואה עם ייעוץ משכנתאות לבין הלוואה ללא ייעוץ שכזה עשוי להסתכם כאמור בעשרות אלפי שקלים.

מה עוד כולל ייעוץ משכנתא?

בכל בנק יש כידוע יועץ משכנתא שעשוי להיות בעל ניסיון רב, אבל חשוב לזכור שהוא מקבל שכר מהבנק ולכן מחויב קודם כל אליו. יועץ חיצוני שמקבל תשלום מכם יהיה מחויב אך ורק לכם, והתוצאות בהתאם. שירות ייעוץ משכנתא עשוי לכלול במידת הצורך גם מו"מ עם הבנקים על-מנת להגיע לתנאים אופטימליים באשר להחזר – ולחסוך לכם עוד סכום כסף לא מבוטל. גם כששוקלים לבצע מחזור משכנתא מומלץ קודם כל להתייעץ עם מומחה בתחום.