כותרת
> C;
1/1
לימודים

מגשימת החלומות

כרמיאלי לימודיםפורסם: 27.02.19 , 08:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעקבות צמיחה אישית שעברה, פיתחה המנטורית והיועצת האסטרטגית מירב רביבו כרמי, ערכת קלפים ייחודית בשם "סימני הדרך", המסייעת למשתמשים בה להגיע להחלטות הנכונות עבורם ולהתחבר למהות ולעוצמה הפנימית שלהם, בדרך להגשמת חלומותיהם ושאיפותיהם. במקביל היא תערוך סדנה של 5 מפגשים בנעמ"ת שבכרמיאל, יחד עם הפסיכולוג ד"ר צחי ארנון, שתעסוק בין השאר בשאלת הייעוד, התכלית ומשמעות החיים, יחד עם זיהוי וטיפוח מקורות האושר האנושי, תוך מתן כלים פרקטיים ומקצועיים. "אני רואה את עצמי כמי שמסייעת לאנשים למצוא את הדרך הטובה והנכונה להם, בעיקר בכל הקשור לשינויים בחיים", אומרת רביבו כרמי, העורכת גם הרצאות המיועדות לנשים בלבד.

בגיל 41, לאחר שעסקה בלא מעט תחומים, נראה שמירב רביבו כרמי הגיעה אל המנוחה והנחלה. בשלוש השנים האחרונות משמשת מירב כמנטורית ויועצת אסטרטגית, ולפני כשנה יצרה ערכת קלפים ייחודית בשם "סימני הדרך", הנמכרת בהצלחה ברשתות "סטימצקי" ו"צומת ספרים" ברחבי הארץ. "אני רואה עצמי כמי שמסייעת לאנשים, ובעיקר לנשים, למצוא את הדרך הטובה והנכונה להם, בעיקר בכל הקשור לשינויים בחיים", מסבירה רביבו-כרמי, המתגוררת במועצה האזורית משגב, נשואה ואם ל-3, שהינה בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני במנהל ציבורי, מוסמכת הטכניון ואיק"א (האיגוד הישראלי לקואצ'ינג) בייעוץ אסטרטגי.

כשאני שואל אותה מה קרה שיום אחד החליטה ליצור את ערכת הקלפים, היא מסבירה: "הערכה הזו מבטאת את הצמיחה שלי באופן אישי. זה לא דבר שקרה לי ברגע אחד, אלא חלק מתהליך שעברתי עם עצמי. באותה תקופה כמובן עוד לא ידעתי שהוא יהפוך לנחלת הכלל".

מה מטרת הערכה?

"ערכת הקלפים מהווה כלי שמסייע לנשים בפרט ולאנשים בכלל להגיע להחלטות הנכונות עבורם ולהתחבר למהות ולעוצמה הפנימית שלהם. מדובר ב-108 קלפים, שבכל אחד מהם יש מסר מאוד מיוחד הכולל איור".

מירב מספרת שכאשר הבינה שיש לה אוצר ביד, שיכול לעזור לכל כך הרבה אנשים, החליטה שאין סיבה שהוא יישאר אצלה, וברגע שהקלפים יצאו לאוויר העולם, היא הגיעה לעוד תובנות, שיצרו פתח לשיתופי פעולה מקצועיים נוספים. "התחלתי לערוך סדנאות מיוחדות עם הקלפים, העוסקות במהות, עוצמה וכוח פנימי. במקביל אני עורכת הרצאות לנשים בלבד במקומות שונים, תחת הכותרת 'מחלום להגשמה', העוסקות בשאלות כמו איך להגשים חלומות, תוך מתן כלים פרקטיים ושילוב תוכן מעולם הרוח והיצירה. אני תמיד אומרת שזה לא מספיק רק לרצות או להתפלל. כדי להגשים חלום ולהפוך אותו מרעיון בסיסי למוצר מוגמר, צריך לעבוד קשה", היא מסבירה.

כאשר אני שואל אותה על קהל היעד של ערכת הקלפים, היא משיבה: "בגדול, הקלפים מיועדים לכולם, נשים וגברים, יהודים וערבים, חילונים ודתיים, צעירים ומבוגרים, ובעיקר למי שרוצה לחוות שינוי. בערכה משתמשים בין השאר אנשי מקצוע, כגון מטפלים, פסיכולוגים ויועצים. עד כה היא נמכרה באלפי עותקים בסניפי 'צומת ספרים' ו'סטימצקי', וגם דרכי. הקלפים מהווים כלי כדי להפגיש את האדם עם ה'אני' העמוק שלו, מכיוון שהתשובות לשאלות נמצאות עמוק בפנים, ולפעמים צריך משהו כמו ערכת הקלפים הזו, כדי לעבור דרך של תיווך ועזרה. הקלפים עוזרים מאוד למקד את האדם, לפזר את הטפל ולהגיע לעיקר. כמובן שכל אדם פועל בדרך אחרת ומיוחדת משלו, והקלפים אינם מהווים 'עתידות', אלא משמשים כלי להשגת המטרה".

כמה זמן לקח לך לעבוד על הערכה?

"אני כל הזמן אומרת בצחוק, שלקח לי בקושי 45 דקות לכתוב את חוברת ההנחיה המצורפת, אבל כתיבת המסרים עצמם לקחו לי כמה חודשים. אגב, את הקלפים איירה רופאת המשפחה ד"ר איריס קרייף-גיל, חברה טובה שלי. שלחתי לה את כל המסרים והיא איירה בהתאם. היה לי חשוב שבקלפים יהיה משהו אוניברסלי, שהם יתאימו גם לחו"ל, ובאיורים עצמם יש כמובן מימד אוניברסלי. מבחינתי, אחרי שהקלפים כבר הגיעו לאוויר העולם ועושים את תפקידם מצוין, התפקיד שלי, בכל הקשור אליהם, הוא להיפגש עם כמה שיותר נשים, במסגרת הסדנאות שאני עורכת, ולתת להם כלים להגשים את חלומותיהן. יש המון דברים ש'תוקעים' אותנו ומונעים מאתנו להתקדם, וזה אחד הדברים עליהם אני מדברת בסדנאות הללו".

אמרת שהקלפים נולדו מתוך צמיחה אישית שלך, ואני יודע שהרבה פעמים צמיחה מגיעה מתוך משבר. זה גם מה שקרה לך?

"לא בהכרח. לא כל צמיחה מגיעה מתוך משבר. במשך שנים עברתי תהליך מאוד רציני של צמיחה אישית. קרו לי כל מיני אירועים לא רגילים שהשפיעו עלי והביאו אותי להיות האדם שאני היום. הרגשתי שאני מקבלת הזדמנויות בלתי רגילות בחיים ושאני חייבת לנצל אותן. לדוגמה, עזרתי כלכלית למעון יום לקשישים בודדים, והיה לי גם סיפור אישי נוסף, כאשר נכנסתי להיריון לאחר 9 שנים שלא הצלחתי לעשות זאת. כל הדברים הללו נתנו לי תובנות לחיים ועוצמות בלתי רגילות. שאלת לגבי משברים, וחשוב לי להדגיש שאני תמיד מתמקדת בדברים חיוביים. גם אם יש משברים, צריך להסתכל עליהם כאל מנוף לצמיחה, ואם תסתכל על זה כדבר בעייתי ותגיד: 'אוף, עוד פעם נכשלתי', זה רק יגרום למצב להחמיר או להישאר תקוע. אני תמיד אומרת שמי שמאמין שהיקום תומך בו בכל מצב, יצמח גם מהקושי ומהכאב. מי שיגיד: 'אכלו לי, שתו לי', יבכה ויתלונן, לא יתקדם לשום מקום. הכל עניין של פרספקטיבה".

עד כמה ניסיון החיים שלך והעובדה שהפכת לאדם יותר "בשל", גרמו לך לצאת עם אותן התובנות, שהביאו ליצירת ערכת הקלפים?

"אני מניחה שכמו כל דבר אחר בחיים, לניסיון החיים ולגיל יש חשיבות בדברים שקרו לי, אבל אם לומר את האמת, תמיד הייתי אדם עמוק וחושב, זה לא קרה לי סתם. תמיד חיפשתי את הצמיחה והמשמעות, ולכן זה הגיע בסופו של דבר".

יש לך חלום שלא הגשמת לגבי ערכת הקלפים?

"אני מעוניינת לשווק את הערכה בחו"ל ומחפשת סוכן שיעזור לי לפתוח שם דלת. יחד עם זאת, אני לא ממהרת לשום מקום ויש לי זמן. מה שצריך לקרות, יקרה בסופו של דבר. או שהסוכן הזה יגיע אלי, או שאני אגיע אליו...".

במהלך החודשים מרץ-אפריל תערוך רביבו-כרמי סדנה שתכלול 5 מפגשים, תחת השם "הנני - התעוררות אל הטבע האמיתי שלנו", יחד עם הפסיכולוג הקליני והרפואי ד"ר צחי ארנון. הסדנה, שתתקיים בנעמ"ת כרמיאל (רח' החבצלת 1), מזמינה נשים וגברים גם יחד להצטרף למסע התעוררות אל הטבע האמיתי של בני האדם. לצד כלים פרקטיים, מקצועיים ומחוללי שינוי משמעותי, תעסוק הסדנה בשאלת הייעוד, התכלית ומשמעות החיים, יחד עם זיהוי וטיפוח מקורות האושר האנושי, זיהוי והפסקת מקור הסבל האנושי, וכן מפגש עם הידע הפנימי העמוק, שיאפשר תהליך צמיחה והתרחבות. הסדנה תתקיים בימי ו', בתאריכים 15.3, 22.3, 29.3, 5.4 ו-12.4. מפגש היכרות ראשוני חינם (לפני פתיחת הסדנה) יתקיים ביום שישי, 8.3.

כאמור, רביבו-כרמי מעבירה סדנאות והרצאות עבור ארגונים ואנשים פרטיים (בנוסף, יש לה קליניקה פרטית ביישוב צורית שבמועצה האזורית משגב). לפרטים נוספים ניתן להיכנס לדפי הפייסבוק: "מירב רביבו כרמי" ו"סימני הדרך". טל' להזמנת סדנאות, הרצאות וערכת הקלפים: 054-6626930.

מירב רביבו כרמי
מגשימת החלומות
מגשימת החלומות