כותרת
> C;
1/1
חדשות

מד"א מרחיב את פרישת מכשירי הדפיברילטור בצפון הארץ

כרמיאלי חדשותפורסם: 05.02.20 , 12:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שתים עשרה עמדות החייאה של מד"א הוצבו בחודש האחרון ביישובים שונים בצפון הארץ, בהם ירכא, ראמה, עראבה, יאנוח ג'את, גרנות הגליל, עראמשה, שעב, כאבול, פקיעין, דיר אל אסד, כאוכב אבו אל היג'א וחורפיש. בנוסף למכשיר דפיברילטור, נמצאים בכל עמדת החייאה גם שני מזרקי אפיפן להצלת חיים במקרה של התקף אלרגיה חריף.

בכל אחד מהיישובים הוכשרו בין עשרה לעשרים תושבים להיות נאמני חיים במגן דוד אדום. הם עברו הדרכה וחוברו ליישומון הכוננים של מד"א, כך שמקרה מסכן חיים דוגמת דום לב או שוק אנפילקטי שנמצא בקרבתם, הם יוזעקו, ויוכלו להעניק טיפול רפואי מציל חיים עד להגעת האמבולנס למקום.

מד"א ממשיך בפעילות להתקנת עמדות החייאה והכשרת נאמני חיים בצפון הארץ, ובשבועות הקרובים יוצבו מכשירי דפיברילטור בעשרה יישובים נוספים.

"מתן מענה רפואי ראשוני תוך זמן קצר ככל האפשר הוא קריטי להצלת חיים במקרים שונים, כמו דום לב והתקף אלרגיה חריף", הסביר חובש בכיר במד"א עבד אלקאדר, שהדריך את נאמני החיים ביישובים, "שתים עשרה עמדות ההחייאה ומאה וחמישים נאמני החיים שהכשרנו ישפרו את המענה הרפואי הראשוני ביישובים, בדקות הראשונות והקריטיות עד להגעת צוותי מד"א".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "הרחבת הצבת מכשירי הדפיברילטור ביישובים בצפון הארץ היא בשורה של ממש עבור הציבור. במקרה של אדם שלוקה בדום לב ומתמוטט, יוכלו אזרחים, גם ללא ידע רפואי, בהדרכת החובשים במוקד 101 של מד"א, לגשת ולהביא במהירות את המכשיר, ולתת למטופל מכת חשמל מצילת חיים. זאת, בדקות הראשונות והקריטיות עד להגעת צוותי מד"א למקום. מדובר בשיתוף פעולה חשוב של משרד הבריאות, מגן דוד אדום והיישובים, שכל תכליתו שיפור המענה הרפואי במקרים בהם כל דקה יכולה לעשות את ההבדל בין מוות לחזרה לחיים".

דפיברילטור של מדא הותקן בגרנות - צילום דוברות מדא

דפיברילטור של מדא הותקן בירכא - צילום דוברות מדא

דפיברילטור של מדא הותקן ביאנוח ג'ת - צילום דוברות מדא 

קורס נאמני חיים של מדא בשעב - צילום דוברות מדא