כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

מדוע כדאי לפנות אל יועץ כלכלי?

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 19.12.19 , 10:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אתם מוצאים את עצמכם לאחרונה מתמודדים עם מצב כלכלי לא פשוט? יש לכם חובות? או שאולי העסק שלכם מתחיל להיות פחות מכניס ואתם מתלבטים? אם כך, כדאי שתדעו שלא פעם הבעיה היא ההתנהלות הכלכלית שלכם. אומנם יכול להיות שאתם מנסים לעשות את הטוב ביותר ואולי אפילו נדמה לכם שאתם בשליטה, אך לא פעם כשמתחילים לבדוק את הדברים לעומק מגלים שזה לא בדיוק כך. לכן, אם אתם יכולים לפנות עוד היום ליועץ כלכלי שיעזור לכם, למה לחשוב פעמיים? אתם יכולים להיות בטוחים שלא מעט אנשים שאתם מכירים כבר עשו את הצעד הזה, כי אין בכך כל בושה. לפעמים יועץ כלכלי שבוחן את הדברים מבחוץ יכול לראות דברים שאתם, בתור האנשים שנמצאים בפנים, לא ממש רואים, אז למה שלא תנסו את זה?

לאיזה יועץ כלכלי באמת כדאי להתקשר?

ברמת העיקרון החלטתם שאתם רוצים לפנות ליועץ כלכלי כזה או אחר אך אין לכם מושג מי איש המקצוע המתאים לכם? אם כך, כדאי שתדעו שאנחנו יכולים להבין ללבכם. יש היום כל כך הרבה יועצים כלכליים מקצועיים, עד כי ברור מדוע רק חלק מהם מוצלחים ורציניים, מה שאומר שצריך לעשות סינון בנושא. תוהים איך לבחור יועץ כלכלי מתאים? זקוקים לעזרה? אם כך, אנחנו מציעים שתבדקו מראש כל מה שאפשר אודות היועץ שנראה לכם מתאים ורלוונטי. לדוגמא: האם הוא למד את המקצוע הזה ברצינות ובצורה מסודרת? ממתי הוא עוסק בתחום הזה? והאם אנשים אחרים שקיבלו ממנו שירות וליווי מקצועי יצאו מרוצים? בדרך כלל ייעוץ כלכלי זה לא עניין של פגישה אחת וזהו, אלא מדובר כאן על תהליך שלם. לכן חשוב גם תהיה לכם כימיה כמה שיותר טובה עם היועץ שלכם, שכן בצורה כזאת תרגישו שאתם יכולים לסמוך עליו ושאתם יכולים להרגיש אתו כמה שיותר בנוח.

האם מדובר על ייעוץ שעולה לא מעט כסף?

בדרך כלל אנשים שרוצים לפנות אל יועץ כלכלי רוצים אומנם לחסוך ולשפר את המצב הכלכלי שלהם, אך יחד עם זאת, כמובן שמדובר על שירות מקצועי שיהיה עליכם לשלם עליו. לכן אנחנו יכולים להבין מדוע העלויות זה עוד נושא שנראה לכם רלוונטי ומטריד, כי מי היה רוצה לבחור את היועץ הכי יקרן שקיים? והאם כל היועצים גובים את אותם הסכומים? הניסיון מוכיח שאם תדברו עם שלושה יועצים כלכליים שונים, כנראה שתקבלו שלוש הצעות מחיר שונות. מבחינתכם זה אומר שכן שווה להתייחס גם לשאלת העלויות, כי זה טוב ויפה להגיד שאתם זקוקים לעזרה, אך זה לא אומר שחובה לשלם כל סכום שדורשים מכם. נסו להשוות מחירים וכך תוכלו לבחור את היועץ שגם מהבחינה הזאת יוכל להיות כמה שיותר מתאים לדרישות ולצרכים שלכם.