כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

מה חיפש ג'ובאני רוסו בתיכון עתיד כרמיאל?

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 04.03.21 , 11:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"איזה כיף להגיע סוף סוף לתיכון ולפגוש את התלמידים שאת חלקם פגשתי לפני חודש בבית שלי" כך אמר ג'ובאני לעשרות תלמידי עתיד כרמיאל ביום פתוח להרשמה שנערך השבוע בבית הספר בכרמיאל.

הקשר לג'ובאני ולאשתו מאיה פישל החל לפני כחודשיים לאחר שתלמידי מגמת ספורט בתיכון על אזורי עתיד כרמיאל ביקשו ממנהלת בית הספר ליווי של מאמן מנטלי לאורך שנת הלימודים.

השם הראשון שעלה בראשם של התלמידים הינו ג'ובאני רוסו, שחקן העבר ממכבי חיפה, מאמן מנטלי - שיש לו גם ידע מקצועי רב וגם ניסיון וסיפור חיים של ווינר.

ג'ובאני שתבין, אשכרה מאמינים בי

כבר באותו השבוע, עדנה מרום, מנהלת התיכון, יצרה קשר עם מאיה ששמחה מאד על הפנייה והזמינה את התלמידים לפגישה ראשונה יחד עם ג'ובאני ואיתה בביתם,

התלמידים שיתפו בכנות ובהתרגשות על החוויה שלהם בבית הספר, האמונה בכל אחד ועל האפשרות לרכוש מקצוע כבר בתיכון,

הם שיתפו על המגמות הנלמדות בתיכון: טכנאות שיניים, עיבוד שבבי CNC, עיצוב שיער ואיפור מקצועי וכן מגמת ספורט ייחודית מסוגה בישראל,

בנוסף, שיתפו התלמידים בסיפורם האישי והמרגש, עדן תלמיד מנהריה שנזרק מבית הספר הקודם והיום הוא תלמיד מצטיין בכיתה י"א, "גובאני, כאן אשכרה מאמינים בי ורואים אותי!"

עמית מכרמיאל שלא הצליח ללמוד "כי לא ראו אותי" וכיום לומד במגמת עיבוד שבבי ולבגרות מלאה ואלינה מקרית ביאליק שלומדת במגמת ספורט ומתפתחת בתחום שהיא כה אוהבת.

התלמידים ביקשו מג'ובאני שיגיע וילווה אותם במהלך השנה כמאמן מנטלי - וג'ובאני נרתם מיד ואף הבטיח לבקר בבית הספר כמה פעמים בשנה ולתרום מניסיונו המקצועי והמנטלי.

ג'ובאני אף סיפר את סיפורו האישי בגיל הילדות, התרגש והתחבר לסיפורם האישי של התלמידים ששיתפו על כך שמצאו את ביתם ועתידם בתיכון טכנולוגי משפחתי עם 200 תלמידים בכיתות ט'-י"ב שם רואים אותם, מאמינים בהם וחלקם אף עברו מהפך והפכו למצטיינים ולומדים לבגרות מלאה.

אני מתבאס ממש כשיש חופשים מבית הספר

כבר באותו היום לפני כחודשיים, אירחו מאיה וג'ובאני בתוכניתם ברדיו שני תלמידים ושאלו אותם על החוויה והמהפך שהם עברו בתיכון ותהו על איך זה שתלמיד מנהריה ותלמידה מצפת מחליטים לנסוע כל יום לכרמיאל ללימודים - עמית אחד מהתלמידים שעלו לשידור סיפר את סיפורו וסיכם בפשטות "אני ממש מתבאס כשיש חופשים ארוכים - אני לא רוצה שהיום ייגמר, המורים כאן ממש כמו אמא ואבא מאמינים ודוחפים, ואני לומד מקצוע שאני אוהב ובמקביל לימודים עיוניים".

בבית הספר לומדים כאמור, מגמה ייחודית מסוגה בישראל, מגמת ספורט, במהלכה התלמידים עד תום כיתה י"ב מקבלים 5 תעודות שמאפשרות להם להתמקצע בתחום הספורט והפיטנס, תעודת מדריך חדר כושר, תעודת מאמן אישי, תעודת עוזר מאמן כדורגל, תעודת מדריך רכיבת אופני שטח ותעודת עוזר שופט.

המגמה הינה בליווי ובחסות מכון וינגייט, משרד העבודה ועיריית כרמיאל שמסייעת בחיבור לגופי ספורט בכרמיאל.

וכאמור בליווי של ג'ובאני שצפוי להגיע לאורך השנה, לאמן, לתת כלים מנטליים מקצועיים וכן להכין את התלמידים למקצועות הספורט כאנשים בוגרים הן בצבא והן באזרחות.

ג'ובאני לתלמידים: תשאפו תמיד להיות במקום הראשון

השבוע ביום שלישי הגיעו מאיה פישל וג'ובאני רוסו לביקור מרגש במסגרת היום הפתוח, עשרות מתלמידי בית הספר פגשו את ג'ובאני ומאיה, חיבקו, הצטלמו, העלו סטורי ואף שיחקו משחק כדורגל עם ג'ובאני שלא איבד מקסמו האישי ומיכולותיו בכדורגל, זה רק הפתיח לשיתוף פעולה בין ג'ובאני לבית הספר, ולא ניתן לסכם זאת יותר טוב מאשר במשפט שג'ובאני אמר לתלמידים "תשאפו תמיד להיות במקום הראשון, תתאמצו ואל תסתפקו בפחות מלהיות הכי טובים שיש בכל דבר שאתם עושים בחיים".

ג'ובאני יחד עם צוות התיכון מזמין תלמידים להגיע ולהירשם לתיכון ולפגוש אותו במהלך השנה. עדנה מרום, מנהלת בית הספר שיתפה "אנחנו עובדים עם התלמידים על 4 נדבכים עיקריים: אמונה עצמית להצליח, לימודי מקצוע שיאפשרו לתלמיד לבנות עתיד מיטבי, מסלול ללימודי בגרות מלאה למי שרוצה וכן פעילות ערכית ונתינה לקהילה כחלק מהמסגרת הלימודית, החיבור לג'ובאני הוא טבעי ואני מודה לו ולמאיה על ההירתמות והנתינה"

התלמידים שהתרגשו מאד מהמפגש עם ג'ובאני, נכנסו חזרו לכיתות עם חיוך ענק, סטורי שווה עם ג'ובאני ושמחה בלב בתקופה הכל כך מאתגרת שאנחנו מצויים בה.

לפרטים והרשמה ניתן להתקשר 073-3746-420 להיכנס לאתר תיכון על אזורי עתיד כרמיאל או ליצור קשר באינטגרם או בפייסבוק.

צילום: טרנדי מרקטינג

צילום: טרנדי מרקטינג

צילום: טרנדי מרקטינג

צילום: טרנדי מרקטינג

צילום: טרנדי מרקטינג