כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

מה מכעיס את מלווי ההסעות של החינוך המיוחד?

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 01.09.20 , 11:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שבוע שעבר נכתב מכתב בעיריית כרמיאל ונשלח אל כל עשרות המלוות של ההסעות בכרמיאל של החינוך המיוחד.

מדובר בעובדות עירייה שהן לרב נשים מבוגרות, שאם עד כה ובשנה שעברה היו מתחילות את שגרת העבודה שלהן כאשר רכב ההסעות אוסף אותן מביתן וכך הם מתחילים יחד את הסיבוב של איסוף הילדים בעלי צרכים מיוחדים אל המסגרות החינוכיות, אל הגנים או בתי הספר.

בסוף יום הלימודים, היה מתבצע אותו מסלול רק באופן של פיזור הילדים והמלוות חזרה לביתה.

במכתב שנשלח אל הסייעות השבוע, הוסבר כי קיימת החלטה חדשה בעירייה והחל מהיום 1/9/2020 כל מלווה צריכה להגיע באופן עצמאי לביתו של הילד הראשון.

אצל רובן מדובר במסלול הליכה לא קצר לתחנת האוטובוס, שם יעלו על האוטובוס הראשון, חלקן ימתינו גם לאוטובוס השני ועוד צעדה קלה עד שתגענה ליעד. מדובר ביציאה מהבית של לפחות עוד חצי שעה מוקדם יותר, על מנת לא לאחר.

אחד הבנים של המלוות שמו עידו ארמה בן 32 שלא מסוגל להתמודד עם הרעיון שאימו צריכה בגילה להתחיל לטלטל עצמה בחם הכבד ומחר זה יהיה בחורף קר וגשום לדבריו.

עידו תמוה על החלטה שכזו על היחס לעובדות העירייה:

"מדובר על נשים מבוגרות 50+ ועל מסלול שמכיל החלפה של לפחות שני אוטובוסים זאת בנוסף להליכה רגלית מפרכת שאיננה ריאלית ביחס לתפקודן של המלוות ושלא נדבר גם על תנאי המזג האוויר שמכבידים.
חשוב לציין, שאותן הנשים המבוגרות משתכרות בפחות מ- 3,000 ש״ח בחודש ועם רצון עז ומסירות נפש לאותם הילדים שזקוקים רק להן.

בתור אחד שבחר לגור כאן וחושב על להקים כאן משפחה, מקומם אותי לחשוב שבמקום הערכה וכבוד עיריית כרמיאל בחרה לפגוע ולקצץ באוכלוסייה שנותנת את כל ליבה למען אותם הילדים, אני בטוח שאף אחד לא היה רוצה לראות את אמא שלו במצב הזה"

אחת המלוות מספרת כי גם לו רצתה להגיע עם הרכב לביתו של הילד הראשון בתחילת האיסוף ולהשאיר שם את רכבה, לאסוף עשרה ילדים שבאחריותה ולהגיע בסוף לרכבה, גם אז תצטרך לקחת שני אוטובוסים וכאשר תגיע לשכונה, תתחיל במסע רגלי עד לרכבה.

"כל זה בזמן שהמשכורת שלי היא אחזקת רכב או הביגוד שעובדי העירייה מקבלים, אנחנו מתכננות להתאגד וביחד ללכת לראש העיר לפתור את הבעיה הזו".

תגובת העירייה, ראש מינהל החינוך בעיריית כרמיאל אודי איזק:

במהלך השנים נקבע נוהל לא פורמלי בעיר כרמיאל שגרם לכך שתלמידי חינוך מיוחד נפגעו בשעות האיסוף והפיזור. בכל פעם שנדרשנו להחליף מלווה - לא עמדנו בזמני ההסעות ותלמידי חינוך מיוחד המתינו להסעה ברחוב בימים של קיץ וחורף. לאור זאת ביצענו שינוי מקצועי שמתעדף את צרכי התלמידים. ההודעה על השינוי הועברה למלוות לפני חצי שנה, וניתנה להן האפשרות לבקש בקשות מיוחדות לשיבוצים. יש לזכור שחלק מהקווים תוכננו באיחור בשל נתונים מאוחרים שהגיעו אלינו בימים האחרונים.

אנו ערים לקשיים של חלק מהמלוות ועוסקים במתן מענים ממוקדים. יחד עם זאת חשוב להדגיש שנמשיך להעדיף את צרכי תלמידי החינוך המיוחד בעיר ואת זכותם להגיע בזמן לבתי הספר והגנים.

אנו פותחים שנת לימודים קשה ומורכבת. אני שמח שהצלחנו להעמיד מערכת לטובת התלמידים וההורים וגאה בצוות מינהל החינוך שעמל קשה מאד על פתיחה של שנת לימודים מאתגרת מאד.

אולי יעניין אותך גם