כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

מוזה סטוריז

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 09.12.19 , 12:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אני בא מעולם הקולנוע, מת על כתיבת תסריטים, מת על סיפורים בכלל.

כל היום מצטט לעולם סביבי פן אפספס משהו שיכול להפוך לסיפור שיכול להפוך לתסריט שיכול להפוך לסרט.

מתישהו בשנה האחרונה נתקלתי בפודקאסט (תסקיט אינטרנטי שבדרך כלל שומעים דרך הנייד) בשם The Moth "העש".

ה"עש" מאפשר לאנשים רגילים ברחבי ניו יורק בעיקר אך גם בשאר ארה'ב לעלות על במה מול קהל חי ולספר קטע אמתי הקשור לחיי המספר לפי נושא נתון מראש ובהקצאת זמן של עד 12 דקות.

("העש") The Moth התחיל בסלון ביתו של משורר בשם ג'רוג' גרין ב1997. גרין אירח חברים שסיפרו כל מיני סיפורים בסלון ביתו. עד מהרה הסלון הפך לחלל קטן מדי וג'ורג' נאלץ להשכיר אולמות כדי להכיל את המספרים אך בעיקר את הקהל שבא לראות ולשמוע. מה שהחל בסלון בית בניו יורק התפשט היום לכל ארה"ב, לאנגליה, אוסטרליה ואפריקה.

מצאתי את עצמי מאזין לאין ספור סיפורים שסופרו על במות העש" בכל העולם. כשאני מזדהה, בוכה, צוחק ומתרגש עם המספרים האנונימיים.

התאהבתי בקונספט של "The Moth" שהחלטתי לייבא אותו לארץ. פניתי למיזם האמריקאי כדי לקבל זיכיון, התשובה היתה מהירה ועניינית "טרם הגענו למזרח התיכון אבל אנחנו מעודדים במות מהסוג הזה קח מאתנו כל מה שאתה צריך פרט לשימוש בשם שלנו" אז יצאתי לדרך...

עיצבתי פלייר מושקע ופניתי במייל גורף לכל יישובי המועצה שלי בהודעה שאני מחפש אנשים שיספרו סיפור בנושא "נקודות תפנית בחיי". חיכיתי וחיכיתי וכלום...אף מספר, אף פנייה...

אז יצאתי "לצוד" מספרים בעצמי, כל אדם שפגשתי הצעתי במה, חיפשתי מספרים, מרצים וסתם סיפורים מעניינים באינטרנט, במקביל הקמתי אתר, פתחתי ערוץ יו טיוב, ופייסבוק עסקי תחת השם "מוזה סטוריז" MuzaStories. . אחרי מאמצים רבים מצאתי את ששת המספרים הראשונים כולל אותי ואת ביתי הבכורה וקיימתי את אירוע הפתיחה בסינמטק ראש פינה תחת הנושא "הפתעות". יומיים לפני האירוע מנהל הסינמטק התקשר להודיע שנמכרו 2 כרטיסים בלבד, הודעתי לו שממשיכים עם מי שיגיע, זה קונספט חדש ולא מוכר וכרגע החשיבות הנה להכניס את המיזם לתודעה. בערב האירוע עצמו הגיעו קרוב ל-200איש, האולם היה מלא מפה לפה. האירוע הבא אחרי ראש פינה התקיים בטוקהאוס בנמל תל אביב תחת הנושא "זרים" ואחרי זה שוב בראש פינה תחת הנושא "ניצחון קטן / גדול".

אותם מספרים של ראש פינה יגיעו ב19/12 לספר את הסיפור שלהם בכרמיאל.

במקביל אני מכין את האירוע הבא תחת הנושא "חיזורים, שידוכים ומה שבניהם" וכבר יש קאסט של מספרים מדהימים בניהם שרונה בן אור שהייתה נשואה לרוצח סדרתי...

אנחנו כל הזמן מחפשים מספרים וסיפורים טובים. לא מדובר בסיפורי חיים שכאילו אלה בקטעים אמתיים מתוך החיים. דווקא הסיפורים הקטנים שקורים במקום אחד לאדם אחד הם הסיפורים הכי מרתקים.

מוזה סטוריז מציע את שירותיו גם למוסדות חינוך (מורים מספרים/תלמידים מספרים), ארגונים וחברות ובעיקר כל הזמן מחפשים סיפורים מעניינים ומקוריים. אנחנו מנחים, מלווים ומדריכים את המספרים משלב הרעיון ועד העמידה מול הקהל, ממש יד ביד.

יש לך סיפור? - לנו יש במה

לפרטים www.muzastories.co.il

פייסבוק https://www.facebook.com/events/831147664011398/