כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

מועצת הגליל יצאה לדרך

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 01.03.20 , 15:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אלכס הובר

ראש עיריית כרמיאל משה קנינסקי מיוזמי המועצה: "לכל נר יש את האור שלו והייחודיות שלו אין נר דומה אחד לשני אבל כל הנרות ביחד כשמאגדים אותם אורם זוהר מרחוק"

במעמד עשרות ראשי רשויות מקומיות ואזוריות, חברי כנסת , יו״ר קק״ל דני עטר ואשת העסקים הפילנטרופית רעיה שטראוס-בן דרור הושקה הבוקר באולמות האבירים בעכו מועצת הגליל שבה הוצגה התכנית ״עת גליל״ לפיתוח וקידום הגליל.

במהלך האירוע חתמו חברי הכנסת , כל אחד בשם מפלגתו, על התחייבות לפיתוח הגליל וקידום תכנית משמעותית וארוכת טווח. בין החותמים חברי הכנסת: גדעון סער, אלעזר שטרן, רויטל סוויד, אופיר סופר, עודד פורר ויעקב אשר. באירוע השתתפו מנהלי בתי חולים, נציגי האקדמיה, ארגונים חברתיים, מגזר עסקי, ונציגי משרדי הממשלה.

מועצת הגליל הוקמה לפני כחודשיים, והיום הוצגה תכנית עת גליל - קווי יסוד לממשלת ישראל לפיתוח הגליל. המועצה מייצגת את כלל 95 הרשויות והאוכלוסיות בגליל ובגולן, פועלת לקידומן בראיה על-אזורית כוללת, מגבשת ומקדמת מסרים המשותפים לכל הרשויות באמצעות נייר אחד ושפה אחת זאת על מנת להפוך את הגליל למוקד עוצמה למדינת ישראל.

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי שנבחר לכהן כיו״ר מועצת הגליל אמר בטקס ההשקה: "המטרה של הקמת מועצת הגליל היא ליצור אחדות כוח ואחדות מטרה בין כולנו, כדי להזניק את הגליל קדימה. אני רוצה להאמין כי הממשלה שתקום בע"ה במהרה תבין שמועצת הגליל, חרף היותה מועצה רב גונית המייצגת מנעד פוליטי רחב ביותר של ישובים עירוניים, לצד ישובים כפריים, יהודים לצד ערבים, דתיים לצד חילוניים לא תאפשר הפרד ומשול ותהיה מאוחדת ומלוכדת סביב אינטרס משותף חזק וברור – חיזוק וביסוס הגליל לא בסיסמאות ולא בהבטחות ריקות מתוכן״.

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי שהוא גם סגן יו"ר המועצה ואחד מהיוזמים להקמתה, וקידום התכנית המשיל את דבריו של הרב קוק בפתח דבריו: "לכל נר יש את האור שלו והייחודיות שלו אין נר אחד דומה לשני אבל כל הנרות ביחד כשמאגדים אותם אורם זוהר מרחוק" .

קונינסקי לא מהסס להביע את דעתו על חשיבות המועצה ככוח שיביא לקידומו של האזור הכי מקופח היום במדינה אומר: "בדומה למועצת יהודה ושומרון ומועצת הנגב הקמנו את מועצת הגליל אשר מאגדת את הרשויות והמועצות בגליל, מייצגת את האינטרסים של תושביו ושמה את תושבי הגליל וצרכיהם בסדר עדיפות עליון אל מול גופי הממשלה. יחד נדאג ואם יהיה צורך גם נאבק שממשלת ישראל וכנסת ישראל עד אשר יציבו את הגליל בראש סדר העדיפות הלאומית" .

אחת הדמויות המסקרנות מאחורי הקמת המועצה היא רעיה שטראוס בן-דרור אשת עסקים מנהריה, פילנתרופית ויזמית חברתית שאמרה: "עבורי זה רגע של הגשמה. כמי שיזמה והחלה במהלך של קידום קפיצת מדרגה בגליל המערבי, מרגש אותי לראות את כל הגליל מתאחד כדי לדאוג לאינטרסים שלנו מול ממשלת ישראל. יחד יהיה לנו יותר כוח ונוכל להשיג יותר עבור האזור."

מועצת הגליל מורכבת משמונה חברי הנהלה הכוללים את חמשת יושבי ראש האשכולות בגליל: שמעון לנקרי אשכול גליל מערבי ויו"ר המועצה, משה קונינסקי יו"ר אשכול בית הכרם, אלי ברדה יו"ר אשכול גליל ועמקים, יורם קרין יו"ר אשכול כנרת עמקים ובני בן מובחר יו"ר אשכול גליל מזרחי, בשיתוף עם יושב ראש פורום ראשי הרשויות הערביות בצפון ד"ר ספואת אבו ריא, יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות-צ'רקסיות ג'בר חמוד ויו"ר פורום הרשויות הבדואיות עאהד רחאל.

משה קונינסקי ופרופ' אריה מהרשק

עהאד רחל,שמעון לנקרי,משה קונינסקי,אלעזר שטרן צילום אלכס הובר

ראשי הרשויות בגליל צילום אלכס הובר

אולי יעניין אותך גם