כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

מוציאים את הפלסטיק מהיערות בהפנינג ביער חוף הכרמל‎‏

כרמיאלי טיולים ותיירותפורסם: 02.06.20 , 12:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לרגל יום איכות הסביבה העולמי ביום שישי:
הפנינג 'מוציאים את הפלסטיק מהיערות' ביער חוף הכרמל

קק"ל מזמינה את הציבור הרחב להפנינג ראשון מסוגו שנועד לצמצם את צריכת הפלסטיק ביערות ולשמור על הסביבה ובעלי החיים • כל משפחה שתירשם תקבל במתנה ערכת כלים רב פעמיים לפיקניק

ביום איכות הסביבה העולמי שיצוין ביום שישי ה- 5.6, תקיים קרן קימת לישראל בשיתוף המועצה האזורית חוף הכרמל אירוע הפנינג ראשון מסוגו ביער חוף הכרמל בין השעות 9:00-13:45, האירוע יתקיים כחלק מקמפיין שהשיקה קק״ל להוצאת הפלסטיק מהיערות, תחת הכותרת 'מרוב פלסטיק לא רואים את היער'.

ההפנינג נועד לקדם את המודעות לצמצום השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים ביערות, והעלאת חשיבות השמירה על הסביבה ובעלי החיים. בין הפעילויות בהפנינג: ניווט סלולארי הכולל מציאות רבודה לניקוי היער מפלסטיק וכלים חד פעמיים, סיור ביער ותצפיות נוף, משחקי מיחזור הכוללים קליעה לפחי מחזור, חידוני ידע ובינגו, סדנאות יצירה מחומרים טבעיים ומחומרי פלסטיק, בנוסף דמויות שטח צבעוניות ילוו את ההפנינג ויסבירו בצורה תיאטרלית על נזקי השימוש בפלסטיק. ההפנינג מיועד למשפחות עם ילדים מעל גיל 3, הכניסה ללא עלות - אך מותנית בהרשמה מראש, במוקד קו ליער במספר 1800-350-550. הפעילויות יתבצעו בקבוצות קטנות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.

פרט להפנינג המהנה ועל מנת להתאים את היערות לשימוש בכלים רב פעמיים, בקק"ל החלו בהתקנת ברזיות לשטיפת כלים במקומות מרכזיים ביערות, כאשר הברזיות הראשונות הותקנו בחניוני השלוחה וחניון תנועות הנוער שביער עופר בו יתקיים ההפנינג. הברזיות בנויות מאבן מקומית והן משתלבות בנוף היער. הברזייה שבחניון השלוחה אף מונגשת לשימוש של ילדים וכסאות גלגלים.

יו"ר קק"ל, דניאל עטר אומר כי "היוזמה להוצאת הפלסטיק מהיערות כדי לשמור על הסביבה, היא שילוב של השקעה בחינוך ובאיכות הסביבה, שני תחומים שאנו מקדמים רבות לאורך השנים. הקריאה שלנו מופנית לציבור הישראלי לצמצם את השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים, לשמור על חיות היער ולשמור על איכות הסביבה לטובת איכות החיים עכשיו ולמען הדורות הבאים. אנחנו רואים חשיבות גדולה בעשיית המאמץ להתגבר על התופעה ההרסנית והמזהמת שפוגעת קשות בכדור הארץ".

מיכאל חורי, מערך הסברה קקל

יואב לין, מערך הסברה קקל