כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

מזל טוב אתם בהריון! אבל מה עושים עכשיו?

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 17.03.20 , 09:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אחד הרגעים היותר מרגשים הנו הרגע שבו קולטים שאכן יש הריון, שעוד כמה חודשים מהיום המשפחה עומדת להתרחב - שמשהו (או יותר נכון מישהו) מדהים גדל בתוכך. מכאן שגם אם נשים רבות נכנסו להריון לפנייך, הרי שהפעם מדובר באירוע מיוחד - הפעם מדובר בתינוק משלך וזהו קסם שלא באמת ניתן להסביר. אז גיליתם, כמעט הפנמתם ומה עתה - מהו הצעד הבא? ובכן ברור שלא פותחים בקבוק שמפניה ומתחילים לרדת עליו, אך כן חוגגים וכן עורכים מגוון הכנות. שנרחיב? יש לכם 9 חודשים להתאפס ואתם מוזמנים להתחיל עם המאמר הזה:

בוחרים שם

אחד הדברים שלא מעט זוגות עושים הנו מעשה פשוט ומאוד משמעותי, מעשה שמסייע להתחבר לקטנטן שמתפתח לו אי שם. רבים בוחרים לעובר שם חיבה, כך שהרבה יותר כיף לפנות אליו. עם זאת, גם יש להתחיל לחשוב על השם האמתי, כי עם כל הכבוד לשמות "אפון" ו"בוטן" - הם אינם שמות שמכבדים תינוק בן יומו. כיצד אם כן מתקדמים? מתחילים להציף שמות שאוהבים. מתקשים? אתם יכולים לבדוק מה הם השמות הנפוצים בישראל, ולו בכדי להתחיל לקבל כיוון ושלל רעיונות נוספים. פה נציין שרבים מאמינים שכל תינוק נולד עם השם שנכון לו ועל כן אין לקבל החלטה טרם הלידה.

רשימת ציוד

בין אם מדובר בילד ראשון ובין אם מדובר בילד שלישי, תמיד יש דברים שצריך לארגן, לנקות ולרכוש. על כן במקום להיות לחוצים משלל מטלות, חשוב לערוך רשימה ובה כל המוצרים הנחוצים לאחר הלידה. יש להתחיל להבין מה חסר, מה לבקש מחברים, מה לרכוש רק לאחר הלידה ומנגד מה רצוי לרכוש בהקדם, ולו כי יש צורך בהתקנה, בכביסה, להכניס לתיק הלידה וכדומה. טיפ שלנו? ככול שתפעלו יותר מוקדם כך תוכלו לנצל השוואות מחירים ולהימנע מרכישה מיותרת שנובעת בשל לחץ.

מתאפסים תזונתית

אין שאלה שמה שאנו אוכלים משפיע על העובר ועל כן היריון מהווה הזדמנות נהדרת להתחיל לשמור על הבריאות. מה אוכלים? כמה שיותר סיבים תזונתיים, ירקות, פירות ובשרים רזים. באותה נשימה רצוי להפחית קפאין, מתוקים, אוכל מטוגן ופחמימות פשוטות. כמו כן, זהו בדיוק הזמן לברר לגבי ויטמינים ייעודיים לאישה בהיריון - חשוב!

דואגים לשיניים

יש מצב טוב שדווקא מצב השיניים פחות מעניין אתכם בעת ההיריון, אך חשוב להבין שיש קשר ישיר בין המצב ההורמונלי שמאפיין נשים בהיריון לבין מגוון מחלות חניכיים - מחלות שאינן רק מציקות, אלא גם עשויות לאיים על התפתחות העובר. מכאן שפנייה לשיננית מאוד חשובה.

קורס הכנה ללידה ושיחות נפש

אם זהו הריון ראשון, בהחלט שווה להגיע לקורס הכנה ללידה, ולו בכדי להבין למה לצפות. בנוסף, תמיד חשוב ששני בני הזוג ישתפו בתחושות וברצונות - יערכו יישור קו מבחינת ציפיות והתנהלות. חשוב להבין שתינוק מתוק עשוי לעורר מגוון מחלוקות, אך אם מראש מחליטים שפועלים ביחד הכול הרבה יותר קל. שיהיה בשעה טובה!

התמונה באדיבות PIXABAY