כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

"מחזיקים אותנו 'כבני ערובה'. נפלנו על 'אזניים ערלות" במשרד התחבורה

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 23.06.22 , 13:18ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי לשרת התחבורה מרב מיכאלי: "מחזיקים אותנו 'כבני ערובה'. נפלנו על 'אזניים ערלות" במשרד התחבורה

דבריו של ראש העיר משה קונינסקי , נאמרו ואף נכתבו לנוכח הפגיעה ברמת השירות בתחבורה הציבורית בכרמיאל.

"לפני כ-10 ימים משרד התחבורה בשיתוף משרד האוצר, החליט להשיק באופן חד צדדי ללא כל התייעצות עם הרשויות המקומיות רפורמה בתחבורה הציבורית" אומר ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי , "שינויים הכוללים ,בין השאר ,העלאת תעריפי נסיעה ובמיוחד אצלנו בצפון בנסיעות בין עירוניות, זאת ועוד, אנשי משרד התחבורה ביצעו שינוי בקוים פנימיים בעיר- קוים 262, 263 בניגוד לעמדתנו".

ראש העיר משה קונינסקי שיגר אתמול (יום ב') מכתב נזעם לשרת התחבורה מרב מיכאלי : "אני חש כי נציגי משרדך מחזיקים אותנו "כבני ערובה" בטענות שונות שרבות מהן לא קשורות אלינו עיריית כרמיאל מעולם לא הסכימה לשינויים בקווים 262,263, נציגי המשרד אינם מבינים את צרכי הציבור ובמקום לעודד נסיעה בתחבורה ציבורית פוגעים לכאורה, ביעילותה"..

קדמה לרפורמה ולמכתבו של ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי פגישה שקיים עם השרה מרב מיכאלי , שבה הוחלט על הקמת צוות עבודה משותף לבדיקת בקשותיה של עיריית כרמיאל, אך ראש העיר זועם:."לצערי, אני לא רואה שיש פתרון באופק . להיפך, נותר בנו הרושם מהפגישות עם הצוות המקצועי של משרד תחבורה כי נפלנו על " אזניים ערלות" אני לא רואה כל התקדמות במציאת פתרונות לפגיעה בתושבי העיר בכלל ובשכונות גבעת רם וגבעת נבון בכרמיאל בפרט".

"מאז הפגישה", אומר ראש העיר כרמיאל, "פנינו שוב הן לשרה מיכאלי והן ליו"ר ועדת הכלכלה בכנסת- ח'כ מיכאל ביטון , כאשר עשרות ראשי רשויות שנפגעו אף הם מהרפורמה לתקן את נזקיה. אנו ממשיכים להיאבק בגזירות, ממשיכים לנסות".

עוד אומר ראש העיר משה קונינסקי : "לא יתכן כי שכונה חדשה שאוכלסה עם מאות משפחות לא תזכה כלל לתחבורה ציבורית. לא יתכן כי, החלטות המשרד לביטול ושינוי קוים יעשו באופן חד צדדי כאשר רק היבט כלכלי עומד לנגד עינכם!"

בנוסף, טוען משה קונינסקי במכתבו לשרה מרב מיכאלי : "הדרישות של נציגי משרדך לנקודות קצה מסוכמות ומוסכמות עימנו, בנייתן ותקצובן הן באחריותכם כך שלא מובנת ההחלטה של נציגי משרדך שלא להיענות לבקשתנו, להוסיף קו לשכונה החדשה גבעת נבון ולתקן את הפגיעה הקשה בתושבי שכונת גבעת רם המשתמשים בקווים 262,263".

ראש העיר משה קונינסקי מבקש משרת התחבורה: "אבקשך שוב כפי שביקשתי בפגישתי אצלך במשרדך להנחות את נציגי המחוז לתקצב לאלתר קו לשכונת גבעת נבון ולהחזיר את הקווים 262,263 לתפקוד כפי שהיה לפני ה-10/6 עוד נבקש לשקול טוב את נושא צמצום העלאת התעריפים הבין עירוניים מכרמיאל לחיפה, לנהריה ועכו שפוגעים באוכלוסייה מחתך סוציואקונומי בינוני ונמוך בכלל ובפרט ותושבים שנדרשים להגיע לבדיקות וטיפולים בבתי החולים נהריה ורמב"ם חיפה. להתערבותך הדחופה אודה"

מימין לשמאל שולה כהן,. השרה מרב מיכאלי, ראש העיר משה קונינסקי, מנכ"לית העירייה ד"ר שולה מנחם
 
(צילום: דוברות השרה)
אולי יעניין אותך גם