כותרת
> C;
1/1

מכבייה 21 סבוב 4 שחמט

כרמיאלי פורסם: 20.07.22 , 09:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: Ritvo photpgraphyצילום תמונות: Ritvo photography

המכבייה 21 תחרות השחמט לנוער סבוב 4.

תחרות המכבייה ה- 21 , כשסבוב 4 לנוער בשחמט החל במועדון חיפה נשר המרכז לשחמט, המועדון המוביל בצפון. הייתה התרגשות באוויר, איש לא ידע שפותח התחרות הוא איננו כלל צרפתי אלא נציג המשלחת הצרפתית מישראל בנימין הורגן אביו ומאמנו של שחקן שחמט אלישיב, שמשחק לזכר אמו אסתר הורגן ז"ל בתחרות.

במשך התחרות המתחרים זכו לביקור של רועי לוי ראש עיריית נשר וגיאורגי גרשקוביץ סגנו אשר פינו מזמנם לצפות בתחרות. ללמוד מקרוב על מועדון השחמט בעיר נשר שפועל רבות למען ילדי הגנים בעיר נשר ומטפח את דור העתיד של השחמט בעיר ובישראל.

במהלך הביקור גילה בנו של מנהל התחרות יקיר וינשטיין שהוא מדריך ומורה לשחמט של משרד החינוך שהוא זכה ללמד במסגרת מיזם "שחמט לכל ילד" של מפעל הפייס ואיגוד השחמט, לילדי הגנים את איתי בנו של ראש העיר. רועי ראש העיר חייך וספר בשמחה שהוא מכיר את המיזם, שבנו בן ה-5 אכן חזר הביתה ומבקש לשחק שחמט הוא מבין כמה מיזם חשוב לילדי כרמיאל. כמו כן פגש ראש העיר את חלק משחקני המועדון כמו ארז קופרווסר, נפתלי בן פנחס מאמן המועדון הוותיק, שעתידים לייצג את המועדון ואת ישראל באליפות אירופה שתתקיים באוסטריה באוקטובר.

משה שלו יו"ר ענף השחמט במכבייה ה-21,חבר הנהלה ונציג ישראל לפידה. קבל עדכון על הביקור ושמח שיש שיתוף פעולה בן הרשות ומועדון השחמט.

ולדימיר וינשטיין מנהל מועדון חיפה נשר ומנהל התחרות, הציג את בנימין הורגן האב השכול שספר לראש העיר על האסון שפקד אותם לפני כשנה כאשר זוגתו יצאה לריצת בוקר .

בנימין ספר בהתרגשות על המחווה היפה של המשלחת הצרפתית 75 ספורטאים עולים מתוך המשלחת הכללית של צרפת, מתחרים במכבייה לזכר אסתר הורגן הי"ד . אלישיב הבן שהחל לשחק לא מזמן בחר לשחק בתחרות לזכר אמו אסתר הורגן הי"ד שהייתה בעצמה ספורטאית והיצטרף למשלחת ולתחרות לזכרה.

אחרי הסבוב הרביעי עדיין מוביל איליה זוייב ממועדון חיפה נשר, שבמשחק מרתק נגד קייל לכמן בשולחן 1 סיימו את המשחק בתיקו . נותרו עוד 3 תחרויות הנכם מוזמנים לצפות בתחרות במועדון נשר. היום יום רביעי ומחר יום חמישי תחילת משחקים בשעה עד תום המשחקים15:00.

ביום ששי תחילת משחקים בשעה 10:00 טקס סיום בתום המשחקים בן 14:30 ל15:00 הציבור מוזמן.