כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

משה אלפנדרי נפרד עם סיום תפקידו

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 26.11.19 , 20:26ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יו"ר מועצת ההורים העירונית נפרד מהציבור, ההורים, הילדים והנהלת מערכת החינוך העירונית עם סיום תפקידו.

משה אלפנדרי נפרד מתפקיד יו"ר הנהגת ההורים היישובית ומשתף את הקוראים בתחושותיו ותוכניותיו העתידיות.

כרמיאלי מודה לאלפנדרי על תרומתו הרבה, על שנות ההתנדבות ללא לאות ומאחל לו הצלחה רבה בכל אשר יבחר לעשות למען הציבור והחברה בכרמיאל.

משה אלפנדרי

בימים אלו אני מסיים את פעילותי בוועדי ההורים בעיר, כאשר בשנה האחרונה כיהנתי בתפקיד יו"ר מועצת ההורים של העיר כרמיאל, תפקיד אליו נבחרתי פה אחד ע"י כל נציגי ההורים, פעילות שביצעתי בהתנדבות ובמסירות במשך כ-15 שנה.

במהלך פעילות זו פגשתי לא מעט הורים שהיו שותפים איתי לדרך, דרך של התנדבות ונתינה אין סופית.

הרצון שלי לתרום ולנסות לעזור ולשנות, נולד עוד בהיותי מפקד בסיס ברמה"ג, לפני כ-15 שנים.

כמפקד בסיס פגשתי לא מעט חיילים שלא הצליחו לסיים את הלימודים בבית הספר.

חלקם נשרו לאחר עשר שנות לימודים וחלקם היו ללא תעודות בגרות.

החיילים שפגשתי, שעם חלקם אני עדיין בקשר עד ימים אלו, היו חיילים עם יכולות שלא באו לידי ביטוי במהלך תקופת לימודיהם בבתי הספר.

כל אחד מסיבותיו הוא, חלקם בגלל בעיות כאלו ואחרות בביתם, בגלל בעיות קשב וריכוז, או בגלל חוסר אמון במערכת החינוך.

אותם חיילים, הגיעו למסגרת צבאית, מסגרת הרבה יותר קשה מבית הספר.

הייתה להם אפשרות לפרוש במהלך השירות, או להשתחרר מצה"ל בגלל חוסר התאמה.

ההחלטה שלי כמפקד הייתה לאפשר להם לראות אופק וורוד, אופק שיאפשר להם להתחיל את החיים אחרי הצבא ברגל ימין.

בשיתוף המערכת הצבאית, הצלחתי להוציא את החיילים להשלמת 12 שנות לימוד והשלמת בגרויות.

במאמץ קטן, ע"י נתינת קשב לכל חייל, פתאום הצליחו החיילים, במה שנכשלו בבית הספר, והשלימו 12 שנות לימוד ובגרויות, הם חזרו להאמין בעצמם וביכולות שלהם.

כשהתחלתי את דרכי בוועדי ההורים, הבנתי, שבחלק מבתי הספר בעיר, הציון והבגרות קדמה לילדים, לצערי באחד מבתי הספר שבו שימשתי יו"ר הורים פגשתי במנהלת שכל רצונה היה להצליח בבגרויות ובאחוזי ההצלחה של מבחני המיצ"ב, פגשתי במערכת אטומה שלא הייתה מוכנה לקבל את מעורבות ההורים בנעשה בבית הספר, שלא מוכנים לקבל שאנחנו ההורים נבדוק את תשלומי ההורים ונחליט ביחד עם בית הספר מה נעשה באותם כספים.

לעומת זאת, פגשתי מורים שאוהבים ללמד, משקיעים בתלמידים, קשובים להורים, ורוצים את טובת הילדים.

במהלך 15 שנות התנדבותי, הצלחתי להוביל ללא מעט שינויים, לדוג': בתחום כספי ההורים, לאחר שנים שמנהלי בתי הספר היו מעבירים את היתרות משנה לשנה, וכך צוברים סכומי כסף גדולים, כספים ששייכים לנו ההורים, יצאנו מספר הורים למאבק מול משרד החינוך, ולפני כשש שנים הוחלט ע"י משרד החינוך להוסיף סעיף בחוזר מנכ"ל שבו אסור להנהלות בית הספר לשמור עודפי כספים משנים עברו, כיום חוזר מנכ"ל מחייב החזרת כספי ההורים בסיום שנת הלימודים.

דוג' נוספת הינה השאלת ספרים בחטיבה העליונה, גם כאן זיהינו, מספר הורים בבית הספר 'פסגות', כי ניתן מבחינה כלכלית להשאיל ספרים גם בחטיבה העליונה, לאחר שהכנו הצעה כלכלית והצגנו אותה לראש העיר דאז מר עדי אלדר שתמך בהצעה, מסיבות בירוקרטיות בית הספר החליט לא לאשר את ההצעה, הנחמה הגיעה שלוש שנים אח"כ, כאשר גם כאן סעיף זה נכנס לחוזר מנכ"ל וחייב את בתי הספר להשאיל ספרי לימוד גם בחטיבה העליונה.

בבית הספר 'כרמים' פגשתי באג'נדה שונה, שבה התלמיד הוא חזות הכול, והלחימה להשאיר כל תלמיד בראש מעיניו של מנהל בית הספר הקודם יואב קוסן, ושל המנהל הנוכחי אילן פוסטר, גם כאן במהלך תפקידי כסגן של ענת בראונשטיין, ואח"כ יו"ר מועצת ההורים, הצלחנו לשנות לא מעט דברים.

בית הספר 'כרמים' הפך להיות בית הספר הגדול בעיר, וזאת בעיקר בגלל האג'נדה שלו, שהוא מוכן לקבל כל תלמיד לבית הספר, הצלחנו ענת ואני לקבע את העובדה שטקס סיום י"ב יתבצע באמפי העירוני, כמו בבית הספר 'פסגות', זאת לאחר מאבק ארוך, וגם כאן בסופו של דבר ראש העיר הקודם מר עדי אלדר החליט לסיים את ההפליה בבית הספר ולאפשר גם לנו לחגוג באמפי העירוני.

בהנהגה העירונית פגשתי צוות הורים שכל מעיניהם הוא טובת התלמידים וטובת העיר, פגשתי צוות מאוחד מכל קצוות הקשת הפוליטית של העיר שהלך אתי ביחד, דבר שבא לידי ביטוי בעיקר בתחילת השנה כאשר ראש העיר הנוכחי מר משה קונינסקי, החליט ללא סיבה הגיונית לא להיפגש עימי או מי מטעמי, דבר שפגע בראש ובראשונה בנו ההורים, לאחר מאבק של חצי שנה, הצלחנו לגשר על הפערים ואני שמח שבסופו של דבר הדברים הגיעו לסיומם ומצאנו את עמק השווה, ומאז יש שיתוף פעולה עם עיריית כרמיאל בכל הנוגע לגנים ובתי הספר בעיר.

במהלך השנה האחרונה, הקמתי את וועד הורי הגנים בעיר, וזאת לאחר שתקופה ארוכה, נציג הוועד היה מתנדב ומומנה ע"י המועצה העירונית, בשנה האחרונה הוקם וועד הורי הגנים בעיר, ואף נערכו בחירות, ליו"ר הועד נבחר עומרי סרמילי, ולסגניותיו נבחרו יעל קרני ושני משה, הצוות עם היבחרו, החל לטפל בגנים ולהוות כתובת למאות הורים ולקשר ישיר עם העירייה.

אני רוצה לאחל למשה צידקיהו מחליפי, הצלחה בתפקידו כיו"ר מועצת ההורים כרמיאל, מהיכרות אישית שלי איתו, אני סמוך ובטוח שיצליח, צידקי בראש ובראשונה בן אדם, אדם שאוהב אנשים, דואג להם ומקדם את האינטרסים שלהם, צידקי הוא איש של נתינה ועשייה אין סופית, אין לי ספק שיצליח.

אני רוצה להודות לכל ההורים שהיו בהנהגת ההורים, בתקופה שבה רובנו עובדים מנץ החמה ועד צאת הנשמה, להתנדב, להגיע לישיבות, לקחת חלק במטלות, בוועדות שונות, ובעשייה לטובת האחר, ללא תגמול כספי או כלכלי, אינו דבר שמובן מאליו, אני רוצה להודות גם למנחם שיכל שליווה אותי במשך 15 שנים ואת מחליפו איזיק אודי ולאחל לו בהצלחה בתפקידו, לדר' אורנה שמחון מנכ"לית משרד החינוך מחוז צפון ששיתפה איתנו ההורים פעולה לאורך כל השנה האחרונה, למפקחת משרד החינוך אפרת בן צור וליו"ר הפורום הארצי מר זאב גולדבלט שתמך בי לאורך כל הדרך והיה אוזן קשבת לכל בעיה.

את התנדבותי בעיר אני אמשיך בדרכים אחרת, למען התושבים ולמען הילדים בעיר.

משה אלפנדרי - צילום פרטי