כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

משכנתא לזוגות צעירים

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 28.04.21 , 13:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

העולם שייך לצעירים, ומסתבר שבמיוחד לזוגות צעירים. אם אתם זוג צעיר, חשוב מאוד שתדעו שבישראל משרד הבינוי והשיכון מציע תמיכה כלכלית משמעותית לצרכי משכנתא לזוגות צעירים. אם אתם זוג צעיר שהחל את דרכו ומבקש להתבסס, הרי שבוודאי כבר דיברתם לא פעם על מציאת דירה. החיפוש אחר דירת החלומות, או לפחות דירה התחלתית כדי להיכנס לתנועה הזו של התיישבות וקרקוע, צבירת הון והתבססות כתא משפחתי, אז יש לנו חדשות טובות בשבילכם – יש לכם הזדמנות לתמיכה מהמדינה.

מדינת ישראל מציעה למועמדים העומדים בתנאים מגוון תוכניות לקבוצות אוכלוסיה שונות, וכחלק מהמאמץ הלאומי ישנם לא מעט זוגות צעירים שעומדים בקריטריונים לקבלת סיוע בקבלת משכנתא. זוגות צעירים מהווים חלק מרשימת הזכאים, לצד עולים חדשים, נשים חד הוריות, בעלי מוגבלויות, ועוד.

מחפשים משכנתא לזוגות צעירים?

כפי שכתבנו, משרד הבינוי והשיכון (משרד ממשלתי) מציע משכנתא לזוגות צעירים שעומדים במספר קריטריונים. אך כיצד נדע אם אנו עומדים בתנאים?

רשימת הקריטריונים הזו כוללת שיטת ניקוד מצטבר אשר מדגימה לא רק את הזכאות, כלומר האם אתם זכאים או לא, אלא גם לאיזה סוג של תמיכה:

  1. מספר שנות הנישואים שלכם (שנים מלאות) – ככל שאתם נשואים יותר שנים, כך הניקוד המצטבר שלכם גבוה יותר (אתם שואפים לניקוד גבוה). שימו לב שהדבר נכון לא רק לגבי זוגות שנשואים כדת וכדין, אלא גם לגבי ידועים בציבור, ואפילו לזוגות שרק נרשמו לנישואין.
  2. מספר הילדים של בני הזוג – ילדים זה שמחה, ויותר ילדים זה יותר נקודות במדד הקריטריונים לקבלת התמיכה מהמדינה. שימו לב שילד זה לא רק תינוק, ואף רחוק מזה. לפי התקנות שהציב המשרד, כל רווק צעיר מגיל 21 שנים, שמתגורר עימכם בביתכם באופן קבוע ייחשב לילד. מעבר לכך – גם היריון מן החודש החמישי ואילך ייחשב בספירה כילד, אז אם אתם מתכננים היריון בקרוב, או שממש כעת נכנסתם להיריון – מזל טוב, ואולי כדאי לשקול לחכות לחודש החמישי לפני הגשת הבקשה.
  3. אחים ואחיות של המבקשים – כל עוד הם אזרחים ותושבים במדינת ישראל גם כן יקנו לכם נקודות בבדיקת הזכאות לתמיכה בקבלת משכנתא לזוג צעיר.

אז איך מתחילים?

כדי להגיש בקשה לתמיכה במשכנתא לזוגות צעירים כדאי להיעזר במומחים. ממש כמו בכל תחום המשכנתאות, ללכת ישירות למקור זה בדרך כלל טעות. כמו שלא תלכו לבנק עצמו כדי לקבל את המשכנתא, אלא ליועץ משכנתאות כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר ממישהו שעובד בשבילכם ולא בשביל הבנק, ככה גם עם הגשת הבקשה לתמיכה.

זוגות צעירים המבקשים משכנתא זקוקים לכל העזרה שהם רק יכולים, כי כל שקל קובע, בייחוד אם אתם מתכננים להביא ילדים לעולם, לכן ייעוץ וליווי לקבלת משכנתא לזוגות צעירים הוא הדרך המומלצת והאידיאלית לצעוד בה לעבר הגשמת חלום הדירה.