כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

מתחילת פעילות מרכז ההון האנושי בכרמיאל התקבלו מעל 7,000 דורשי עבודה

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 14.01.20 , 08:53ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בהנחייתו של ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, החל מ-1 בנובמבר 2019 מרכז ההון האנושי בעיר פועל במסגרת האגף לפיתוח דמוגרפי בעיריית כרמיאל ונועד לשמש זרוע ביצועית ביישום מדיניות הנהגת העיר לעידוד הבאת תושבים חדשים ומניעת הגירה שלילית של אוכלוסיית הצעירים בכרמיאל. המרכז מייצר ומפתח קשרי מעסיקים, מפיק ומארגן ירידי תעסוקה, מוביל פורומים עסקיים, מהווה כתובת לפניות ובקשות מעסיקים ומנהל מאגר משרות פעיל באתר אינטרנט וברשתות החברתיות

מרכז הון אנושי כרמיאל מסכם שנת פעילות. מתחילת פעילות המרכז הון אנושי בכרמיאל התקבלו מעל 7,000 דורשי עבודה. חלקם עברו תהליך מעמיק וחזרו פעמים רבות וחלקם הסתפקו במספר ביקורים בודדים. נכון לתחילת שנת 2020 במרכז פעילים 1830 דורשי עבודה הנמצאים בתהליך חיפוש פעיל ונעזרים בשירותים הניתנים, 354 מהם, חדשים ועד היום לא ביקרו במרכז הון אנושי. מידי חודש, עשרות דורשי עבודה נשלחים לראיונות ומוציאים עבודה דרך מרכז הון אנושי, זאת ללא כל כוונות רווח, לא מצד המעסיקים וכמובן לא מצב דורשי העבודה. המטרה היא שירותית וקהילתית. הישורות ניתן לכל המעוניין, בין אם מועסק ובין אם לא.

מרכז הון אנושי, או במקור, תכנית רשות מקדמת תעסוקה, השכלה וקהילה אשר פותחה בראשית דרכה בתב"ת, ג'וינט ישראל, פועלת כאמור כיום בהנחייתו של ראש העיר משה קונינסקי בתוך מרכז צעירים כרמיאל במטרה להגדיל את מספר תושבי העיר המתפרנסים מעבודתם ומספקת סיוע לקידומם המקצועי.

מרכז הון אנושי פועל בשלושה ערוצים משלימים:

בערוץ הראשון: מרכז תעסוקה המפתח ומספק מגוון מענים בנושאים הקשורים לשיפור יכולת ההתפרנסות של תושבי העיר, כולל השמה, השלמת השכלה, הכשרה מקצועי, הכנה לעבודה, עבודה על מיומנויות תעסוקתיות, שדרוג וקידום בתעסוקה.

בערוץ השני: המרכז מהווה את התכנית העירונית היחידה לתעסוקה, כלומר המרכז הוא הגורם המקצועי בעיר בכל הקשור לתעסוקה. בתוך כך, מתגבשות תכניות ויוזמות מקומיות העונות על צורכי התעסוקה בעיר, נוצרים שתופי פעולה ופורומים עירוניים ואזוריים.

בערוץ השלישי: המרכז מייצר ומפתח קשרי מעסיקים, מפיק ומארגן ירידי תעסוקה, מוביל פורומים עסקיים, מהווה כתובת לפניות ובקשות מעסיקים ומנהל מאגר משרות פעיל באתר אינטרנט וברשתות החברתיות.

מרכז הון אנושי כרמיאל מאופיין במענה לאוכלוסיות מגוונות Multi-Client Organization -. כלומר, המענה ניתן לאוכלוסיות על כל הרצף התעסוקתי, החל מאוכלוסיות בלתי מקצועיות ולא יציבות תעסוקתית, אוכלוסיות עם מוגבלויות, משפחות חד הוריות, אוכלוסיות רווחה ומצד שני, עד אוכלוסיות חזקות, סטודנטים, בעלי תפקידים בכירים ואקדמאיים. המרכז מספק לכל פונה את השירות המותאם לו באופן אישי. בעבודה עם חלק מהקבוצות נדרשות פעולות אקטיביות ואינטנסיביות של ליווי וגיוס, ואילו חלק אחר מהן יבואו לקבל את השירות מיוזמתן.

מנהל האגף לפיתוח דמוגרפי בעיריית כרמיאל מיכאל גינקר, "|ייחודו של המרכז הינו ביכולת הבחירה החופשית של מחפשי העבודה להגיע ללא מחויבות או כפיה מצד הרשויות. לפי דיווחי הביטוח הלאומי כ55% מכלל תושבי העיר כרמיאל מועסקים כשכירים והשכר הממוצע עומד על 9,903 ₪".

מלבד שירותי יעוץ תעסוקתי, מתקיימים במרכז הון אנושי קורסים מקצועיים, כגון: קורסי מחשבים, אקסל, פריורטי, ניהול בתעשייה ופסיכומטרי. סדנאות לשיפור מיומנויות תעסוקתיות והרצאות מקצועיות על ידי מיטב המרצים בארץ. ובנוסף, מתקיימים ימי ראיונות מרוכזים, ימי גיוס למעסיקים במסלולי הכשרה, סיורים בתעשייה ועוד. החודש מסתיים הליך בניית תכנית העבודה לשנת הפעילות הקרובה.

מרכז הון אנושי  כרמיאל (צילום - עיריית כרמיאל) 

אולי יעניין אותך גם