כותרת
> C;
1/1
ספורט

נומה - סוף אימון במחשבה תחילה

כרמיאלי ספורטפורסם: 03.09.20 , 12:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

נומה, נולד בצ'ילה בשנת 1959 ובגיל 12 עלה ארצה לקיבוץ מסילות. את תחילת דרכו הספורטיבית החל בבית הספר החקלאי בקיבוץ כחלק מקבוצת "הפועל עמקים". כבר כנער ניחן בכושר אתלטי מצוין, ובגיל 15 זכה באליפות הארץ בריצת 100 מטר ומשוכות. בגיל 17 החליט נומה להתמקצע בתחום והחל ללמוד קורס מדריכי אתלטיקה קלה. הניסיון הרב שצבר, יחד עם הידע הביאו את נומה להשגים רבים.

בגיל 18 התגייס נומה לשייטת 13 כלוחם בקומנדו הימי.

בשנות השמונים החל נומה להתעניין בטריאתלון, שאז היה בראשית דרכו בארץ, ומעט מאוד ספורטאים העזו להשתלב בתחום לא מוכר זה. תחילה רכב נומה על אופניים לבדו, ולאחר השתלב כרוכב מקצועי במעגל תחרויות התריאטלון. לימים המשיך נומה ללמוד ולהתקצע בווינגייט כמאמן שחיה, מאמן רכיבה ומאמן ריצה. מאוחר יותר התמחה גם כמאמן כפילאטיס, תחום שלטענתו "הינו חובה על מנת לחזק את שרירי הליבה לכל ספורטאי. עוד הוא מוסיף, כי הדיעה הרווחת שפילאטיס היא נחלתם של נשים הינה טעות, כי עצם אימון פילאטיס בצורה נכונה, תחזק ותמקצע כל ספורטאי באשר הוא".

במהלך שנותיו עבד נומה כמדריך לחינוך מיוחד בקידום נוער. עבודה זו תרמה לו רבות בגישתו להדרכת ספורט. "מאחר ואני מגיע מתחום החינוך המיוחד, היחס שלי לספורט הוא כדרך לחיים נכונים ובריאים. אני שם דגש דוקא על אנשים שקשה להם לעשות שינוי, ולאו דוקא על ספורטאים שזה בא להם בקלות. אני אוהב אתגרים. אני נותן כלים ומלווה אנשים לשינוי בחיים. לא מזמן, אחת המתאמנות שלי אמרה שהצלתי את חייה. היא הגיע אלי עם בצקות במח, ולאחר שנה בנחישות ולווי צמוד הבצקות נעלמו. זה בדיוק מסוג הדברים שמרגשים אותי ונותנים לי דרייב להמשיך לעשות שינויי בחיי אנשים".

"השינוי הבריאותי הוא הערך המוסף החשוב. תחרויות זה נחמד, אבל לדעת שיש אנשים שמקבלים ממני כלים ומשנים את האורח חייהם ואת מצבם הבריאותי, זה מה שמניע אותי. במשך כל השנים תמיד זכיתי במדליות וגביעים אבל זה לא מה שהייתי רוצה להציג, זה פחות חשוב בעיניי. מה שהכי חשוב בעיניי זאת הגישה".

כיום, נומה מאמן את ענפי הטריאטלון – רכיבה, ריצה ושחייה. הוא נותן מענה אישי הן כמאמן פרטי והן בקבוצה המתמחה בכל אחד מענפי הספורט לחוד או כחלק מטריאטלון. כמו כן נומה בשיתוף פעולה עם קאנטרי טופ קלאב כרמיאל, מאמן שחיה אישי וקבוצתי. בנוסף, נומה מעביר שיעורי פילאטיס וספיניניג אישיים או קבוצתיים.

חלק מהדברים שמתאמניו של נומה סיפרו:

רונית יונס:

רונית מתאמנת של נומה מזה שנתיים וחצי שבהם ביצעתי מהפך עצום, מחוסר פעילות מוחלט למתאמנת טריאתלון. מקושי לרוץ חצי קילומטר לריצה של חצי מרתון בתחרויות, מפחד מהים ליכולת לעשות תחרויות טריאתלון ובכל פעם לשפר תוצאות. נומה הוא מאמן לחיים.

חיים בר:

אני יכול להראות את השינוי בצורה מדעית - ופשוטה

עמדתי במקום בתוצאה עד המירוץ האחרון שם שיפרתי 4 דקות (הצטרפתי לקבוצת ריצה 5 חודשים לפני המירוץ האחרון). חיים מציין שכיום הוא בעיקר נהנה מהרכיבת אופניים, ומנצל כל רגע פנוי לספורט זה.

יובל בן 51, מתאמן עם נומה כ 6 שנים :

לפני כן כלום, לא הייתי מסוגל לרוץ 500 מטר!

כיום רץ חצאי מרתון, עושה טריאתלון ומתאמן לחצי איש ברזל.

ויויאן אלכסנדר, בת 63:

התחלתי באימוני טריאתלון לפני כ 4 חודשים. האימונים מקצועיים, מענינים ומגוונים, מרגישה שיפור ביכולות . מגיעה לאימונים בשמחה ומסיימת בחיוך

לאתר של נומה https://bit.ly/31Sb9Kk

טלפון 072-3925293