כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

סדנת שוקולד – הרבה יותר מחוויה מתוקה

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 22.08.19 , 09:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

על השוקולד מרחפת סטיגמה לפיה לא רק שהוא אינו תורם לבריאותנו, הוא גם גורע ממנה. ואמנם, בשנים האחרונות צצים עוד ועוד מחקרים המוכיחים שהשוקולד המריר מחזיק בסגולות רפואיות שונות. אם ברצונכם לדעת עוד, סדנת שוקולד היא לגמרי חוויה שאתם צריכים לשקול! סדנה כזו מיועדת למבוגרים, שלמדו להעריך את הטעם הייחודי והיתרונות של השוקולד המריר ומעוניינים לצלול לעולמו המופלא והמתוק במידה.

סדנת שוקולד – ללמוד על יתרונות השוקולד

מובן שהעובדה שהשוקולד המריר מלא בסגולות חיוניות, לא אומר שזה הזמן לאכול טבליות שלמות שלוש פעמים ביום. כמו כל מאכל אחר, גם כאן יש ליהנות ממנו במינון הנכון. אחת הדרכים לעשות זאת היא להצטרף אל סדנת שוקולד במסגרתה תלמדו לא רק לעבוד עם החומר הנפלא, אלא גם תלמדו מעט על ההיסטוריה והסגולות שלו, למשל;

  • על הקשר בין שוקולד מריר והמוח האנושי – השוקולד המריר מגביר את זרימת הדם ללב ולמוח, ותורם לשיפור הפעילות הקוגניטיבית של בני האדם. השוקולד ידוע גם כמפחית סיכון לשבץ, מרגיע ומנחם. הוא בעל תרכובות כימיות שמשפיעות לחיוב על מצב הרוח שלנו, כולל כימיקל בשם פנילתיאמין. זהו הכימיקל שהמוח מייצר כשאנו מתאהבים, והוא מעודד את המוח לשחרר אנדורפינים שאחראיים על מצב הרוח המרומם שלנו.

  • השפעה על הלב – סדנת שוקולד טובה ללב שלכם! מחקרים רבים מראים כי אכילת שוקולד מריר פעמיים-שלוש בשבוע תסייע להוריד את הלחץ הדם, תשפר את זרימתו ואף תסייע למנוע היווצרות קרישי דם. אם אין לכם הזדמנות ליהנות משוקולד, הרי שסדנת השוקולד תדרבן אתכם לעשות זאת לעיתים תכופות יותר.

  • רמת הסוכר בדם – בניגוד לשוקולד חלב, השוקולד המריר מסייע לשמור על כלי הדם ולמנוע סכרת. גם כאן כאמור, כאשר הוא נצרך במידה. השוקולד המריר מלא בחומרים מאזני אינסולין.

  • נוגדי חמצון – השוקולד המריר מלא בנוגדי חמצון שמסייעים לגוף להפטר מגורמים שמזיקים לתאים. הגורמים הללו נקראים בשפה הרפואית 'רדיקלים חופשיים' והם מאיצים תהליכי הזדקנות ובמקרים קיצוניים גם גורמים לסרטן. אכילה של מוצרי מזון העשירים בנוגדי חמצון, תגן עלינו מפני התהליכים הנ"ל.

  • קצת על הוויטמינים בשוקולד המריר – אם כל זה עדיין לא מספק לכם, הנה רשימה של הוויטמינים והמינרלים המצויים בשוקולד המריר; מנגן, אבץ, זרחן, סידן, נחושת, אשלגן, ברזל ומגנזיום.

להמתיק את היום ולשמור על הבריאות

כעת כשאתם מודעים ליתרונות של השוקולד המריר, זה הזמן לשריין לעצמכם סדנת שוקולד ובהקדם! ליום גיבוש לעבודה, ליום הולדת, או אפילו סתם כדי להפתיע את בן או בת הזוג, הנכם מוזמנים להציץ באתר שלנו dalita.co.il ולבחור את הסדנה המתאימה לכם ביותר.

מובן שגם הילדים יוכלו ליהנות – עבורם יש לנו סדנאות להכנת סוכריות שוקולד על מקל, טעימות, פיסול בשוקולד לילדים ועוד. זכרו, השוקולד הוא בשביל כולם!